Deneyimli trader’dan yatırımcılara tavsiyeler

  Ünlü kripto para analisti Lark Devis kripto para sektöründeki yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Yatırımcıların sürekli tekrarladıkları ve zarar etmelerine yol açan hatalar olduğunu belirten ünlü analist, dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili önerilerini paylaştı.

  Kripto para sektörü dünya üzerinde her geçen gün daha popüler hale geliyor. Sektörün ve kripto paraların yükselişi yatırımcı sayısında da artışa neden oluyor. Bununla beraber kripto para sektörüne yeni giren ya da yatırım yaptığı kripto paralarla ilgili yeterince bilgisi olmayan birçok kişi zarar ediyor. Ünlü kripto para analisti be Youtuber olan Lark Devis yatırımcıların zarar etmesine neden olan bu hataları açıklayarak yatırımcılara önerilerde bulundu.

  250 binden fazla abonesi olan Youtube kanalından yatırım tavsiyelerini açıklayan Lark Devis yatırımcılara ilk olarak kaybetmeyi göze alamayacakları miktarda yatırım yapmamalarını, yanlış seçimlerin felaketle sonuçlanabileceğini belirtti. Ünlü isim kripto para yatırımlarında en önemli konusunun sermayeyi korumak olduğunu belirtti. Yatırımcıların kredi çekerek kripto para sektörüne girmek gibi hatalar yaptığını açıklayan ünlü isim, risk yönetimi ve araştırma yapmanın önemine değindi.

  Yatırımcılar risk yönetimi konusunda başarısız

  Lark Devis kripto para sektöründeki yatırımcıların yaptıkları en büyük hatanın sermayeyi koruyamamak olduğunu ve bu yüzden zarar ettiklerini açıkladı. Sermaye korumanın en temel yatırım hamlesi olduğunu açıklayan ünlü isim risk yönetimi konusunda da dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Lark Devis yatırımcıların riske göre pozisyon kurması gerektiğini açıkladı. Yüksek riskli altcoinlerin potföyün yüzde 3’ünü aşmaması gerektiğini açıklayan Devis, bu hamlenin kayıpları en aza indireceğini belirtti.

  Devis yatırımcıların hangi coinlere yatırım yapacakları ile ilgili araştırma yapmaları gerektiğini de belirtti. Birçok yatırımcının ne işe yaradığını bilmediği altcoinlere yatırım yaptığını açıklayan ünlü analist bunun kayba yol açtığını açıkladı. Devis yatırımların altcoinlerle ilgili araştırma yapması gerektiğini belirtti. Popüler analist aynı zamanda erken satma konusunda da uyarılarda bulundu. Yatırımcıların kaybetme korkusu ile fiyatı yükselen coinler erkenden sattığını belirten Devis, parça parça satış yapılmasını önerdi.

  Ünlü analist portföyü dağıtmanın önemine vurgu yaptı

  Ünlü analist açıklamalarında portföyün tamamının kripto paralardan oluşmaması gerektiğini de açıkladı. Kripto para piyasasında düşüşlerin genellikle toplu yaşandığına dikkat çeken analist, portföyü çeşitlendirmek gerektiğini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle