Kripto Para

Stablecoin için kritik tarih! Kripto rallisi başlar mı?

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken, ABD’den çok önemli haberler geldi. Bir süredir hayata geçmesi beklenen stablecoin yasa tasarısı hakkında senatörler kritik tarihi açıkladı…

  ABD’de düzenlenen Consensus 2022 etkinliğine, kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ABD’li senatörler de katıldı. Etkinlikte önemli açıklamalarda bulunan senatörler, stablecoinleri düzenleyen yasa tasarısının ne zaman hayata geçeceğini açıkladı. Bu gelişme kripto paralarda yeni bir boğa rallisi başlatabileceği için yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  Kripto para destekçisi olarak bilinen senatörler, piyasasının gidişatı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu etkinlikte kripto paralara ilişkin düzenleyici belirsizliğin devam etmesi halinde kripto para inovasyonunun yavaşlayabileceği riski üzerinde duruldu. Son olarak TerraUSD (UST) çöküşüyle birlikte senatörler yeni düzenlemeler için harekete geçmeye karar verdi. 

  Stablecoin Yasası Bu Yıl Çıkacak!

  Bu sene konuyla yakından ilgilenen ve kripto para destekçisi olarak bilinen Senatör Pat Toomey, katılımcıları heyecanlandıran açıklamalar yaptı: “Bir adım ileri gideceğim ve bu yıl stablecoinleri halledeceğimizi söyleyeceğim. Bu konuda düzenleyici bir netliğe ihtiyacımız olacak. Biden yönetiminin bu alanda bir şeyler yapmakla ilgilendiğini biliyorum.” Merakla beklenen stablecoin yasa tasarısının bu yıl senatodan geçirileceği yönündeki açıklamalar kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. 

  Stablecoin Yasası İçin Düğmeye Basıldı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı senatör Pat Toomey, bu sektörde düzenleme yapmak için politikacıların da hevesli olduğunu dile getirdi. Birkaç ay içinde yasa tasarısını onaylamak pek mümkün görünmese de Toomey’in iyimser görüşü kripto para dünyasında heyecan yaratmayı başardı. Sektör temsiclileri stablecoin düzenlemesinin ardından kripto para birimlerinde yeni bir boğa rallisinin yaşanabileceğini belirtiyor. 

  Consensus 2022 etkinliğinde söz alan Senatör Kirsten Gillibrand ise normal şartlarda komitelerden geçerek bir yasa tasarısının yasaya dönüşmesinin 10 yıl sürebileceğini hatırlattı. “Bence bugün ile yılsonu arasında bir stablecoin tasarısı yapabiliriz çünkü bu acil bir durum.” diyen Gillibrand, stablecoin düzenlemesi için bir an önce harekete geçeceklerinin müjdesini verdi. Bu haberler kripto para basınında ve topluluğunda geniş yankı buldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle