Kriptopara

3 Uzmandan Dodo (DODO) Geleceği 2022, 2023

  Geleneksel finansa karşı her geçen gün yeni alternatifler sunan Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanı, Dodo (DODO) gibi projelerle güç kazanmaya devam ediyor. 2022 yılında kripto sektöründe görülen belirsizlikler, riskler, iflas ve sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırımcıların endişeleri ise devam ediyor. Bir süredir uzmanların takip listelerinde yer alan DODO hakkında 2022, 2023 ve gelecek dönem diğer tahminlerine bu yazımızda yer verdik. Dodo (DODO) geleceği, fiyat tahmini ve proje detaylarını sizler için bir araya getirdik.

  Dodo (DODO) Coin Geleceği

  Yenilikçi ve algoritma odaklı olarak geliştirilen, merkezi olmayan işlem platformu olarak, DeFi’nin geleceğinde önemli bir yer edinmesi hedeflenmektedir. Dodo (DODO) projesinin roadmap’inde yer verilen gelecek 2022, 2023, 2024 ve gelecek sonraki yıllar için hedefler dikkat çekmektedir. Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) özelliği projenin gelecek 5 – 10 yıl içinde daha geniş kitlelere ulaşması ve merkeziyetsiz finansın benimsenmesinde de etkisinin olması beklenmektedir.

  Dodo (DODO) projesinin geleceğine dair projeden beklentiler ve gelecek hedefleri ise kısaca şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Gerçek yatırımcı işlemlerini taklit eden PMM fiyatlandırma mekanizması, değer varlıkları için doğru piyasa fiyatlarını toplayarak yeni hedefler yakalayacaktır.
  • 2022, 2023 yılı belirsizliklerinin aşılmasıyla fiyatında toparlanma eğilimi beklenmektedir.
  • Tek tokenlı provizyonu destekleyerek, kalıcı kayıpları azaltan ve tüccarlar için kaymayı en aza indiren, sermaye açısından yüksek verimli likidite havuzlarıyla piyasalarda daha etkin rol üstlenmesi hedeflenmektedir.
  • 3, 5 ve 10 yıllık vizyonda sistem, ürün ve altyapı geliştirmeleri devam edecektir.

  Dodo (DODO) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  DODO teknik analizlerinde de gelecek dönemde iyi bir ivme yakalaması beklenmektedir. Grafik görünümüne bakıldığında satış baskısı çok fazla olan bir coin olarak göze çarpmaktadır. Satış baskısı ile karşı karşıya kalması nedeniyle mevcut formasyonda risk faktörü de yükselmiştir. Kısa vadeli haftalık görünümde alçalan takoz benzeri bir yapı izlenmektedir. İlk geri çekilmede ya da trend kırılımında işleme girilmesinin mümkün olabileceği aktarılmaktadır. DODO/USDT görünümünde öne çıkan çelişkili projeksiyonda ise yatırımcıların doğru pozisyon almaları önerilmektedir.

  Dodo (DODO) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Dodo, Çin merkezli bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü ve zincirler üstü likidite sağlayıcısıdır. Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritması ile çalışmaktadır. PMM tarafından desteklenen merkezi olmayan bir değişim platformu olarak da tanımlanabilmektedir. DODO protokolü akıllı sözleşmesi ERC – 20 tokeni olarak Ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır. 

  DODO’nun merkezi olmayan borsa ürün paketi olan SmartTrade ise ticaret ve toplama, Crowdpooling/IDO, havuzlar ve madencilik gibi temel işlemler sunmaktadır. PMM altyapısı ile çalışarak, Web 3 varlıkları için verimli zincir içi likidite sağlamaktadır.

  Dodo (DODO) Kullanım Alanları Nelerdir?

  DODO, Ethereum, BSC, Arbitrium ve diğerleri gibi farklı blok zincirler ile eşleşen Dodo’un yerel tokeni olarak kullanılmaktadır. Satın alınabilir veya madencilik ile kazanılabilmektedir. Tek tokenlı provizyonu desteklemek, kalıcı kayıpların önüne geçmek, tüccarlar için kaymayı en aza indirmek için kullanılabilir. Ayrıca piyasalarda yatırım amaçlı da kullanımı mümkündür. 

  Dodo (DODO) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 DODO fiyatı %dodo+try% TL. Döviz cinsinden ise %dodo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dodo fiyatı 24 saatte %dodo+yuzde%.

  Dodo (DODO) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Geleneksel finansın yerini yavaş yavaş kaplamaya başlayan DeFi, Dodo gibi gelecek vaat eden birçok farklı projeden beklentiyi de artırmıştır. Kısıtlamalara ve makro ekonomik göstergelere rağmen yaşanan belirsizlik ortamında bile güçlü kalmayı başarmış projeler arasında yer almaktadır. Uzun vadede beklentileri karşılama eğilimi sayesinde alternatif arayan yatırımcıları da kendine çekmeyi başarmaktadır.

  DODO ayrıca sağlayıcıların kendi tokenlarının yatırmalarının yeterli olduğu ilk DODO arzı (IDO) protokolü aracılığıyla ücretsiz ICO listeleme yöntemi sunarak yeni kripto projelerinde de hizmet vermektedir. Piyasalarda hem fiyat hedefleri hem de projenin sunacağı gelecek hedefleriyle beklenti yaratmaktadır.

  Dodo (DODO) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Merkeziyetsiz bir protokol olduğundan tek hata noktasına dayanan merkezi ağ saldırılarına karşı dirençli bir duruş sergilemektedir. DODO’nun akıllı sözleşmeleri, blok zincir güvenlik şirketi PeckShield tarafından 10 Temmuz 2020’de denetlenmiştir. Denetim raporunda ise kullanıcılarını memnun eden verilere ulaşılabilmektedir.

  Her ne kadar güvenlik konusunda denetim gerçekleştiren firmalardan onay alsa da DeFi alanında öne çıkan her proje gibi siber saldırılar karşısında yüksek riskli yapı sunmaktadır. Buna ek olarak kodlama hataları ve güvenlik açıkları da bu kapsamda ortaya çıkacaktır. Bu tür projelerin riskli olabileceği unutulmamalıdır. 

  Dodo (DODO) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Dodo (DODO), en basit haliyle bir DeFi platformu olarak özetlenebilir. Bu alanda birçok farklı proje arasından ayrılmasını sağlayan ise sahip olduğu algoritma ve kullandığı uygulamalardır. Proje kapsamında geliştirilen birçok ürün ve hizmet sayesinde proje tamamen benzersiz bir yapı kazanmıştır.

  Dodo (DODO) projesinin öne çıkmasını sağlayan başlıca benzersiz özelliklerinden bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Yaygın olarak kullanılan otomatik piyasa yapıcılardan (AMM), proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması ile ayrılmaktadır.
  • PMM fiyatlandırma mekanizması benzersiz bir yapı sunar.
  • Rakiplerinin kullandığı AMM algoritmasına göre çok daha cazip fiyatlandırma sunarak ayrılır.
  • Nakde çevirme ve al – sat işlemleri gibi zincir üstü işlemler sırasında akıllı sözleşmeler tarafından idare edilen, CEX likidite yeterliliği kıyaslaması da yapabilmektedir.

  Dodo (DODO) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Dodo (DODO) avantajları:

  • Kullanıcıları için istikrarlı fiyat sunmaktadır.
  • Yeni kripto projeleri için uygun zemin hazırlamaktadır.
  • Likidite sağlayıcılarına minimum depozito yatırma zorunluluğu getirmez.

  Dodo (DODO) dezavantajları:

  • DODO fiyatı inişli çıkışlı yapısı ile oynaklığa sahiptir.
  • Siber saldırılar ve güvenlik açıkları nedeniyle risklidir.
  • DODO fiyatındaki dalgalanmalar yatırım kaybına yol açabilir.

  Dodo (DODO) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Dodo (DODO), günümüzde dünya genelinde en yüksek işlem hacmine sahip ve piyasa değeri ile önde gelen kripto borsalarında mevcuttur. Dodo (DODO) listeleyen bu borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • FTX
  • Gate

  Dodo (DODO) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Analistler DODO hakkında 2022, 2203 ve gelecek hedeflerini revize ettiler. DODO fiyat tahminlerine göre pozisyon almak isteyenler riskleri de göz önünde bulundurmalıdır. 3 Uzmanın DODO hakkında tahminleri ve genel görüşleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Coin Price Forecast analistleri 2022 yılı sonunda 2,46 dolar hedefine sahiptir. Uzun vadede ise çelişkili projeksiyon gösterilmiştir.
  • Tech News Leader uzmanlarına göre 1 yılda fiyat değişimi 0,26 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Daha gerçekçi bir tahmine göre 10 yıllık uzun vade hedefinde ise 4.85 dolar seviyesi görülmektedir.
  • Price Prediction uzmanlarının 2022 yılı sonunda hedefi 0,17 dolar olurken, 2023 için beklenti 0,25 dolar ortalama fiyat olarak öne çıkıyor. Uzun vadeli bakışta ise 5 yıl sonunda fiyatının 1.08 dolar hedefini yakalayabileceği aktarılmıştır.

  Sonuç

  Dodo (DODO), DeFi işlemlerinde öne çıkan önemli projelerden biri olmayı başarmıştır. PMM algoritması ile gelecek vaat eden teknik altyapısı da dikkat çekmektedir. Yatırımcıların birçoğu için önemli çözümler sağlamaktadır. Kısa ve orta vadede DODO hem fiyat hem de güvenlik riskine sahiptir. Yatırım öncesinde bu riskler ve avantajlar değerlendirilerek doğru pozisyon alınması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle