BTC grafiğinde Ölüm Keşimi gözüktü! BTC yükselişi sahte mi?

  Eylül ayına düşüş trendi ile başlayan Bitcoin (BTC) bir haftalık negatif sinyallerin ardından yeniden yükselişe geçti. Kripto para analisti Benjamin Cowen, BTC’de yükseliş hareketi sürerken “Ölüm Keşimi” sinyali ile yatırımcıları uyardı.

  Kripto para stratejisti Benjamin Cowen, X hesabından yaptığı paylaşımda takipçilerine önemli uyarılarda bulundu. Usta analist, BTC’de yılın geri kalan ayları boyunca görülebilecek fiyat hareketlerine dair tahminde bulundu. Ünlü analist BTC’de yıl sonuna kadar düşüş trendini sürdürmesini bekliyor.

  Cowen’a göre BTC’nin düşüş formasyonunu tamamlaması için yükselmeden önce tek haneli yüzdelik oranda düşmesi gerek. Usta analist bu beklentisini “BTC’nin yakında bir önceki dip noktası olan 24 bin 800 doları görme ihtimali oldukça yüksek” ifadeleriyle açıkladı. Benjamin Cowen’in bu beklentisine göre BTC’deki yükseliş hareketine rağmen tehlike henüz geçmiş değil.

  BTC’de Ölüm Kesişimi ve Düşüş Trendi

  BTC fiyatının bu dip seviyeye indikten sonra Ölüm Kesişimi (Death Cross) yapacağını vurgulayan analistin paylaşımı gündem oldu. Bilindiği üzere Ölüm Kesişimi, 50 günlük basit hareketli ortalama, 200 günlük basit hareketli ortalamanın altından geçtiğinde gerçekleşiyor. Bu sinyal öncesinde bir rahatlama rallisi olacağını söyleyen analist, “Böylesi bir ralli muhtemelen kısa ömürlü olacak ve bir düşen tepe oluşumuyla sonuçlanacaktır. Bitcoin’in fiyatı muhtemelen yılın geri kalanında düşüş trendinde olacak.” dedi.

  2019 Yılındaki Benzerlik Dikkat Çekti

  Benjamin Cowen, bir önceki blok ödülü yarılanması öncesinde BTC’nin şimdikine benzer bir sinyal verdiğini hatırlattı: “Mesela Ölüm Kesişimi’nin olduğu gün ya da belki bir günde öncelikle fiyat yükselerek ralli yapar. Bitcoin’in 2019’daki fiyat hareketine bakacak olursanız, aslında hala ürkütücü derecede benzerlikler olduğunu görebilirsiniz.”

  Usta analist, Ölüm Kesişimi tabirinin kulağa sansasyonel geldiğini kabul ederek bunun piyasadaki hareketi öngörebilmek için çok önemli olduğun söyledi. Cowen’a göre Ölüm Kesişimi öncesinde her zaman ufak yükselişler görülebiliyor. Yatırımcıların bunun farkında olması gerektiğini vurgulayan Cowen, düşüş trendinin yılsonuna kadar devam etmesini bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle