Kripto uzmanları bu 5 altcoini yorumladı! Kar fırsatı var mı?

  Kripto para yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasındaki son gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu süreçte blockchain analiz platformu Santiment, 5 farklı altcoin projesinin yükseliş potansiyelini mercek altına aldı.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu senenin ilk çeyreğinde elde ettiği kazanımlarla boğa sinyalleri vermişti. Son dönemde yükseliş ivmesini kaybeden ve yatay trend içinde sıkışıp kalan BTC verileri dikkat çekiyor. BTC hakimiyetinde düşüş yaşanan son 3 aylık zaman diliminde bazı altcoin projelerinde önemli kazanç fırsatları görüldü.

  BTC hakimiyetinin gerilemesi bazı kripto para yorumcularında altcoin sezonunun başlangıcı şeklinde yorumlandı. Fakat BTC piyasayı domine etmeye devam ediyor. Son dönemde BTC fiyatındaki düşüş trendi piyasa genelinde etkisini gösteriyor. Ancak uzmanlar, bazı altcoinlerin satış baskısından sıyrılıp ciddi kazanç fırsatları sunabileceğini belirtti.

  Piyasa Baskılanırken Altcoinlerde Son Durum

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği uzmanlardan oluşan Santiment, altcoin raporunu paylaştı. Zincir içi verileri inceleyen analistler, kısa vadede etkili bir performans ortaya koyabilecek 5 altcoini mercek altına aldı. Kripto para uzmanları, piyasa genelinin hazirandan beri devam eden düşüş eğilimini koruduğuna dikkat çekiyor.

  Santiment raporunda hem BTC’de hem de altcoinlerde mevcut seviyelerin bir alım bölgesi olarak değerlendirilebileceği belirtildi. Bu hafta altcoin piyasasında kısıtlı da olsa hareketlilik görüldüğünü ifade eden analistler, buna rağmen geçen ayki kayıpların henüz telafi edilmediğini hatırlattı. Santiment raporunda kısa vadede yükseliş potansiyeli olan altcoin projeleri DODO, GALA, MAGIC, MASK ve SRM olarak sıralandı.

  Yükseliş Potansiyeli Olan 5 Altcoin Projesi

  Analistler, DODO fiyatında geçen aydan beri yukarı yönlü kısa vadeli hamlelere dikkat çekti. Öte yandan oyun sektörünü temel alan GALA uzun bir süredir tarihi dip seviyelerde yatay hareket ediyor. Santiment analistleri bu altcoinde artık yükseliş ataklarının gelebileceğini belirtti. Raporda ayrıca web3 projelerinden MAGIC’in son 3 haftadaki sert düşüş hareketinden sonra toparlanma potansiyeli üzerinde duruldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle