Kripto Para

Bakkt ile Google, kripto ödemeleri için el ele verdi

  Kripto para platformu Bakkt, Google ile ödeme hizmetleri için yeni bir ortaklık kurdu. Kripto ödemeleri konusunda birçok özellik geliştiren Bakkt platformunun kullanıcıları, bu ortaklık sayesinde artık Google çevrimiçi ödemelerinde ve mağazalarında sanal Visa kartlarını kullanabilecek.

  Kripto paraların günlük alışverişlerde kullanılabilmesi, kripto para toplulukları tarafından bu adım dünyanın neresinde atılırsa atılsın, olumlu bir gelişme olarak kabul görüyor. Zira kripto paraların reel alışveriş sektöründe kullanılabiliyor olması, bu varlıkların daha fazla yaygınlaşması anlamına geliyor. Bu alanda adım atan kripto para alım-satım, harcama ve gönderme platformu Bakkt, yoğun müşteri taleplerinden yola çıkarak Google ile bir ortaklık kurdu.

  Ödemelerde Kullanılan Kripto Paralar, İşletme Hesabına Fiat Para Olarak Geçecek

  BusinessWire haberine göre Bakkt kullanıcıları, artık sanal Bakkt Visa kartları ile Google Pay’in kabul edildiği her yerde eşya ve hizmet alışverişlerini gerçekleştirebilecek. Bakkt kullanıcılarının söz konusu bu alışverişlerinde, ödeme sırasında Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklar da alışveriş yapılan işletmenin hesabına fiyat para olarak aktarılacak. Bakkt, daha önce kripto paralar konusunda debit karttan e-mail yoluyla BTC gönderilmesine kadar birçok özellik geliştirmişti. Bakkt, müşteri taleplerine göre bu alanda yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor.

  Bakkt, Ayrıca Artık Google Cloud Kullanacak

  Bakkt, alışveriş konusunda Google ile kurduğu bu ortaklığın yanı sıra, ayrıca Google Cloud’u da bulut hizmet sağlayıcısı olarak seçti. Yani Bakkt, bundan sonra ABD’deki perakende kullanıcılar ve işletmeler için sunacağı makine ve yapay zeka öğrenimi çözümlerinde de Google Cloud kullanmaya başlayacak. Google ile kurulan ortaklık sonrası değerlendirmede bulunan Bakkt CEO’su Gavin Michael, söz konusu işbirliğinin, Bakkt’ın dijital varlık endüstrisindeki gücünü ortaya çıkardığını ifade etti.

  Bakkt CEO’su Gavin Michael’in Açıklamaları

  Bakkt CEO’su Gavin Michael, atılan ortaklık adımına ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bu ortaklık, müşterilerimizin dijital varlıklarından gerçek zamanlı ve güvenli şekilde faydalanmalarını sağlamaları açısından oldukça önemli ve Bakkt’ın dijital varlık endüstrisindeki güçlü pozisyonunun bir kanıtı. Ayrıca buna ek olarak, Google Cloud ile ortaklık yapmak, milyonlarca insanın ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilecek konuma ölçeklenmemiz açısından da çok önemli.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle