Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasının genelinde inişli çıkışlı bir performans görülürken, en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı yakından takip ediliyor. Güne yükseliş trendi ile başlayan BTC, kripto para piyasasına yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle bu ivmesini devam ettirdi. Altcoinlerde de buna paralel olarak olumlu sinyaller gözlemlendi.

  23 Ağustos Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, BTC hakkında çok olumlu açıklamalar yaptı. Kripto para birimlerine yakınlığı ile bilinen SEC başkanı, Bitcoin’in) icadını ve mirasını doğruladı.

  Kripto para piyasasında en büyük ikinci sabit coin olan USDC'nin rezervlerinin sadece nakit ve ABD devlet tahvillerine dönüştürülebileceği duyuruldu. USDC ihraççısı olan Circle şirketinin politikada yeniden değişikliğe gittiğini açıklaması kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. 

  Ödeme teknolojileri devi Visa, CryptoPunk koleksiyonundaki 7610 numaralı NFT’yi yaklaşık 150 bin dolarlık Ethereum (ETH) karşılığında satın aldığını açıkladı. Visa’nın NFT sektörüne girişi piyasadaki hareketliliği arttırırken şirketin ortaklarıyla birlikte bu alandaki faaliyetlerini arttıracağı belirtildi. 

  Son dönemde ciddi regülasyon baskısı altında kalan kripto para dünyasının en büyük borsası Binance hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Şirket regülasyon konusunda daha ciddi adımlar atabilmek için sırtını devlete yaslama politikasına geçecek. Binance, 200 milyar dolar değerleme ile devlet fonlarından yatırım ve koruma almayı hedeflerken Singapur’u listenin başına yazdı.

  ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase'in vergiden sorumlu yöneticisi Lawrence Zlatkin kripto para yasa tasarısını sert şekilde eleştirdi. “60 milyon Amerikalı, bir gecede kabul edilen bir yasa tasarısından daha fazlasını hak ediyor.” diyen Zlatkin, vergi düzenlemelerine tamamen uyduklarını söyledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 3.22 oranında yükselirken, altcoinlerde çok ciddi ralliler yaşandı. Lider altcoin ETH fiyatı yüzde 5 civarında değerini arttırdı. Günün en çok kazandıran altcoinleri ise yüzde 13 civarında artan Cardano (ADA) ile hemen arkasındaki Binance Coin (BNB) oldu. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle