Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan düşüşle birlikte önde gelen altcoin fiyatlarında da hızlı bir geri çekilme yaşandı. BTC ve ETH başta olmak üzere popüler kripto paralar kısa sürede toparlanma belirtileri gösterirken bazı projeler adeta çakıldı.

  11 Mayıs Salı gününde kripto para piyasasının önemli gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatındaki düşüşte ABD borsalarının kapanışta düşmesinin etkili olduğu belirtildi. Özelikle ABD teknoloji hisselerinin yer aldığı Nasdaq’ta %2.55 oranında yaşanan sert düşüşün Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini etkilediği ifade edildi. Bu düşüş hareketine rağmen önde gelen kripto para birimlerinde toparlanma işaretleri görüldü.

  Dijital varlık yatırım firması Magnetic’in kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un yükselişinin 2021 ile bile sınırlı kalmayacağını açıkladı. Kaspar, ETH fiyatının ekosistem ile beraber büyüyeceğini ve 8.000 doları gördükten sonra 10.000 dolar hedefine ulaşacağını söyledi.

  Kore Bankalar Federasyonu (KFB), ülkedeki kripto para borsalarının altcoin alım satım hacimlerindeki artış konusunda yatırımcıları uyardı. KFB, bazı altcoinlerin patlama yaşadığı kripto para borsalarında hizmet sağlayıcı bankaların potansiyel risk bölgesine girdiğini bildirdi. Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto para birimlerine karşıt olduğunu yineledi.

  Reddit üzerinde yapılan açıklamalarla “DOGE Katili” olarak lanse edilen SHIBA INU (SHIB) kripto para birimi Binance borsası üzerinde listelendi. Kripto para uzmanları FOMO etkisiyle bu kripto para biriminin de Dogecoin gibi hızlı yükselebileceğini söyledi. Öte yandan zincir içi veriler, büyük miktarlarda Dogecoin bulunduran cüzdanların son günlerde Dogecoin almaya devam ettiğini ortaya koydu. 

  Elon Musk, Dogecoin fiyatı düşerken Twitter’da yaptığı ankette takipçilerine “Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istiyor musunuz?” diye sordu. Katılımcıların çoğunluğu “Evet” şıkkını işaretlerken bu gelişme bile DOGE fiyatındaki düşüşü bir miktar frenlemeye yetti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güne kırmızı renkte başlayan kripto para birimleri arasında BTC fiyatındaki düşüş derinleşmedi ve kayıplardan bir kısmı geri alındı. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 3.71 oranındaki kayıpla 56.135 dolardan işlem görüyor

  Lider altcoin Ethereum fiyatında da benzer bir kayıp yaşansa da 4.000 dolar üzerinde kalmaya devam etmesi yatırımcılara umut veriyor. Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) fiyatındaki düşüşler derinleşmezken Polkadot ve Ripple yüzde 5 oranında kayıp yaşadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle