Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 30 Temmuz – 6 Ağustos 2022

  Kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında belirsizlik sürerken, ilk 100 listesinde bulunan altcoinlerde ciddi yükselişler görüldü. Geride kalan haftada bazı altcoinlerde yüzde 20’nin üzerinde getiri olması yatırımcıları sevindirdi.

  30 Temmuz ile 6 Ağustos 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini ve öne çıkan gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Decred (DCR)

  Haftanın en çok kazandıran ilk 100 kripto para birimi içinde Decred (DCR) coin zirvede yer aldı. Pek çok popüler altcoinin konsolide olduğu haftada DCR coin yüzde 67.86 oranında artmayı başardı. DCR coin fiyatında görülen bu yükseliş hareketi yatırımcıların yüzünü güldürürken DCR topluluğundaki oylama piyasaya etkisini gösterdi. 

  DCRN kripto para projesi DCR coinin fikir birliği mekanizması ayarlamasını takiben aynı çekirdek topluluk ve teknolojiye katkıda bulunanlar tarafından kurulmuştur. Bir zamanlar kutsanmış projenin sürekli yokuş aşağı gitmesine üzülerek, DCR'nin orijinal vizyonunu ve misyonunu sürdürmeye karar verdiler. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanından insanlar Decred-Next'i (DCRN) oluşturmak için Decred'i çatallayarak yeni bir yolculuğa başladılar.

  Yapılan oylamada katılımcıların yüzde 85'inden fazlası, yeni bir hard fork'u destekledi.  Temmuz ayının son haftasında, DCRN coin gate.io'da listelendi ve listeleme gününde fiyatının yüzde 550 oranında arttığını gördü ve toplam piyasa değeri bir noktada DCR coini bile aştı. Bu yükseliş performansı  DCRN'nin pazar tarafından iyi karşılandığı ve bu hard forkun başarısını kanıtladığı anlamına gelirken DCR coin fiyatına da olumlu yansıdı. Artan taleple birlikte DCR coin fiyatında çok ciddi bir yükseliş takip edildi. 

  Flow (FLOW)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler listesinde ikinci sırada Flow (FLOW) coin yer aldı. Yerli kripto para yatırımcılarının da sık sık portföylerinde yer verdikleri FLOW coin, bir hafta içinde yüzde 32.06 oranında değer kazandı. Meta'nın (eski adıyla Facebook) NFT planlarıyla ilerlediği haberi FLOW coin yükselişindeki en önemli gelişmeler arasında öne çıktı. 

  NFT'lerin çalışmak için bir blok zincirine ihtiyacı olduğundan, Meta kullanacağı blok zincirini duyurmak zorunda kaldı. Sosyal medya devinin bu özelliği uygulamak için önde gelen NFT ağlarından birini kullanacağı herkesin tahminlerine ters düştü. Bununla birlikte, FLOW Blockchain'in, NFT'leri kendi blok zincirinde barındırmak için resmi ortağı olacağını duyurdu.

  Duyurunun haberi hızla yayıldı ve sonuç olarak FLOW blok zinciri daha fazla tanınırlık kazandı. Gün sona erdiğinde, yatırımcılar bu yeni şöhretten yararlanmak için akın ederken, FLOW coin fiyatı 100'den fazla artarak 2.50 doların üzerinde işlem gördü. Meta haberi çıkalı günler geçse de FLOW coin talebi hiçbir şekilde azalmadı. 

  Dijital varlık, kripto topluluğundan daha fazla destek aldığı için hızla yükseldi. Bu, dijital varlık için iki ayın en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. FLOW blok zinciri, Dapper Labs tarafından inşa edildi ve Eylül 2019'da piyasaya sürüldü. 2017'de CryptoKitties'in yaratılmasının arkasında Dapper Labs olduğu için güçlü bir destekçi topluluğuna sahip. NBA Top Shot'ı piyasaya sürdüğünde FLOW blok zinciri daha fazla dikkat çekmişti.

  Filecoin (FIL)

  Yatırımcısının yüzünü güldüren altcoinler arasında en değerli 32. kripto para birimi olan Filecoin (FIL) coin de yer aldı. Altcoin piyasasında dikkat çeken FIL coin geride kalan haftada yüzde 24.48 oranında artarak yatırımcılardan destek gördü. Filecoin (FIL) coin yükselişinin arkasında Filecoin Vakfı, Harvard Üniversitesi Kütüphane İnovasyon Laboratuvarı (LIL) ile bir ortaklık duyurmasıyla basında geniş yankı buldu.

  Bilindiği üzere Harvard, tartışmasız dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler tarafından imrenilen dünyanın önde gelen üniversitesidir. Her endüstride en iyi ve en parlak beyinlerden bazılarını üretti ve bu sefer mükemmellik kurumu dikkatini blok zinciri ve kripto para teknolojisine çevirdi. Harvard ile Filecoin ortaklığı sosyal medyada büyük ilgi gördü ve FIL coin yükselişini tetikledi. 

  Kripto para basınında manşetleri süsleyen ortaklık, her iki kurumun da merkezi olmayan teknolojileri kullanarak dijital bilgileri korumanın yollarını bulmak için birlikte çalışmasını sağladı. Açıkçası, temelde tüm tarafların erişmesi için bilgileri herkese açık olarak depolayan dağıtılmış bir defter olan blok zinciri teknolojisi ile uyumlu olarak kabul edildi. Bu gelişmeyle bilginin ademi merkezileştirilmesinde başka bir adım olması planlandı. FIL coin böylelikle haftanın en çok kazandıran projelerinden biri haline geldi. 

  Trust Wallet Token (TWT)

  Temmuz ayının son günlerinden beri yatırımcısına kazanç sağlayan projeler arasında Trust Wallet Token (TWT) coin de yer aldı. TWT coin geride kalan 7 günde yüzde 19.15 oranında artarak yatırımcılarını sevindirdi. Kripto para yatırımcılarının Trust Wallet kullanımı arttıkça bu projenin yerel kripto para birimi de hızlı değer kazandı. 

  Geçen haftanın en çok ilgi gören kripto para birimlerinden TWT coin, kullanıcıların kripto paralarını ve takas edilemez tokenlerini (NFT'ler) saklayabilecekleri ücretsiz, velayetsiz bir mobil cüzdan olan Trust Wallet'ın hizmet simgesidir. Bir hafta önce platform, Cardano (ADA), KuCoin Topluluk Zinciri (KCS) ve Ronin Network (AXS, RON) gibi ağların entegrasyonunu duyurdu. 

  Trust Wallet (TWT), kripto para birimleri için gözetim altında olmayan bir sıcak cüzdandır. Merkezi olmayan bir cüzdan olarak Trust Wallet, kripto para cüzdanınızın anahtarlarını tutmanıza izin verir. Trust Wallet'ın bu kadar popüler bir kripto cüzdan çözümü olmasının en büyük avantajı ve temel nedeni budur. Trust Wallet projesinin ADA ve RON ortaklığı kripto para topluluğundan büyük ilgi gördü ve TWT coin fiyatının hızla yükselmesinde etkili oldu. 

  Oasis Network (ROSE)

  Son 1 haftada yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Oasis Network (ROSE) coin de yer aldı. Web 3 protokolleri arasında son dönemde adından sık sık söz ettiren Oasis Network, yapılan güncellemelerle topluluğun dikkatini çekti. Platformun yerel kripto para birimi ROSE coin yüzde 17.36 oranında yükselerek haftalık en çok kazandıran altcoinlerden oldu.

  Oasis Network, ölçeklenebilirlik sağlayan çok katmanlı modüler bir mimariye ve düşük maliyetli gizlilik odaklı akıllı sözleşmeleri dağıtma esnekliğine sahip, gizlilik odaklı bir Hisse Kanıtı Katmanı-1 akıllı sözleşme platformudur. Web3'e ve verilerin nasıl görüntülendiğine yönelik gelişmeler, Oasis için çok önemli bir motive edicidir.

  Web3, gücü ve verileri bireylere sunarak insan merkezli bir gelecek inşa etmek için gelişen teknolojileri kullanır. Web3'ün bir ayağı gizliliktir. Gizlilik, gerçek veri gizliliğinin var olduğu yeni bir paradigma haline gelmeye başladı. Bu altyapıya yönelik sağlam adımlar atan ve yeni güncellemeler duyuran Oasis Network altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Güncelleme duyurusunun ardından ROSE coin fiyatında ciddi bir yükseliş hareketi gözlemlendi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle