Kripto Para

BSC ağına milyonluk saldırı! Bu altcoinin fiyatı çakıldı!

  Blockchain ve kripto para sektörünün öne çıkan projelerinden Binance Smart Chain (BSC) ağına yönelik siber saldırılar devam ediyor. Son iki hafta içinde dördüncü ağ saldırısı sonucunda, BurgerSwap milyonluk kayıp yaşadı…

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri son dönemde siber saldırıların hedefi olmalarıyla gündeme geliyor. Bu protokoller arasında Binance Smart Chain (BSC) ağını kullanan projelere de çok sayıda saldırı düzenlendi. Son 2 hafta içinde 4. hack saldırısı gerçekleşirken BurgerSwap altcoin projesi adeta çakıldı.

  BSC tabanlı DeFi protokollerinden biri olan BurgerSwap, milyonlarca dolarlık ani kredi saldırısı sonucu resmen soyuldu. Otomatik piyasa yapıcı BurgerSwap, hack saldırısına maruz kaldı ve saldırganlar 7.2 milyon doları platformdan çalmayı başardı. Kripto para basınında geniş yankı bulan ani kredi saldırısı sonucunda platformun yaptığı duyuruda belirtildiği üzere kullanıcıların yaşadığı kayıpların tümü karşılanacak. 

  Tüm Kullanıcıların Kayıpları Geri Ödenecek

  BurgerSwap ekibinden konu hakkında yapılan açıklamada “Mevcut toplam zarar yaklaşık 7 milyon dolar ve tüm kaybınızı karşılamaya çalışacağız.” ifadeleri kullanıldı. DEX protokolü, proje ekibinin sorun üzerinde çalıştığını iddia ederek hack saldırısının boyutlarını inceleme altına aldı. 

  DeFi protokolünün yaşadığı bu saldırı sonrası BurgerSwap projesinin yerel tokeni de büyük bir satış yedi. Saldırı sonrasında token fiyatında yüzde 40’ın üzerinde bir kayıp yaşandı. Öte yandan bir diğer BSC tabanlı DeFi protokolü olan JulSwap, yüzde 95 fiyat düşüşüne neden olan benzer bir hack saldırısına maruz kaldı.

  BSC Tabanlı Projelere Saldırı Şoku

  Blockchain sektöründe öne çıkan projelerden olan Binance Smart Chain, ucuz işlem ücretleri sebebiyle patlayıcı bir büyüme yaşadı. Sektördeki pek çok projeye ağ tabanı desteği sunan BSC, son dönemde yaşadığı saldırılar ile itibar zedelenmesiyle karşı karşıya kaldı. 

  BSC, DeFi sektörü yatırımcıları ve ekonomik istismara uğrayan protokoller, ani kredi saldırıları yüzünden ciddi oranda kayıp yaşadı. Edinilen bilgilere göre BSC tabanlı projelere son 2 haftada 4 kere ani kredi saldırısı yapıldı ve milyonlarca dolarlık fon saldırganların eline geçti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle