Bitcoin (BTC) fiyatında sert düşüş devam edecek mi?

  Bitcoin (BTC) fiyatı 15 Şubat gününe düşüşle başladı. Sert bir düzeltme gören Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam edip etmeyeceği hakkında ünlü analist Aayush Jindal teknik analiz yayınladı…

  Kripto para sektörünün tanınan analistlerinden Aayush Jindal, lider kripto para biriminin fiyatında meydana gelen düşüşü değerlendirdi. Teknik analizinde Bitcoin’in sert bir düzeltme ile karşı karşıya olduğunu aktaran popüler analist, Bitcoin’in 45 bin dolar seviyesinin üzerinde sabit kalacağını düşünüyor.

  Bitcoin (BTC), 49 bin 700 dolar civarında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledikten sonra sert bir aşağı yönlü düzeltme başlattı. BTC/USD paritesi şu anda 46 bin dolarlık desteğin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Ünlü analist fiyatın 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında olmasına dikkat çekti. 

  Bitcoin Fiyatında Sert Düzeltme Beklentisi

  Kraken kripto para borsasından gelen güncel verileri değerlendiren analist, kripto para yatırımcıları için önemli tavsiyelerde bulundu. Jindal’e göre, BTC/USD çiftinin saatlik grafiğinde 46 bin dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Buradan hareketle paritenin 46 bin dolar ile 45 bin doların üzerinde işlem görmesi halinde geri dönüş yapabilmesi muhtemel görülüyor.

  Lider kripto para biriminin fiyatında 15 Şubat tarihi itibarıyla güçlü bir satış ilgisiyle karşılaşınca düşmeye başladı. BTC fiyatı, 48 bin dolar ve 47 bin dolar seviyelerinin altına sert bir şekilde düştü. Bitcoin, saatlik grafikte 47 bin 600 dolara yakın destekle büyük bir contracting triangle formasyonu altında işlem gördü.

  BTC Fiyatı Düşmeye Devam Edecek Mi?

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği uzman analistlerden Aayush Jindal, BTC fiyatındaki düşüşün süresine değindi. Popüler analiste göre Bitcoin trend çizgisi desteğinin üzerinde kalırsa, 46 bin 800 doların üzerinde yeni bir artış başlatabilir.

  Öte yandan analistin bahsettiği seviyeler korumazsa düşüş trendinin hız kazanabileceği ihtimali de bulunuyor. Başlıca destek seviyelerini 46 bin dolar ardından 45 bin ABD Doları olarak açıklayan analistin bu teknik analizi, bugün kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle