Bitcoin ve altın hakkında fon yöneticisinden uyarı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı hedge fonu yöneticisi Michael Burry, son paylaşımında Bitcoin (BTC) ve altın yatırımlarına değindi. Piyasa uzmanı yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu…

  Finans dünyasında eski Scion varlık yönetimi sahibi ve büyük short yatırımcısı olarak tanınan Michael Burry, yatırımcılara çarpıcı şeyler söyleyerek uyarıda bulundu. Burry’e göre devletler, hem Bitcoin hem de altının hakimiyetini engellemek için yeni uygulama ve projeler ortaya atacaklar. Finans uzmanı yatırımcılara enflasyon uyarıları yaparak kendilerini hazırlamaları gerektiğini söyledi.

  Mevcut durumun ekonomik açıdan ne kadar ciddi olduğunu anlatmak için ABD’nin şu anki halini 1920’li yılların Almanya’sı ile karşılaştıran finans uzmanı şunları söyledi: “Enflasyona hazırlanın. Yeniden açılma ve teşvik paketleri geliyor. Covid öncesi 1 dolarlık GSYH artışı için 3 dolarlık borç gerekiyordu, şu an çok daha kötü. Enflasyon durumunda, hükümetler rakipleri ezecekler.”

  Can Alıcı Enflasyona Karşı Önemli Uyarılar

  Burry, Paranın Ölümü’nün yazarı Jens O. Parsons’ın kitabından alıntı yapıp 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın borçlarını ödemek için kredi almasını örnek gösterdi. Alınan bu kredinin ardından Almanya’da hiperenflasyon görülmesi ve bazı kişilerin aşırı zenginleşip geri kalanın fakirleşmesini hatırlattı

  O yıllarda yaşanan can alıcı hiperenflasyon konusuna açıklık getiren finans uzmanı şunları söyledi: “Almanya’daki enflasyon hayatının kesin özellikleri var. Biri yüksek birikim, özellikle endüstri ve iş sektöründe aşırı yükseliş oluştu. Büyük servetler tek gecede oluştu. Ve şehirlerde amaçsız ve lakayt gençlik oluştu.

  Bitcoin ve Altın İçin Harekete Geçebilirler

  Lider kripto para birimi hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Buryy, Bitcoin’i beğenmediğini ancak ondan nefret etmediğini söyleyerek şunları ifade etti: “Bitcoin’den nefret etmiyorum. Ama uzun vadede merkezi olmayan kripto paralar, vahşi ve kalpsiz merkezi hükümetlere karşı zor bir geleceğe sahip. Ama Kısa vadede her şey mümkün, bu yüzden Bitcoin’i short etmiyorum.” Yaşanan olağanüstü duruma dikkat çeken finans uzmanı, yakın bir gelecekte hükümetlerin Bitcoin ve altın yatırımlarına müdahalede bulunabileceğini aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle