Kripto Para

Dev Alman bankası kripto para pazarına giriyor

  Almanya merkezli Neobank (N26), kripto para alanına girmeye hazırlanıyor. Banka, kripto para pazarında yerini aktif hale getirmek için adımlar atacak. Piyasa değeri 3,5 milyar doları aşan Neobank’ın kripto paraların geleceğine olan inancı, piyasalarda da olumlu karşılanıyor.

  Kripto para piyasaları 2021’deki geniş sınırlarına, birçok etkenin bir araya gelmesi ile birlikte ulaştı. Bu konuda, özellikle de kurumsal şirketlerin kripto para yatırımı yapmaya başlaması etkili oldu. Kurumsalların sektöre girmesiyle birlikte sektörde yatırımcı sayısı artış gösterdi, yatırımcılar da kripto işlemlerini daha kolay yollardan yapabilmek için yoğun bir talep oluşturdu. Oluşan bu talep sonrası birçok bankacılık kuruluşu da kripto para alanında hizmetler sunmaya başladı. Bu alanda hizmet veren bankalar arasına son olarak Neobank (N26) girmeye hazırlanıyor.

  Almanya Berlin merkezli Neobank’ın piyasa değeri 3,5 milyar doları aşıyor. Bu denli büyük bir bankacılık kuruluşunun, kripto paraların geleceği konusunda inançlı olduğunu göstermesi, piyasalarda olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor. Banka tarafından yapılan açıklamalara göre kripto para alanındaki süreçler de hızlanmış durumda. Neobank, pazar çalışmalarından sorumlu ekibin büyütülmesine başlayarak bu alandaki ilk adımlarını attı.

  Banka, Borsalar ile Çalışıyor

  Neobank’ın kripto paralar ile ilgili en yakın hedefi, kripto para alım-satım araçlarını en hızlı biçimde etkin hale getirmek. Konuya ilişkin olarak Neobank tarafından 6 Temmuz tarihinde bir açıklama yapıldı. Bankanın bir üst düzey yetkilisinin yaptığı açıklamada “Yeni kripto ürünümüzü pazara sunmak için üst düzey kripto para borsaları ile çalışıyoruz” ifadelerine yer verildi. Neobank tarafından gelen açıklamada, hangi kripto para borsaları ile çalışıldığına dair bilgi verilmedi.

  Aralık 2021’e Kadar Pazara Girmesi Bekleniyor

  Neobank kripto sektöründe “takas hizmeti” vererek pazarda varlığını göstermek istiyor. Neobank ile ilgili olarak daha önce Alman basınında çıkan haberlerde, bankanın 2021 sonuna kadar kripto para hizmetleri vermeye başlayabileceği ifade ediliyordu. Finance FWD tarafından verilen haberde, bankanın Aralık 2021’den önce kullanıcıları için somut şekilde kripto para adımları atıp, testlerin başlayacağı belirtildi.

  Banka sözcüsünün açıklamalarına göre Neobank aracı olmadan, doğrudan döviz alıp-satar gibi kripto para alım-satımına olanak tanıyacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle