Kripto uzmanı BTC fiyatında 2 kat artış bekliyor

  Kripto para basınına konuşan Fundstrat Global Advisors’ın araştırma başkanı ve ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminini açıkladı. Ünlü isim, bu hafta BTC’den büyük bir ralli beklediğini söylerken ilginç tahminlerde bulundu…

  Fundstrat Global Advisors’ın yetkili ismi Tom Lee, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs vakaları bastırılırsa tüm piyasaların iyileşeceğini düşünen Lee, geçen ay kripto para biriminde yüzde 50 üzerinde artış yaşanmasını değerlendirdi. 

  Bitcoin fiyatında görülen son rallinin altını çizen tecrübeli Wall Street danışmanı şu açıklamayı yaptı: “Bu Delta dalgasının zirvesi rahat bir nefes alacağından, her şeyin 2021 ikinci yarısında toplanmasını beklemeye devam ediyoruz. Dahası, düşüş dalgasının azalma olasılıkları var. Bu nedenle, bu piyasalar için olumlu bir sürpriz olur.”

  “Salgın Azaldıkça BTC Fiyatı Artacak”

  Sağlık Metrikleri ve Değerlendirme Enstitüsü’nün (IHME) ABD’de koronavirüs vakalarının bu hafta zirve yapacağı tahmini baz alan uzman isim önemli açıklamalarda bulundu. Tom Lee, Delta varyant virüsü vakalarının yeniden canlanması, kararlılıklarını azaltmazsa yatırımcıların hisse senedi almaya başlayacaklarını kaydetti.

  Fakat kripto para sektörünün uzman ismi Tom Lee’ye katılmayan yorumcular da oldu. Örneğin Weiss Crypto Ratings’in analistleri, BTC’nin yükselişte olduğu konusunda hemfikir olsalar da, yükselişinin ekonominin salgından kurtulmasıyla geri gelen güvenden kaynaklanmadığını vurguladı

  BTC Fiyatında İlk Hedef 57 Bin Dolar

  Weiss Crypto Ratings’in analistleri, BTC fiyatındaki 2 katlık artışın henüz mümkün olmadığını şu şekilde dile getirdi: “Tom Lee, koronavirüsün azalan etkisinin Bitcoin’i canlandıracağını ve 2021’in sonunda 100 bin dolara ulaşacağını umuyor. Bu saçmalık. Bitcoin’in 2018’den bu yana en şiddetli ralliyi koronavirüs sayesinde gördü.”

  Öte yandan kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimler, BTC performansının piyasada bir iyimserlik içinde olduğunu söyledi. Zincir içi uzman Will Clemente, boğa rallisini onaylamak için 57 bin dolarlı seviyenin kırılması gerektiğini hatırlattı. Bitcoin fiyatı ancak bu seviyeden sonra 175 bin dolar seviyesine kadar çıkabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle