Kriptopara

Dünya'nın En büyük ve en güvenilir 8 Kripto para borsası

  Kripto para yatırımcıları için doğru zamanda BTC yada altcoin yatırımı yapmak kadar, güvenilir kripto para borsası bulmakta önemlidir.

  Dünya'nın en büyük ve güvenilir Bitcoin borsaları, Binance, Coinbase Pro, Bitfinex, Bitstamp, Kraken gibi kripto para borsalarıdır. Her biri üyeleri için farklı avantajları sunarken, BTC ile alım-satım ve takas işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlarlar. Bu yazımızda güvenilir BTC borsaları hakkında bilgileri en detaylı şekilde ele alacağız. 

  En Güvenilir Kripto Para Borsaları

  Binance

  Binance, kripto para borsaları arasında en geniş hacme sahiptir. Binance kripto para borsası BTC alım-satım ve takas işlemlerinin yapılabilmesi imkan sunarken, yüzlerce farklı coin birimi ile de aynı anda yatırım yapabilmeye imkan tanır. Alın satım listelerinden çok sayıda altcoin’e yer veren kripto para borsası, üyelerine sunduğu sanal cüzdan ile BTC’leri çevrimiçi şekilde saklamaya olanak sunar.

  Günlük bazda ziyaretçi sayısı 28 milyon rakamını aşan güvenilir kripto para borsası, sunduğu mobil uygulama ile akıllı telefonlar üzerinden kripto para alım-satım emirlerini her ana varabilme avantajını sağlar. Binance kripto para borsası platformunun ana sayfasında sunduğu ‘’kayıt ol’’ sekmesinden ise kısa süre içinde kripto para borsası hesabını açmak mümkündür. 

  Binance, sıklıkla bakım geçirmeme, üyelere kripto para yatırımında çekilişler ile bonus sunma, kredi kartı ile sanal cüzdana para transferi, Türkçe dil desteği, düşük komisyon, emirleri kısa sürede tanımlama, vadeli işlem yapabilme gibi avantajları sunar. 

  Coinbase Pro

  Coinbase Pro, ABD merkezli olan ve en prestijli kripto para borsaları arasında yer alan, BTC alım-satımında tercih edilen platformdur. Dünya geneli ele alındığında 5 milyon rakamı yakın değerde üyeye sahip olan Coinbase, günlük işlem hacmi 2 milyar dolar rakamının üzerine çıkan bir kripto para borsasıdır.

  Özellikle platformunun arayüzünde sunduğu anlaşılır ve sade tasarım ile yatırımcılarının alım-satım emirlerini daha rahat şekilde verebilmelerine imkan tanır. Rakipleri ile karşılaştırıldığında BTC ve diğer kripto para birimleri ile alım-satım işleminde düşük masraf açığa çıkarması ile öndedir. Mobil uygulaması sayesinden akıllı telefona indirilebilir ve Türkçe dil desteği ile uygulama içinden kripto para alımı mümkün kılar.

  Coinbase Pro, kripto para borsası hesabına kredi kartından para yatırma, alım-satım emirlerinin hızlı şekilde gerçekleştirilmesi, Türkçe dil desteğinden yararlanma, BTC’yi diğer kripto para birimleri ile takas etme avantajlarını kazandırır.

  Bitfinex

  Bitfinex, Tether’i piyasaya sunan ve BTC başta olmak üzre 167 ayrı coin ile alım-satım işlemi gerçekleştirebilmeye olanak sağlayan kripto para borsasıdır. Güvenilirliği ve alım-satım’da düşüş işlem ücretleri ile öne çıkar. Bitfinex ile 138 farklı çift ile alım-satım işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

  BTC Bitfinex kripto para borsası hesapları ile başka kripto para birimlerine takas işlemi çerçevesinde çevrilebilir. Bitfinex, sade ve anlaşılır bir arayüz üzerinden kripto para borsası hesabı açma, kredi kartından hesaba para transferi yapma, bir çok altcoin ile çiftler üzerinden yatırım gerçekleştirme, gelişmiş alım emri ile hızlı işlem yapabilme avantajlarını kazandırır.

  Bitstamp

  Bitstamp, merkezi Slovenya’da yer alan en eski BTC alım-satım platformlarından biridir. Bitstamp kripto para borsası, sade platform arayüzü ile basit adımlar üzerinden kripto para borsası hesabı açılabilmesine imkan tanırken, hesaba kredi kartından para transferi yapmaya olanak tanır.

  Bitstamp, kripto para hesabına para yatırmada yüksek işlem hızı, BTC’yi diğer kripto para birimlerine takas işlem sekmesinden çevirme, güncel fiyat grafiklerini e-postaya gönderilen bültenlerden takip etme, yüksek düzeyli şifreleme altında güvenli BTC alım-satımı yapma avantajlarını kazandırır. 

  Kraken

  Kraken, ABD merkezli ve 2011 yılında kripto para borsaları arasına dahil olan, 176 farklı ülkeden üye ağına sahip olan, güvenli kripto para borsası platformudur. BTC’ye ek olarak 46 ayrı altcoin birimi ile alım-satım işlemi bu borsa üzerinden gerçekleştirilebilir. Kraken’in web platformunun ana sayfasında yer alan ‘’kayıt ol’’ sekmesinden hesap açılışı basit şekilde yapılırken, hesaba bağlı sanal cüzdanda BTC saklanabilir.

  24 saatlik ortalama işlem hacmi verilerine bakıldığında 1 milyar dolara yakın bir değerin görüntülendiği Kraken, İngilizce dil üzerinden üyelerini BTC yatırım kursunu ücretsiz vermesi ile dikkat çeker. Yüksek güvenlikte kripto para alım-satımı gerçekleştirme, hesaplara kredi kartından para yatırma, emirler için hızlı onay, kaliteli grafik analizleri platform içinden görüntüleme avantajlarını sunar.

  Bitpanda

  Bitpanda, Viyana merkezli, 50 farklı altcoin ile alım-satım işlemi yapabilme imkan sunan ve en çok BTC alım-satım ve takas işlemleri için tercih edilen kripto para borsasıdır. Güvenliği ve alarm sistemi ile öne çıkar. Bitpanda’da kripto para borsası hesabına sahip yatırımcılar, BTC fiyatı için bir tanımlamayı profillerinden yaparak BTC’nin bu fiyata ulaşması halinde sinyal almak istedikleri belirtebilirler. 

  Bitpanda, BTC’yi diğer kripto para birimlerine takas işlemi kapsamında çevirebilme, günlük fiyat grafiklerini platform içinden takip etme, düşük işlem ücreti ile alım-satım yapma, hızlı emir onayından yararlanma, hesaba kredi kartı veya EFT ile para yatırma avantajlarını sunar. 

  CEX.IO

  CEX.IO, BTC alım-satımlarında hızlı ve güvenli işlem sunan, ilk kez dijital dünyada yer aldığında bir madencilik platformu olarak görev üstlenen kripto para borsasıdır. 24 saatlik işlem hacmi hakkında veriler ele alındığında 25 milyon değerine yakın bir rakam ile gündeme gelir. CEX.IO kripto para borsası üyelerine yapılan anket ardından 10 puan üzerinden 9 puan alarak, başarılı kripto para borsaları arasına girmiştir. 

  İngilizce dil desteğini sunarak küresel anlamda tüm yatırımcı ağına hitap etmeye çalışan kripto para borsası, kredi kartı ile kripto para borsası hesabına para transfer etme, birden fazla işlem çifti kullanarak alım-satım emri verme, yatırım kazancına ek olarak BTC hediyelerini çekilişle kazanma, avantajlarını sunar. 

  CEX.IO 3 milyon rakamının üzerinden üye sayınsa sahip olması ve çok sayıda altcoin’i alım-satım işlem listesinde barındırması ile dikkat çeker. Kripto para borsası platformu ile yapılan işlemlerde gündeme gelen herhangi bir problemi çözüme kavuşturmak için 7/24 olarak müşteri hizmetlerinden destek almak mümkündür. 

  Thodex

  2020 yılında eski adı olan Koineks’i değiştirerek Thodex olarak yoluna devam eden kripto para borsası, Türkiye’de ilk BTC ATM’sini açan borsa olarak da bilinir. Güvenilir yapısı ve alım-satım işlemlerinde yönelik düşük işle ücretleri ile öne çıkan Thodex, BTC alım-satımı için en çok tercih edilen platformlar arasındadır.

  BTC ve listesinde yer alan diğer kripto para birimleri ile alım-satım ve takas işlemlerine imkan sunar. Kripto para borsalarına bağlı şekilde sanal kripto para cüzdanlarını kullanmak ve BTC saklamak bu borsa ile mümkün hale gelir. Takas işlemleri kapsamında BTC’yi diğer kripto para birimlerine çevirme olana tanır.

  Thodex, Türk Bitcoin borsası olarak bilinirken, kripto para borsası hesabına kredi kartından para yatırma, düşük komisyon ile işlem yapma, arayüzde anlaşılır ve sade tasarımı kullanma, çekilişler ile ek BTC kazancı elde etme avantajlarını kazandırır.

  Sonuç

  Bugüne kadar, Bitcoin’in alım satımı ile başlayan kripto para takas tarihinde yüzlerce Bitcoin borsası açılmıştır. Bu borsalar, içerisinde kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına en uygun olan borsayı seçmeliler. Ayrıca borsa seçerken en önemli kurallardan birisi de yüksek işlem hacimli, fazla kullanıcıya sahip borsaları tercih etmektir. Bu yazımızda sizin için bilinen en güvenilir kripto para borsalarını sıralamış olduk.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle