Kripto Para

Dev şirket BTC fiyatı düşerse daha fazla alacak!

  Yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunan Jefferies, yeni kripto para stratejisini açıkladı. Şirket yöneticisi Christopher Wood, BTC fiyatının yeniden 20 bin dolar seviyesine dönmesi durumunda daha fazla alım yapacaklarını açıkladı…

  Kripto paralara yatırım yapan varlık yönetim şirketleri son dönemde popülerliğini koruyor. Sektörün önde gelen şirketlerinden Jefferies, yeni stratejisini duyurdu. Buna göre yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunan Jefferies’in, yüzde 5 orandaki Bitcoin yatırım politikası devam edecek.

  Şirketin küresel sermaye strateji başkanı Christopher Wood tarafından yapılan açıklamalar kripto para basınında geniş yankı buldu. Deneyimli yönetici, Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden 20 bin dolar seviyelerine gerilemesi durumunda bu yüzdeyi arttıracaklarını ve daha fazla alım yapacaklarını vurguladı. 

  BTC Yatırımlarına Devam Edecek

  2020 yılının Aralık ayında BTC fiyatı henüz 22 bin 779 dolar seviyesindeyken yatırım yaptıklarını belirten Wood, geleceğe dair önemli açıklamalar yaptı. Varlık yönetim uzmanı, BTC fiyatının yeniden bu seviyeye gelmesi durumunda alımlar konusunda vitesi attıracaklarını ima etti:

  “26 Temmuz’da 34 binden 40 bin dolara yükseldiğimiz yüzde 18’lik büyüme, kaldıraçlı ‘short’ pozisyonların tasfiyesi diye düşünüyorum. Bitcoin’e olan yatırımımız bu oranda devam edecek. Eğer yeniden 20 binli seviyeleri görürsek oranımızı artıracağız ama açıkçası bir daha o fiyatları göremeyebiliriz de…”

  Altın Sattı BTC Aldı

  Kripto para basınında zaman zaman gündem olan Jefferies varlık yönetim şirketi, daha önce de sık sık dikkat çekti. Geçtiğimiz aralık ayında Bitcoin 3 yıl sonra ilk kez 20 bin dolar seviyesine gelince alım yapmaya karar veren şirket, altın satıp BTC alımı yapmasıyla çok ses getirdi. Portföyde altın pozisyonunu yüzde 50’den yüzde 45’e çekerken yüzde 5 oranında da Bitcoin tutmaya başlayan şirketin bu hamlesi, diğer varlık yönetim şirketlerine de örnek oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle