Kriptopara

Ünlü analistlerin 2021 Bitcoin yorumu ve fiyat tahminleri

  Bitcoin, harika bir yılı geride bıraktı ve 2021 yılına da hızlı bir giriş yaptı. Makalemizde, 2021 yılı içerisinde, Bitcoin fiyatında yaşanabilecek olan gelişmeleri ele alacağız. Otoriter, ünlü analistlerin 2021 yılı Bitcoin yorumları, fiyat tahminlerini sizin için topladık.

  Bitcoin 2021 yılı başında bir boğa döngüsünün içerisinde. Muazzam bir artış yaşayan BTC, yatırımcıların ilgisini çekti. Özellikle Elon Musk’ın Tesla’sı gibi şirketlerin yaptığı büyük yatırımlar, belirleyici bir rol üstlendi. 

  Para İçerisinde Yüzüyoruz

  Bitcoin’in değerlenmesindeki en büyük nedenlerin başında, merkez bankalarının pandemi sürecindeki para politikaları geliyor. Bankaların sürekli para basması, fiat paraların değerini düşürüyor ve BTC’nin yükselmesine zemin hazırlıyor.

  Ray Dalio, bu görüşe sahip olan yatırımcılarından bir tanesi. Dalio, BTC’nin bu durumunun farkında olan isimlerin başında geliyor. Ünlü milyarder konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı.

  “Fonlarımızı ve varlıklarımızı tehdit eden bir bolluk içerisinde yer alıyoruz. Kontrolsüz bir biçimde para basılıyor ve görünen o ki bu sel durmayacak. Bu sebeple, yatırım portföyünü çeşitlendirmemiz son derece büyük önem taşıyor. “

  Dalio, 2021 yılı için 6 haneli bir rakam ön görüyor.

  BTC 200 Bin Dolara Ulaşabilir Mi?

  Morgan Creek’in CEO’su Mark Yusko, Bitcoin fiyatının birkaç yıl sonra 100 bin doları geride bırakabileceğini ifade etti. Mark Yusko’nun bu tahmini yaptığı günden bu yana varlık oldukça fazla bir biçimde arttı. 

  Yusko’nun tahmini, PlanB’nin Stok Akış modeline dayanıyor. PlanB’ye göre varlık Aralık 2021’de 100 bin doları geride bırakmış olacak. PlanB konuyla ilgili şunları söyledi.

  “İnsanlar, sürekli stok akış modeline gerçekten inanıp inanmadığımı merak ediyorlar. Bana göre BTC 100 bin dolar ve 288 bin dolar arasında bir yerde yer alacak. Bunun gerçekleşeceğine dair en ufak bir kuşku duymuyorum.”

  300 Bin Dolarlık Tahmin

  Ünlü BTC boğası Willy Woo, 200 bin dolarlık bir fiyat etiketinin geride bırakılmasının oldukça olağan bir durum olacağını belirtiyor. 

  Willy Woo, bu defa çok daha fazla hodling yaşanacağını ve bu nedenle kıtlık sebebiyle varlığın değerinin artacağını ön görüyor. 

  “Ortaya koyduğum modele göre, 200 bin dolar seviyesi oldukça mütevazı bir yapıya sahip, değeri 300 bin doları da görebilir. 

  2021 yılı oldukça önemli olacak. Kıtlığın artması ile Bitcoin daha da ateşli bir yapıda olacak.”

  BTC 400 Bin Doların Üstünü Görebilir mi?

  Bitcoin’in yeni bir altın olduğu görüşü de birçok kişi tarafından ısrarla dile getiriyor. Varlığın değerinin her geçen gün artması, bu inanışı daha da önemli kılıyor. 2020 yılında BTC’nin altından çok daha iyi bir performans göstermesi ile beraber, geleneksel yatırımcıların da dikkati Bitcoin üzerine çevrilmiş durumda.

  Geleneksel yatırımcılardan, Citibank analist, BTC’nin değerinin 2021 yılı içerisinde 318 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti. Bankanın yöneticisi, Tom Fitzpatrick, bu yükseltmelerin ardından düzeltmelerin de yaşanabileceğini işaret etti. 

  JP Morgan analistleri de, geleneksel yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin açık bir biçimde arttığı görüşünde birleştiler. Ünlü banka, BTC’nin “dijital bir altın” olaraj benimsenebileceğini ön görüyor.

  “Bitcoin’in kurumsal manada benimsenmesi henüz daha yeni başlasa da, konuyla ilgili büyük bir ilerleme kat edildi. Eğer bu benimsenme devam edecek olursa, varlığın oynak yapısı da azalacaktır.”

  Bitcoin genel manada, hala altının oldukça gerisinde olsa da, ilerleyen zamanlarda bu değişebilir.

  İkizlerden 500 Bin Dolar Vurgusu

  Ünlü Bitcoin boğası ve Morgan Creek’in önemli isimlerinden Athony Pompliano, 2021 yılı içerisinde hala 100 bin dolarlık bir hedef belirlerken, Winklevoss kardeşler ise daha cüretkar bir tahminde bulundular. İkiz kardeşler, varlığın altından çok daha iyi bir altın olduğunu vurgularken, değerinin bir gün kesinlikle 500 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyorlar. 

  İkizlerden, Cameron Winklevoss, kurumsal yatırımların henüz yeni başladığını ve bu benimsenmenin çok daha hızlı bir biçimde devam edeceğini düşünüyor. Cameron’a göre, Wall Street yatırımcıları, Bitcoin’e yönelmeye yeni başladılar. 

  “Wall Street yatırımcıları BTC yatırımına başlayabilir. Bunlar arasında ülkelerin merkez bankaları bile katılabilir. Bitcoin için henüz her şey başlamış bile olmayabilir.

  Sonuç olarak

  Bitcoin’in rallisini uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Analistlerin tahminleri genelde olumlu yöne işaret ediyor. 2021’in sonuna gelirken, varlığın değerinin ne yönde ilerlediğini görmek, oldukça ilgili çekici olacak. Her halükarda yatırımcıların volatiliteye dikkat etmesi ve riskleri değerlendirmesi gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle