Hükümetler Bitcoin alabilir!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin, kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann, kurumsalların dışında hükümetlerin de BTC almak istediğini söyledi…

  Pandemi süreciyle birlikte büyük bir boğa rallisi başlatan Bitcoin, yıl içinde dünyanın tanınmış kurumsal firmalarından destek görmesiyle dikkat çekti. Dev kurumsal firmalar, yatırım tercihlerinde lider kripto para birimine yer verirken, Bitcoin piyasasında da yükseliş hareketini destekledi. Tüm bunlardan sonra şimdi de devlete ait yatırım fonlarının Bitcoin satın almak için araştırmalar yapmaya başladığı iddia edildi. 

  New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann, devletlere ait büyük yatırım fonlarının yakın bir zamanda Bitcoin satın alabileceğini söyledi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu açıklamalar, finans dünyasının tanınmış isimlerinden geldi. Gutmann’a göre Bitcoin yatırımları hakkında devlet servet fonları görüşmelere başladı.

  Devletler Bitcoin Satın Alacak Mı?

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği yatırım stratejisti Raoul Pal ile ortak yayın yapan Robert Gutmann, bu iddiası ile gündeme geldi. Pal de Gutmann’ın açıklamasını doğruladı ve Singapur’un egemen varlık fonunun Bitcoin yatırımlarına çoktan başladığını söyledi. Bu gelişmeler kripto para dünyasında heyecan yaratırken Bitcoin yatırımcılarını da sevindirdi.

  Yayında açıklanan bilgilere göre yönetimi altında yaklaşık 306 milyar dolarlık varlık bulunan Singapur devlet fonu Temasek, Bitcoin madencilerinden BTC satın alıyor. Bu gelişmelerin ardından bağımsız servet fonlarının Bitcoin alanına yakın zamanda giriş yapacakları iddiaları da güçleniyor.

  Bitcoin Piyasası İçin Olumlu Gelişme

  New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann, devlet fonlarının Bitcoin satın almaya başlayacağını söylerken şunları ifade etti:

  “Bugün dünyaya ileriye dönük olarak bakarsanız, kendinize bir yatırım komitesi olarak veya bir tahsis komitesi olarak sorular sormanız gerekiyor. Kuşkusuz bu sorular arasında portföylerde doların değer kaybına yönelik olarak Bitcoin’in de olup olmayacağı yer alıyor.” Buna paralel şekilde daha önce açıklama yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in uzun vadede nakit paranın yerini alacağını söylemişti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle