CryptoQuant ekibinden BTC yatırımcısına uyarı! Beklenen düzeltme gelecek mi?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında belirsizlik sürüyor. BTC 30 bin dolar üzerinde tutunma savaşı verirken CryptoQuant analistleri piyasada düzeltme beklediklerini duyurdu...

  Kripto para yatırımcıları geçen hafta yaşanan rallinin ardından bekleyişe geçti. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekmişti. Spot Bitcoin ETF başvurularıyla desteklenen ralli ile birlikte BTC mart ayından bu yana en güçlü haftalık kazanç elde etti. 

  Bitcoin fiyatı piyasadaki olumlu haber akışıyla desteklenince 31 bin dolara kadar yükseldi fakat buradan ret yedi. Ancak yeni haftaya güçlü başlayan Bitcoin fiyatında 30 bin dolar üzerinde tutunma savaşı sürüyor. Kripto para piyasasında bu durum yaşanırken deneyimli analistlerden oluşan CryptoQuant ekibinden uyarı geldi. 

  Borsalara Giren BTC Sayısı Arttı 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği CryptoQuant analistleri, Bitcoin’de ralli sonrası bir düzeltme olabileceğini söyledi. Yatırımcıları uyaran CryptoQuant ekibi, kripto para borsalarına giren BTC girişinin arttığına dikkat çekti. Bilindiği üzere balinalar borsalara ne kadar BTC taşırsa bunların satılma riski o kadar artıyor.

  Borsalarda gerçekleşen işlem başına BTC işlem değerinin 15’in üzerine çıkarak 18.45’e ulaştığı görüldü. Deneyimli analistler bu durumun Bitcoin için bir düzeltme sinyali olabileceğini söylüyor: “Borsalara BTC girişi ortalaması son bir saatte 15,0’in üzerine çıktı. Mevcut değer 18,45. Bu, borsalara akan işlem başına BTC işlemlerinin ortalama miktarının 18’den fazla olduğu anlamına gelir.” 

  BTC’de Güçlü Bir Düzeltme Olabilir

  CryptoQuant analistleri, sosyal medyadan yaptıkları açıklamada yatırımcıları olası bir düzeltmeye karşı uyardı. Yatırımcılara bulundukları noktadan kar alabileceklerini veya düşük kaldıraçla short pozisyon açabilecekleri söyleyen analist “Bu noktada BTC işlem ortalaması 15’in üzerine çıktığında ve BTC borsa girişi tetiklendiğinde, güçlü bir düzeltme olasılığı vardır.” ifadelerini kullandı. 

  Bitcoin’in bugün içinde 29 bin 900 dolara kadar geri çekilmesi yatırımcılarda düşüş endişesini arttırdı. CryptoQuant analistlerinin beklediği düzeltmenin hangi seviyeye kadar geri çekileceği net değil. Bu yüzden bugünkü geri çekilmenin analistlerin belirttiği düzeltme olup olmadığı merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle