Kripto Para

Binance bu projeye yatırım yaptı! Web3 desteği sürüyor

  En büyük kripto para borsası Binance çeşitli altcoin projelerini desteklemeye devam ediyor. Dev borsanın yatırım kolu olan Binance Labs yeni bir projeye yatırım yaptığını duyurdu.

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken yatırımcılar Bitcoin (BTC) ve altcoin gelişmelerini takip ediyor. Lider kripto para biriminde yeni destek arayışı sürerken bazı altcoin projelerinde toparlanma sinyalleri görülüyor. Son olarak kripto para dünyasının en büyük borsası Binance’den gelen duyuru dikkat çekti.

  Lider borsa Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, bünyesine yeni bir altcoin projesini daha ekledi. Yapılan duyuruda ilk zkWASM Virtual Machine olarak tanımlanan Delphinus Lab desteği başladı. Dev borsanın bu projeye yatırım yapacağını açıklaması altcoin yatırımcıları arasında gündem oldu.

  İlk açık kaynaklı zkWASM Desteği Geldi

  Binance Labs üzerinden yapılan yatırımlar sayesinde Web 3 teknolojisi ve uygulamaları desteklenecek. Konuyla ilgili açıklamada şirketin Delphinus Lab adlı altyapı sağlayıcısına yatırım yaptığı belirtildi. Binance kullanıcıları ve altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken duyuruda bu projenin detaylarına yer verildi.

  Delphinus Lab, bilinen ilk açık kaynaklı zkWASM sanal makinesini uygulayan bir şirkettir. zkWASM teknolojisi, geliştiricilere tercih ettikleri programlama dilini kullanarak sıfır bilgi (ZK) uygulamaları oluşturma ve bunları WebAssembly (WASM) destekli ortamlarda dağıtma imkanı sunar. Binance Labs Başkanı Yi He bu yatırımlar ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Web3 Uygulamalarının Benimsenmesi Artıyor

  Yi He, şirketin Web 3 uygulamalarının gelişmini hızlandırmak amacıyla kritik altyapı oluşturan projeleri desteklediğini hatırlattı. Delphinus Lab’in zkWASM Virtual Machine uygulaması da son desteklenen proje oldu. Bu uygulamanın Web 2 geliştiricilerinin Web 3 ortamına katılmasını sağlaması bekleniyor.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Binance Labs Başkanı Yi He “Delphinus Lab’in zkWASM uygulamalarına öncülük etmesini, geliştiricilerin ve son kullanıcıların Web3 uygulamalarını yaygın bir şekilde benimsemesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan bu yatırımın ne kadar olduğu konusunda net bir açıklama yapılmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle