Kripto Para

Bitcoin (BTC) fiyatı 47 bin doları geçerek yeni rekorunu kırdı

  Kripto para piyasasında hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Yükseliş trendine giren Bitcoin (BTC) fiyatı gece saatlerinde 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir ATH yaptı…

  Kripto para yatırımcılarının yüzünü güldüren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Elon Musk’ın şirketi Tesla Motors’un 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurmasının ardından piyasa hareket kazandı. Bitcoin fiyatı bu duyuru ile birlikte yükselişe geçti ve ilk olarak 43 bin dolarlık barajı aştı.

  Gece saatlerinde yeni bir ATH (all time high) noktası belirleyerek yeni rekoruna imza atan Bitcoin, yatırımcısını sevindirdi. Lider kripto para biriminin fiyatı bazı kripto para borsalarında 47 bin doların üzerine çıkmasıyla dikkat çekti. 

  Bitcoin Yükselişini Tetikledi

  Bitcoin fiyatında yaşanan bu yükseliş, kripto para topluluğunda büyük bir heyecan ve sevinç ile karşılandı. Uzun zamandır kişisel sosyal medya hesabından Dogecoin (DOGE) yatırımları paylaşan Elon Musk’ın şirketi Tesla Motors bu sefer Bitcoin satın alımıyla gündeme geldi. Şirketin SEC’e yaptığı bildiride 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklaması, kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Kripto para birimi Tesla şirketinden gelen bu haberin ardından sıra sıra önündeki tüm engelleri aşmasıyla yükselişini sürdürdü. Gece geç saatlerde ise 47 bin dolarlık seviyeyi de geçmeyi başardı. Kripto para sektöründeki yatırım danışmanları ve uzman analistler, Bitcoin’in yakın zamanda 50 bin doları da aşacağını düşünüyor.

  Binance Kripto Para Borsası Yine Çöktü

  Daha önce Bitcoin fiyatının 43 bin dolar seviyesine geldiğinde de pek çok kripto para borsasında olduğu gibi Binance borsasında işlemler dondu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sabah saatlerindeki paylaşımında, USDT tabanlı vadeli işlemlerde bazı sorunlar yaşandığını açıkladı.

  Kripto para sektörünün en popüler borsalarından Binance kullanıcıları, BTC fiyatının 47 bin dolara çıkmasında da sorunlar yaşadıklarını ifade etti. Binance CEO’su CZ bu konu hakkında rekor fiyat ve rekor trafik oluştuğunu şu şekilde söyledi: “Bu artışa göre ölçeklendirme yapmaya çalışsak da, bazı noktalarda sorun yaşayacağız. Çözemeyeceğimiz kadar büyük bir sorun yaşanmayacak ama kimse pürüzsüz bir deneyim beklenmesin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle