MASK Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Sosyal ağları kullanan kripto yatırımcılarınca yakından takip edilen MASK Coin hakkında pek çok merak edilen konu bulunuyor. Bu yazımızda herkesin merak ettiği MASK Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar neler, dahil olduğu projede neler amaçlandı sorularına yanıt vermeye çalışacağız. 

  MASK Coin Nedir?

  MASK Coin, Twitter ve Facebook kullanıcılarının Web 3.0 niteliklerini kullanabilmesini sağlayan Mask Network platformunun yerel kripto para birimidir. MASK Coin, NFT’leri veya merkezi olmayan depolama alanlarını satın almak amacıyla kullanılabilen, ERC20 tabanlı bir token’dır. İşlemler MASK Coin ile sosyal ağlardan çıkış yapmaya gerek duyulmadan gerçekleştirilir. MASK Coin aynı zamanda Mask Network’te ödül dağıtımı amacıyla da kullanılabilen bir aracıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  MASK Coin projesinin amacı Web 2.0 ile Web 3.0 arasında oluşturulan bir köprü üzerinde çalışabilen kripto para birimini geliştirmektir. Bu amaçla öncelikle Mask Network inşa edilmiş ardından burada çalışabilen Mask Coin oluşturulmuş. Proje, Mask Network kullanıcılarına sosyal ağlardan ayrılmadan, merkezi olmayan borsalara erişim yapabilme avantajını sunmayı amaçlar. Bu kapsamda alım-satım işlemleri için borsalara hızla erişilebilir. Ödeme yapmak, staking, bahşiş vermek, NFT satmak için sosyal ağ hesaplarından kısa sürede ilgili diğer ağlara erişim sağlanır. Projenin diğer niteliklerini https://mask.io/ adresinde yer verilen Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  MASK Coin Yorum

  MASK Coin hakkındaki yorumlar ele alındığın en çok şifreleme özelliğinden söz edildiği görülüyor. MASK Coin yatırımcıları, sosyal ağlarda gönderilerini ve arkadaşları ile sohbetlerini özel şifreler ile güvenlik altına alabildiklerini belirtmişler. MASK Coin ödemesi karşılığında sosyal ağ hesaplarında yapılan konuşmalar, sadece hesap sahibinin ve konuşulan kullanıcının bildiği özel bir şifre altına alınabiliyor.

  MASK Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler MASK Coin’in geleceğinde fiyat artışı olabileceğini düşünüyorlar. Aayush Jindal, Cactus gibi analistler MASK Coin’in 2021 yılı Temmuz ayı ardından 9 dolar ile 9.50 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. Analistlere göre MASK Coin yakın geleceğinde ise tam tersi şekilde bir değer kaybı olabilir. 2021 yılı Haziran başında MASK Coin fiyatının 8.40 dolar düzeyine gerileyebileceğini belirttiler. 

  1 MASK Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 MASK fiyatı %mask-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %mask-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Mask Network 24 saatte %mask-network+yuzde%.

  MASK Coin fiyatı, piyasada yaşanan gelişmelere ve volatiliteye göre anlık hareket edebilir. Bu yüzden güncel fiyat kontrol edilmeden yatırım kararları verilmemelidir.

  MASK Coin Nasıl Alınır?

  MASK Coin almak için atılacak adımlar şöyledir:

  • 1. Adım: MASK Coin, Huobi Global, Binance, KuCoin gibi kripto para borsalarında işleme giren kripto paradır. Onunla işlem için, bu borsalardan tercih edilene giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Borsada hesap oluşturmak ve bu işlem sırasında gelen kimlik tanımlama adımlarını eksiksiz tamamlamak gerekir. 
  • 3. Adım: KYC işlemi tamamlandıktan sonra hesaba satın alma aşamasına geçmek için para yatırılır. 
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi sonrasında MASK Coin paritesine ulaşılacak işlem sayfasına erişim sağlanır.
  • 5. Adım: Bu alanda güncel fiyattan yada tanımlanacak daha uygun bir fiyattan MASK Coin satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alam emri onay aldığında hesabın sanal cüzdanında görüntülenen MASK Coin miktarı burada saklanabilir veya saldırı riskleri düşük olan güvenli donanım cüzdana aktarılarak saklanır.

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma işlemi pratik şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  MASK Coin avantajları:

  • Sosyal Ağdan Kripto Para Gönderme: MASK Coin sahipleri sosyal ağ hesaplarından çıkış yapmadan, Mask Network teknolojisi ile MASK Coin’i birbirlerine gönderebilirler.
  • Pasif Gelir: MASK Coin, çevrimiçi cüzdanda belirli vadede kilitlendiğinde, vade sonunda pasif gelir kazandırır. Stake edilebilir kripto para birimidir.
  • İşlem Hızı: MASK Coin yeni nesil teknolojisi ve ölçeklendirilebilirlik ile cüzdanlar arası sınır ötesine transferde dakikalar içinde istenilen yere ulaşır. Alım-satımda emir onayı hızlı alınır.
  • Şifreli Mesaj Yollama: MASK Coin ödemesi ile sosyal ağdaki arkadaşlara şifrelenmiş ve şifreyi bilmeyen tarafından görüntülenemeyen mesajlar gönderilebilir. 

  Dezavantajları Ne?

  MASK Coin dezavantajları:

  • Faiz Kazancı Sunmama: MASK Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerden olana staking için kullanılabilirken, onu kredi olarak vermek ve faiz kazancı elde etmek mümkün değildir. Projenin bu alanda kullanımı hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir. 
  • Saldırı Riski: MASK Coin sanal cüzdanda, çevrimiçi bir modda bulundu için ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Soğuk cüzdanda saklanması tercih edilerek güvenlik sağlanır.

  Sonuç

  MASK Coin, Mask Network’te ödül kazanmak ve sosyal ağlardan kripto para işlemlerini yapma avantajını sunan bir varlıktır. Analistler stake edilebilen bu kripto paranın 2021 senesinde değerlenebileceğini ifade ediyorlar. Son zamanlarda kullanıcıların soruşturduğu popülerşen bir coin olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. MASK Coin tahmin edilen fiyat değerlerine ulaşabilirse, 2021’de daha karlı koşulları yatırımcıları için yaratabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle