BTC topluluğu tetikte: Amazon ve BTC söylentisi

  Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon’un ödemelerde Bitcoin kabul edeceğine yönelik söylentiler ortalığı fena halde karıştırdı. BTC destekçilerini heyecanlı bir bekleyişe sürükleyen bu gelişmeler yakından takip ediliyor…

  Kripto para topluluğunda bir süredir e-ticaret devi Amazon’un BTC ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceği iddiaları öne çıkıyordu. En büyük kripto para biriminin son dönemde performansını iyileştirmesi ile birlikte bu söylentiler yeniden hız kazandı. Öte yandan şirketten gelen bir hamle de kafalarda soru işareti bıraktı. 

  En büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri aradığını belirten bir iş ilanı yayınlaması dikkatlerden kaçmadı. Bu ilanda e-ticaret devinin blok zinciri, merkez bankası dijital para birimleri ve kripto para biriminde uzmanlığından yararlanabilecekleri belirtilmişti.

  Amazon Yıl Sonuna Kadar BTC’yi Kabul Edebilir

  Yayınladığı iş ilanı ile dijital ödemeler ile finansal sistemde yenilik yapma kapasitesine sahip bir çalışan arayan Amazon, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. CITY A.M. isimli haber sitesinin, şirket içinden birisi ile iletişime geçip bu konuyu konuşması BTC destekçilerini heyecanlandırdı. 

  Buna göre Amazon’un yıl sonuna kadar Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para birimi ile ödeme kabul etmeye başlamak istedikleri iddiaları ortaya atıldı. Haberde kimliği gizli tutulan kaynak ayrıca Amazon’un 2019 yılından bu yana kripto para ile ödeme projesi üzerinde çalıştığını söyledi.

  “BTC Konusunda Emir Jeff Bezos’tan Geldi”

  Kaynağın aktardığı şu bilgiler BTC destekçilerinde ve topluluğunda büyük heyecan yarattı: “Amazon’un kripto projesi sadece gelecekte kripto para birimi ödeme çözümleri kurma isteği ile sınırlı değil. Bu, Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası.” 

  “Proje Bitcoin ile başlıyor, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’in de aralarında bulunduğu popüler sekiz kripto para birimi ile devam ediyor. Direktif en tepeden, Jeff Bezos’tan geldi.” Bu iddialara rağmen Amazon şirketinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle