IOST (IOST) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para piyasalarının yeni gözdelerinden IOST, teknik altyapısı ile birçok soruna çözüm üretirken, yenilikçi yaklaşımları da gelecek vaat eden projelerden biri olarak değerlendirilmesini sağlamaktadır. Kısa, orta ve uzun vadede görülen risklerin azalması halinde daha hızlı bir sıçrama gerçekleştirmesi beklenmektedir. Proje hedeflerinin yakalanması halinde beklentileri karşılama potansiyeli de yüksek görülmektedir. IOST projesinin merak edilen teknik detayları ve geleceğine dair hedefler hakkında merak edilenleri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. 

  IOST (IOST) Coin Nedir?

  IOST, ultra hızlı, eksiksiz, merkeziyetiz bir blok zincir ağı ve ekosistemidir. Yeni nesil konsensüs algoritması Proof of Believability (PoB) üzerine kurulu, ultra hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli blok zinciri ağıdır. IOST ise aynı adla piyasalarda işlem gören, projenin kripto para birimidir.

  IOST (IOST) Projesi ve Whitepaper

  IOST, ultra hızlı blok zincir ağı olarak tasarlanan bir projedir. Proof of Believability (PoB) adlı yeni bir konsensüs algoritması üzerine kurulu olması dikkat çekicidir. Bu sayede çok daha hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli hale gelmiştir. Deneyimli uzmanların yer aldığı bir ekip tarafından geliştirilen proje, teknik makalesinde yer verilen detaylara göre merkezi olmayan bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan online hizmet için temel mimari olarak geliştirilmiştir.

  Ethereum ağındaki yüksek ücretler ve daha yavaş işlem süreleri nedeniyle ortaya çıkan açığı kapatmaya yönelik geliştirmelerine devam etmektedir. IOST, 2019’daki ana ağ lansmanından bu yana üstün ve devrim niteliğinde teknolojisi için çekiş kazanan önemli bir proje olarak değerlendirilmeye başladı. Merkezi olmayan ve yüksek verimliliğe sahip bir blok zinciri olan IOST’nin arkasında yer alan teknoloji ise Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi’nin en son sıralamasına göre, EOS ve Ethereum dahil 37 yüksek profilli rakibinden 5 kattan daha fazla yerini almaktadır.

  IOST üzerinde bir uygulama oluşturmak için ölçeklenebilirlik sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlar. Yeni nesil fikir birliği algoritması olan PoB, ‘’İnandırıcılık Kanıtı’’ olarak da tanımlanabilir. Ultra hızlı, merkezi olmayan bir blok zinciri ağı olarak teknik açıdan kendini kanıtlayan proje, whitepaper tüm bu detayları aktarmaktadır. IOST projesinin merak ettiğiniz diğer tüm detaylarına: https://iost.io/ resmi bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  IOST (IOST) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  IOST, kendini kanıtlamış kuruculardan oluşan bir ekip tarafından yönetilen ve birinci sınıf yatırımcılar tarafından desteklenen bir projedir. Ocak 2018’de Jimmy Zhong, Terrence Wang, Justin Li, Ray Xiao, Sa Wang ve Kevin Tan tarafından hayata geçirilen proje, güçlü bir ekibe sahiptir. Projenin öne çıkan isimlerinden Zhong, ABD ve Çin’de farklı teknoloji girişimcileri de kurmuş bir isimdir. Üniversite yıllarında öğrencilerin ders notlarını değiştirdikleri pazar yeri şirketini 40 milyon dolara satmıştır. Projenin kurucu ekibi içinde yer alan diğer tüm isimler önemli birçok projede yerini almıştır.

  IOST (IOST) Kullanım Alanları Neler?

  IOST temelde kurumsal kullanım için tasarlanmıştır. Önde gelen teknoloji devleri Amazon, Google, Facebook gibi büyük şirketler tarafından üretilen ağır işlem yükünün ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Bir kripto para birimi ve dijital varlık olan IOST, çevrimiçi servis sağlayacak yatırımcılar için altyapı sunmak için tasarlanan yeni nesil bir blok zincir olarak kullanılır. Buna ek olarak piyasalarda ise IOST yatırım amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Ağ üzerinde gerçekleştirilecek birçok işlem için kullanıma uygundur. 

  IOST (IOST) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Projenin sahip olduğu teknik altyapı ve hedefleri incelendiğinde IOST birçok yönden benzersiz özellikler sunmaktadır. Sahip olduğu bu benzersiz yapısı ise uzun vadeli görünümde de başarısının artırılmasını sağlamaktadır. Endüstri için önemli birçok soruna çözüm üretmesi sayesinde adından da sıkça söz ettirmektedir. IOST projesinin öne çıkmasında etkili olan teknik bazı benzersiz özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • 0,5 blok süresi ve 8.000 TPS ile IOST üzerinde herhangi bir uygulama oluşturma süreci desteklenerek ölçeklenebilirlik sağlanmaktadır.
  • IOST stake ederek ücretsiz kaynaklar elde edilmesini sağlayarak karşılanabilirlik sağlamaktadır.
  • Yaygın olarak kullanılan programlama dili olan JavaScript’i kullanarak IOST inşa edilmiştir.
  • Microsoft, Uber, Oracle, Kraken, BCG ve daha fazla birçok üst düzey şirket tarafından desteklenmiş ve desteklenmeye devam etmektedir.

  Güncel IOST Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 IOST fiyatı %iostoken+try% TL. Döviz cinsinden ise %iostoken+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IOST Coin 24 saatte %iostoken+yuzde%.

  IOST (IOST) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Hem avantajları hem dezavantajları ile değerlendirilmesi gereken IOST, güçlü ve zayıf yönlerinin doğru değerlendirilerek desteklenmesi gereken bir projedir. Avantajlarının yanı sıra dezavantajları da bulunan projenin kayıp riskine sahip olması ve belirsiz piyasa hareketleri göstermesi öne çıkan en temel dezavantajları arasında yer almaktadır. IOST projesinin avantajları ve dezavantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Ölçeklenebilirlik ve karşılanabilirlik konusunda güçlü çözümler sunar.
  • Açık kayaklı ve güvenli olacak biçimde tasarlanmıştır.
  • Ultra hızlı işlem hızına sahiptir.

  IOST dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • IOST fiyatı piyasalarda inişli çıkışlı bir seyir izlemektedir.
  • Riskli bir piyasa riskli bir yatırım aracı olarak işlem görmektedir.

  IOST (IOST) Coin Hangi Borsalarda Var?

  IOST birçok güvenilir kripto para borsasında listelenmektedir. Bu sayede çok daha hızlı ve güvenilir şekilde yatırım yapmak isteyenlerin bu borsalardan işlem gerçekleştirmeleri desteklenmektedir. Piyasalarda IOST işlemi gerçekleştirmek isteyenler için IOST listeleyen borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Huobi Global
  • io
  • KuCoin

  IOST Coin Piyasa Bilgileri

  Toplam 21 milyar adet olarak belirlenen IOST arzının yanı sıra 90 milyar maksimum arzı dikkat çekmektedir. Ocak 2018’de %40 oranında token satılan ve aynı esnada 31,3 milyon dolar değerinde ETH topladığı bir ilk token arzı (ICO) düzenlenmiştir Geri kalan arzın içinde %35 IOST Foundation tarafından saklanmaktadır. %12,5 ise topluluk gelişmesine tahsis edilmiştir. %10 IOST ise ekibe ve %2,5 oranında arz ise yatırımcı ve danışmanlara ayrılmıştır.

  IOST (IOST) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  IOST günümüzde piyasa değeri ile önde gelen birçok kripto para platformundan alınıp satılabilir. Bu platformları tercih etmeden önce en güvenli ve hızlı işlem yapabileceğiniz platformu tercih etmeniz önerilir. IOST satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Adım: IOST listeleyen herhangi bir kripto borsasının mobil veya web uygulamasına erişim sağlanır.
  • Adım: Ücretsiz kayıt adımları tamamlanır ve aktivasyon işlemi yapılır.
  • Adım: Kredi kartı – banka veya diğer ödeme yöntemleri ile hesaba para aktarılır.
  • Adım: USDT, BTC, BUSD gibi işlem çiftleri ile emir verilir.
  • Adım: Satın alma işlemi sonrasında güvenilir cüzdanlarda/hesaplarda saklanır.

  Özet Olarak

  IOST, ultra hızlı blok zincir ağı olarak özellikle geliştiriciler için basitleştirilmiş ve herkes için üretilmiştir. Ölçeklenebilirlik sorunun çözümü açısından blok zincir teknoloji arasında önemli bir fark yaratan IOST, piyasa hedefleriyle de dikkat çekmektedir. IOST projesinin piyasalarda desteklenmesini isteyenlerin birçok riski de göz önünde tutması istenmektedir. Uzun vadede pozitif görünüme sahip olsa da orta ve kısa vadeli görünümde riskli yapıya dikkat çekilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle