Kripto Para

Messi, Dünya Kupası öncesi dev borsayla anlaştı!

  Kripto paralar yeşil sahalara inmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl artan anlaşmalara, 2022 Dünya Kupası’na az bir zaman kala bir yenisi daha eklendi. Küresel çaptaki kripto para borsası Bitget, dünya yıldızı Arjantinli futbolcu Lionel Messi ile partnerlik anlaşması yaptı.

  Geçtiğimiz yıl kripto paralar hızlı yükselişler elde ederken, neredeyse tüm dünyanın ilgisi de bu alandaydı. Artan kripto para ilgisi ile birlikte kripto para odaklı anlaşmaların sayısı da artarken, spor dünyası ile kripto para ekosistemi artık daha sık iç içe geçmeye başlamıştı. 2022 yılında ayı piyasası etkileri görülürken sayısı azalan bu tür anlaşmalara şimdi bir yenisi daha eklendi. Küresel kripto para borsası Bitget, Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi ile partnerlik anlaşması yaptı. Söz konusu anlaşma, Katar 2022 Dünya Kupası’ndan bir ay önce geldi.

  Bitget, 7 Ballon d’Or sahibi Messi ile Anlaşma Sağladı

  Dünyanın en çok tanınan spor yıldızlarından biri olan Lionel Messi 7 Ballon d’Or ve 6 Altın Ayakkabı sahibi. Messi Kasım ayında, bu yıl Katar’ın ev sahipliği yapacağı 5. Dünya Kupası turnuvasında yine Arjantin milli takımının kaptanı olarak maçlarda yer alacak. Öte yandan bu Dünya Kupası’nın Messi’nin son Dünya Kupası turnuvası olacağı da düşünülüyor. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olacağı Lionel Messi’nin dünyanın en prestijli futbol turnuvası öncesinde kripto para odaklı bir şirketle partnerlik anlaşması yapması, kripto para topluluklarını da heyecanlandırdı.

  Lionel Messi’nin Açıklamaları

  Sağlanan anlaşma sayesinde Bitget borsası, Messi hayranlarına Web 3.0’ı ve Bitget borsasından kripto para işlem potansiyelini keşfetme fırsatları sunacak. Öte yandan bu partnerlik anlaşmasının her iki taraf için de futbolun ve kripto paraların ötesine geçebilecek daha etkin sonuçları ortaya çıkarabileceği düşünülüyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Messi, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Kripto dünyasına katılmamı sağlama konusundaki çabaları için Bitget’e teşekkür etmek istedim. Her iki tarafın da spor taraftarlarına Web 3’ü sunmanın yanında bambaşka yenilikleri harekete geçirebileceğine güveniyorum.”

  Bitget ve Kurduğu Bazı Ortaklıklar

  Bitget geçtiğimiz yıl, kendi sektörlerinin üst düzey takımları ve kuruluşları ile ortaklıklar kurmuştu. Türkiye’nin önde gelen takımlarından Galatasaray, İtalya’nın en köklü futbol kulüplerinden biri olan Juventus, e-Spor devi Team Spirit, uluslararası e-Spor etkinlik organizatörü PGL gibi birçok kulüp ve kuruluşla ortaklık kurmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle