BTC’de 10 milyon dolar kaybetti, yine de vazgeçmedi

  Kripto para piyasasında kaldıraçlı işlem yaparak yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırımını kaybeden ünlü Youtuber yeni açıklamalar yaptı. Tanımış Youtube yıldızı KSI, devasa kayıplara rağmen Bitcoin’i övmeden duramadı…

  Youtube dünyasının en popüler isimlerinden KSI lakaplı Olajide Olayinka Williams "JJ" Olatunji yeni açıklamalarıyla dikkat çekti. Geçtiğimiz dönemde en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküş sırasında en çok para kazanan ve kaybeden isimlerden biri oldu.

  Birleşik Krallık’ta yaşayan ünlü Youtuber ve kripto para yatırımcısı KSI, son açıklamalarında da Bitcoin’i övmekten geri durmadı. “Başbakan siz olsaydınız” şeklinde soruyu yanıtlayan internet fenomeni, “Herkese 100 sterlin değerinde BTC vermeyi isteyeceğini” söyledi. Geniş  bir takipçi kitlesine sahip olan KSI ayrıca kripto para ekosistemine değindi.

  “Bence Gelecek Bitcoin’de”

  Kaldıraçlı işlem yaparak 10 milyon dolara yakın değere sahip Bitcoin’lerini kaybeden yatırımcı, takipçilerini şaşırtan açıklamalarında şunları söyledi: “Bence gelecek Bitcoin'de. Kesinlikle uzun vadeli bir yatırım ve on yıl içinde yatırım yapanların yüzü gülecek.” Ünlü Youtuber, ülkelerin para basma hamleleri sebebiyle fiat para birimlerindeki enflasyon sürecinde BTC’nin önemine değindi. 

  Takipçilerine “Sahip olduğunuz BTC miktarını artıramazsınız ve bu çok değerlidir” diyerek iddiasını güçlendiren KSI’nin açıklamaları gündem oldu. Ünlü isim daha önce de Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerine 2 milyon sterlin (2,7 milyon dolar) yatırım yapmasıyla gündeme gelmişti.

  “Ben Bu Yola Baş Koydum”

  Kripto para yatırımlarıyla tanınan ünlü Youtuber, bir ara 7 milyon sterlin yani yaklaşık 10 milyon dolara kadar yatırımlarını artırdığını açıkladı. Geçtiğimiz dönemde en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan çöküşle birlikte dijital varlıklarının hepsini kaybettiğini iddia eden KSI tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

  Ünlü internet fenomeni “Bitcoin yatırımı uzun vadeli bir yatırım ve ben bu yola baş koydum” diyerek yatırımlarına devam edeceğini duyurmuştu. KSI ayrıca son zamanda kripto para yatırımı yapan halkın BTC’nin büyüme potansiyelini öngöremediğini ve sadece piyasaya girip çıktığını dile getirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle