IOST Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  IOST blockchain’inde yerel kripto para birimi olan IOST Coin’i hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda sunacağız. Kurumsal şirketlerin alım taleplerine maruz kalan IOST Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, gelecekte nasıl gelişmeler onu bekliyor sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  IOST Coin Nedir? 

  IOST Coin (IOST), açılımı Internet of Services olan, IOST Blockcahin’inin yerel kripto para birimidir. IOST ağında IOST Coin sahibi olan kullanıcılar işlemlerini çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebilirler. IOST Coin, düşük işlem ücretini karşılama avantajını yatırımcılarını sunan bir altcoindir.

  Yerel kripto para birimi olduğu ağda, kurumsal yatırımcı kitlesi tarafından yüksek oranda tercih edilir. Hem bireysel yatırımcılara hem de kurumsal yatırımcılara hitap eden IOST Coin, ölçeklendirme niteliğini sunar.

  IOST Coin Yorum

  IOST Coin, yatırım amacıyla özellikle kurumsal şirketler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ölçeklendirilebilir protokol içinde yerel kripto para birimi olmasına bağlı olarak yatırımcılardan ilgi görüyor. 

  Analistler IOST Coin’in daha hızlı işlem onayı almak isteyen ve kripto para işlemlerini en düşük masraf ile yapmak isteyenlerin gözdesi haline geldiğini belirtiyorlar. Bu kapsamda 2021 senesinde onun değer kazanımı yaşayacağına yönelik yorumlar ön planda yer alıyor.

  IOST Coin Geleceği

  IOST Coin (IOST) geleceği oldukça parlak görülen altcoinler arasında inceleniyor. Başta CryptoGround olmak üzere kripto dünyasının uzman analistleri, IOST Coin’in 2021 senesi ikinci yarısında 0,06 dolar fiyat rakamının üzerine çıkacağını belirtiyorlar.

  IOST Coin’in uzun vadeli algoritmik analiz sonuçlarında ise 2025 senesinde 1 dolar fiyat değerinin üzerinde konumlanacağı ifade ediliyor. Bu kapsamda altcoin biriminin orta ve uzun vadede yatırımcılarına kar sunması bekleniyor. IOST Coin’in gelecekte DOT ve DOGE’nin sahip olduğu popülerliğe ve talebe ulaşması mümkün görülüyor. 

  IOST Coin Fiyatı Ne Durumda?

  Güncel verilere göre şu anda 1 IOST fiyatı %iostoken+try% TL. Döviz cinsinden ise %iostoken+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IOST fiyatı 24 saatte %iostoken+yuzde%.

  Bu fiyat ve stablecoinler hariç diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları, kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde değişim gösterebilirler. Oynaklığın önde olduğu kripto para birimi fiyatlarının alım-satım öncesinden anlık bazda takip edilmesi gerekir.

  IOST Coin Nasıl Alınır?

  IOST Coin almak için Binance veya ona benzer kripto para platformları arasından seçilene internet üzerinden erişilir. Platformun ana sayfası üzerinden "kayıt ol" sekmesine tıklanır. Komut ile ekranda açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki "onay" kutucuğuna tıklanır.

  Hesap onayıyla gelen yeni pencereden "para yatır" sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya banka hesabından para gönderilir. Hesaba para yatırma ardından otomatik olarak görüntülenen sayfadan "kripto para satın alım" sekmesine tıklanır. Erişilen son alanda IOST kripto para birimi ve miktarı tanımlanıp, satın alma emri verilir. Satın alınan IOST miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Avantajları Neler?

  IOST Coin kripto para cüzdanları arasında sınır ötesi şekilde, düşük masraf ile transfer edilebilme avantajını sunar. Transferi 7/24 şekilde yapılabilir. Çevrimdışı kripto para cüzdanında saklanabilir yapısı ile ağdan gelebilecek risklere karşı bakiyeyi koruma fırsatını kazandırır.

  IOST Coin sahipleri, ana kripto para birimlerinden daha düşük masraf ile yatırım işlemi yapma ve işlem sonuçları için hızlı onay alma avantajlarına sahiplerdir. Yüksek ölçeklendirilebilirlik düzeyi ve kurumsal şirketlere özel çözümler sunduğu diğer avantajlardır. 

  Dezavantajları Ne?

  IOST Coin, her kripto para biriminde olduğu gibi fiyat oynaklığına sahiptir. Acemi yatırımcılar için bir dezavantaj olabilecek fiyat oynaklığından korunmak için anlık fiyat takibi ardından alım-satım kararı verilmelidir. 

  Diğer bir dezavantajı ise çevrimiçi cüzdanlarda ağda veya kripto para borsalarında oluşabilecek saldırılarla karşılama riski altında olmasıdır. Bu yüzden yatırım için ideal bakiyenin sanal cüzdanda, geri kalan bakiyenin ise masaüstü kripto para cüzdanında saklanması tercih edilir. 

  2025'de 1 Doları Geçebileceği Belirtiliyor

  IOST Coin, bireysel yatırımcıların ve özellikle kurumsal şirketlerin 2021 senesinde dikkatini çeken bir altcoindir. Sene içinde değer kazanımına konu olması beklenen IOST’nin 2025’de 1 Dolar fiyat değerini aşacağı belirtiliyor. IOST’nin gelecekte nasıl bir performans ortaya koyacağını hep beraber göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle