Analiste göre BTC Çin’de tamamen yasaklanabilir!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden yukarı yönlü hareketli günler yaşamaya başladı. Ünlü analist Bobby Lee, gelen yükselişler sonrası Bitcoin’in göreceği olası bir rekor sonrası, Çin’de Bitcoin’in tamamen yasaklanabileceğini iddia etti. Lee, bunun için hangi rekor seviyesini işaret ettiğini de açıkladı.

  Bitcoin (BTC) öngörülemez bir yıl geçiriyor. 2020 yılı genelinde kademeli hafif artışlarla ve genellikle yatay seyreden Bitcoin, 2021 yılında çok ciddi fiyat değişiklikleri yaşadı. Aralık 2020’den Nisan 2021’e kadar çok ciddi artışlarla ilerleyen ve 65 bin dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kıran Bitcoin, Mayıs sonrasında çöküş yaşayarak 30 bin dolar bandında seyretti. Son dönemlerde, gelen olumlu haberlerin de etkisi ile BTC bu düşüş eğilimini kırdı ve yeniden yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

  Bitcoin’in 2021’de Fiyat Hareketlilikleri

  Bitcoin’in Mayıs ayında çok ciddi bir düşüş yaşamasında Çin’den gelen kripto para madenciliğini yasaklama ve kısıtlama haberleri çok etkili olmuştu. Çin, baskıcı tavrını devam ettirdi ve ülkede kripto paralara karşı çeşitli birçok yasak getirdi. Gelen yasaklar sonrası kripto para piyasalarında oluşan endişe de alevlenince, BTC rekor seviyesi baz alındığında %50’den fazla değer kaybı yaşamış oldu. Ancak son dönemlerde yeniden 40 bin doların üstünü test etmeye başlayan BTC için olumlu fiyat tahminleri de gelmeye başladı.

  Lee’ye Göre Çin Yüzde 50 İhtimalle BTC’yi Yasaklayabilir

  Şimdilerde kripto para piyasalarında BTC adına olumlu tahminler geliyor ancak ünlü analist ve ilk Çin borsasının kurucusu olan Bobby Lee, konuya farklı bir bakış açısı getirdi. Yorum ve tahminlerini paylaşan Lee, Bitcoin’in çok yükselmesi ihtimali karşısında Çin’in daha sert tavırlar alabileceğini iddia etti.

  Bobby Lee’ye göre BTC inanılmaz bir yükseliş göstererek 500 bin dolar bandına kadar çıkarsa, Çin Bitcoin’i tamamen yasaklayabilir. Bobby Lee’ye göre bu olası yasaklama eylemi %50 ihtimal dahilinde bulunuyor.

  Konuya ilişkin olarak Bloomberg röportajında konuşan Bobby Lee, ayrıca BTC ile ilgili olarak fiyat tahminini de paylaştı. Bobby Lee, Bitcoin’in 2021 son çeyreğinde 250 bin dolara ulaşacağına inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle