Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında yeni haftanın ilk gününde Bitcoin ve popüler altcoin projelerinde düşüş hareketleri gözlemleniyor. Gün içinde 35 bin doların üstünü zorlayan Bitcoin, bu seviyede kalıcı olamayınca yoğun satış baskısına yenik düştü. BTC boğaları gerilemeyi kontrol altına almaya çalışırken, önde gelen altcoin projelerinde fiyat düşüşleri yatırımcıları endişelendirmeye başladı.

  5 Temmuz Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Zincir üstü veri analiz firması Glassnode, balinaların tuttukları BTC sayısının 80 bin artarak toplamda 4 milyon 216 bine ulaştığını duyurdu. Son verilerin incelendiği rapora göre balinaların tuttukları BTC miktarının yanında kripto para piyasasındaki balina sayısı da artış gösterdi.

  Toronto merkezli yatırım firması IBC Group, Çin’de Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmak için kurduğu tesisleri kapattığını duyurdu. Dev şirket, kripto para madenciliği için tesislerini taşıyacağı yeni adreslerini Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, ABD, Kazakistan, İzlanda olarak açıkladı. Öte yandan başka bir kripto para madencisi Marathon Digital Holdings, haziran ayında toplam 265,6 tane Bitcoin kazdığını açıkladı.

  Santiment’ten gelen son veriler, Bitcoin borsa akış oranının Ocak ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştığını gözler önüne serdi. Son 6 ayın en düşük seviyesine gerileyen borsalardaki BTC miktarı, kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Uzmanlara göre, bu durum BTC fiyatında yükseliş beklentisi olduğunu gösteriyor. 

  Bitcoin madencilik zorluğunda yaşanan yüzde 28 oranındaki azalma, Bitcoin madenciliğinin artık daha karlı olduğu ve kolaylaştığı anlamına geldi. Bu gelişmeyi değerlendiren sektörün önde gelen madencileri, zorluk düşüşünden memnun olduklarını açıkladı.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para basınında pozitif yönde fazla haber olmaması sebebiyle BTC satış baskısına boyun eğdi. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 5.22 oranındaki kayıpla 33.627 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük kripto para birimindeki bu düşüş popüler altcoin projelerini de olumsuz etkiledi. Ethereum başta olmak üzere BNB, ADA, DOGE ve XRP fiyatlarındaki kayıp yüzde 5 civarında devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle