Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 8 – 15 Ocak 2022

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir performans görülürken, popüler altcoinler dışında kalan düşük hacimli altcoinlerde dikkat çeken ralliler meydana geldi. En büyük kripto para birimi BTC grafiğindeki toparlanma sinyalleri, altcoin piyasasında daha büyük çaplı hareketlerin yaşanmasına yola açtı.

  8 - 15 Ocak 2022 tarihleri arasında yatırımcısına haftalık bazda en çok kazanç sağlayan altcoin projelerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Oasis Network (ROSE)

  Düşük hacimli altcoin projeleri arasında yer alan Oasis Network (ROSE), geride kalan haftanın en çok kazandıran projesi oldu. ROSE coin fiyatı son 7 gün içinde yüzde 53.61 oranında artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. ROSE coin fiyatındaki yükselişte kripto para basınına yansıyan önemli gelişmeler etkili oldu. Artan yatırımcı talebi ile birlikte ROSE coin haftanın en çok kazandıran altcoini oldu. 

  Oasis Network'te YuzuSwap'ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi, merkezi olmayan borsalara olan talebin rekor kıran bir 2021'in ardından artmaya devam ettiğini gösterdi. Oasis Network üzerinde faaliyet gösteren ilk merkezi olmayan borsa olan YuzuSwap, 11 Ocak'ta lansmanından bu yana hızlı bir alım gördü ve merkezi olmayan finans protokollerine yönelik artan talebin altını çizdi.

  YuzuSwap ilk 24 saatlik çalışmasında 100 milyon dolarlık toplam kilitli değere ve işlem hacimleri 323 milyon dolara ulaştı. YuzuSwap, Ethereum Sanal Makinesi ile tamamen uyumlu bir akıllı sözleşme ortamı olan Oasis Network'ün Emerald'ı kullanılarak başlatıldı. YuzuSwap, Binance kripto para borsasının risk sermayesi kolu olan Binance Labs'ın Oasis Network'ün 200 milyon dolarlık geliştirici fonuna yatırım yaptığını duyurduğu gün piyasaya sürüldü.

  Secret (SCRT)

  Yerli kripto para yatırımcılarının da sık sık cüzdanlarında yer verdikleri Secret (SCRT), geride kalan 7 günün en çok kazandıran ikinci projesi oldu. Altcoin piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken yükseliş performansı ile yatırımcısını sevindiren Secret (SCRT) coin yüzde 33.91 oranında değer kazandı. Popüler altcoinlerin düşük kazançlarda kaldığı haftada SCRT coin fiyatındaki bu yükseliş yatırımcısının yüzünü güldürmeye yetti. 

  IRIS, SCRT ve AKT, Evmos aracılığıyla Ethereum birlikte çalışabilirliği beklentisiyle yükselişe geçen Cosmos ekosistem varlıkları arasında dikkat çekti. SCRT fiyatındaki artış, film yönetmeni Quentin Tarantino'nun popüler Pulp Fiction hareketinden NFT'leri Secret Network'te yayınlayacağının açıklanmasından sonra geldi.

  Secret projesi, veri aktarımı, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT'ler için programlanabilir gizlilik sağlayan akıllı sözleşmeler için yerleşik veri gizliliğine sahip bir blok zinciri protokolüdür. SCRT coin yatırımcıları bu haftaki performanstan dolayı memnun kaldı. 

  Near Protocol (NEAR)

  Son 7 gün içinde yatırımcısına en çok kazandıran 3. altcoin ise Near Protocol (NEAR) oldu. NEAR coin fiyatı 8 Ocak 2022 tarihinden bu yana aralarda sert silkelemeler olmasına rağmen yüzde 29.19 oranında kazanç sağlamayı başardı. Doğru yerden alım yapan NEAR yatırımcıları bu performans sonrası ciddi oranda getiri elde etmiş oldu. 

  NEAR coin fiyatı, 150 milyon dolarlık bir finansman turunun ve üstel ekosistem büyümesinin başarıyla tamamlanmasının ardından haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasına girdi. Bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandığını gören bir L1 protokolü, birlikte çalışabilirlik ve yıldırım hızında işlem hızına odaklanan topluluk tarafından işletilen bir bulut bilişim platformu olan NEAR'dı.

  NEAR coinin bu hafta hızlı yükselişi arkasındaki 3 sebep; 150 milyon dolarlık bir finansman turunun başarıyla tamamlanması, Aurora çapraz zincir köprü protokolünün başarısı ve NEAR ağı üzerinde çalışan genişleyen bir proje ve geliştirici ekosistemi oldu. Bu 3 nedenden dolayı NEAR coin fiyatı 8 Ocak’tan bu yana hızlı yükselişini sürdürdü.

  FTX Token (FTT)

  Meme kripto para birimleri arasında SHIB’in rakibi olarak gösterilen FTX Token (FTT), haftanın en çok karlı çıkan projeleri arasında yerini aldı. FTT coin fiyatındaki yükselişte kripto para basınında yer alan haberlerin etkisi büyük oldu. Popüler meme kripto para birimi FTT token son 7 gün içinde yüzde 26.18 oranında değer kazanarak yatırımcısını sevindirdi. 

  Bir balina izleme platformundan elde edilen veriler, var olan en büyük balinalardan birinin 100 milyon doların üzerinde değere sahip FTX Token (FTT) ve Polygon (MATIC) dahil olmak üzere beş altcoini yakaladığını ortaya koydu.

  TradingView'den alınan verilere göre, FTT tokeni, altcoin piyasasında toparlanma başladıktan sonra 4 Ocak'tan bu yana hafif bir hacim artışı aldı. Buna ek olarak, FTT son altı günde yüzde 20 fiyat artışı göstererek Shib'in performansını tekrarladı.

  Dogecoin (DOGE)

  En popüler meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), uzun zaman sonra sessizliğini bozdu. Bir dönem en çok kazandıran altcoinler listesinin hep zirvesinde yer alan DOGE uzun zamandır düşüş trendindeydi. Giderek değer kaybeden DOGE fiyatında beklenen toparlanma sinyali bu hafta gerçekleşti. DOGE fiyatının geçen hafta içinde yüzde 20.62 oranında yükselmesinde basına yansıyan önemli gelişmeler etkili oldu. 

  Yerli yatırımcıların da sık sık portföylerinde yer verdiği DOGE’deki yükseliş haberi, milyarder girişimci Elon Musk’ın DOGE ile işlem yapmak için Bitcoin'den daha iyi bir token olduğunu söylemesinden aylar sonra geldi. Tesla'nın çevrimiçi alışveriş portalına bir DOGE ödeme seçeneği entegrasyonu, Musk'ın kripto para birimini test bazında ödeme olarak kabul etme isteğinin bir sonucu olarak gündeme geldi. 

  Musk'ın DOGE'ye olan sevgisinin merkezinde, öncelikle düşük elektrik tüketimi nedeniyle bir ödeme seçeneği olarak "Bitcoin'den daha iyi" özellikleri vardı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü milyarderin bu açıklamalarının ardından DOGE fiyatında hızlı yükseliş gerçekleşti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle