TROY Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, akıllı varlık teması ile yola çıkılarak geliştirilen TROY Coin hakkında bilgiler vereceğiz. Hibrit platformu ve tamamlanmamış güncellemeleri ile gündemde devamlı konu olan TROY Coin için yorumlar neler, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları ne sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  TROY Coin Nedir?

  TROY Coin, kapsayıcılığı ve güvenli işlemleri sunma amacıyla yola çıkan Troy platformunun yerel kripto para birimidir. Hibrit varlık yönetim ağı olarak tanımlanan Troy platformu içinde TROY Coin ile işlem gerçekleştirilir. TROY, bu organik ağ içinde değişim elemanı olarak kullanılır. Ağda TROY sahibi olan kullanıcılar alışılmışın dışında token alım satım çiftleri ile TROY’u değiştirebilirler.

  TROY Coin Yorum

  Analistler TROY Coin’in yerel kripto para birimi olduğu Troy platformunun imajına bağlı olarak dikkat çektiğini belirtiyorlar. Troy 2.0 güncellemesi ve TROY Coin’in Binance borsasına giriş yapması ile dikkatlerin onun üzerinde toplandığı açıklanıyor. 

  Analistlerin yorumları ele alındığında TROY Coin’in 2021 içinde değer kazanımı yaşayacağının açıklandığı görülüyor. Belirli platformlarda buluşan kullanıcılar arasında kripto para şeklinde kredi verme işleminde kullanılmaya başlanan TROY’un popülerliğini yükselttiği ifade ediliyor. 

  TROY Coin Geleceği

  TROY Coin geleceğe sağlam adımlar ile ilerleyen altcoinler arasındadır. Analistler 2021 yılı son çeyreğinde TROY Coin fiyatının 0,029 dolar seviyesinde olabileceğini ifade ettiler. Uzun vadeli analiz sonuçlarına bakıldığında TROY Coin için 2022 yılı fiyat hedefinin ise 0,025 dolar ile 0,032 dolar seviyeleri arasında olduğu görülüyor.

  Analistler TROY Coin’in en parlak dönemini ise 2025 yılında yaşayacağını belirtiyorlar. 2025 başında TROY Coin’in 0,090 dolar seviyesine kadar yükselmiş bir fiyat ile yatırımcıların dikkatini daha fazla çekmesi bekleniyor. 

  TROY Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 Troy coin fiyatı %troy+try% TL. Döviz cinsinden ise %troy+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Troy coin fiyatı 24 saatte %troy+yuzde%.

  Bu fiyat ve diğer kripto para birimlerine ait fiyatlar, kripto para piyasası volatilitesine göre her an değişime uğrayabilir. Kripto para birimi fiyatlarında oynaklık önde olduğu için anlık fiyat takibi ile alım-satım yapılmalıdır.

  TROY Coin Nasıl Alınır?

  TROY Coin almak için Binance gibi işlem listesinde TROY Coin’e yer veren kripto para platformlarından tercih edilene internet üzerinden erişilir. Görüntülenen platforma ait ana sayfadan “kayıt ol” sekmesine tıklanır. Ekranda gelen tablo üzerine kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki “onay“ kutucuğuna tıklanır.

  Hesap açılış onayı ardından ekrana gelen yeni sayfa üzerinden “para yatır“ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya seçilen bir kişisel banka hesabından para transfer edilir. Para yatırma adımı ardından açılan yeni pencerede “kripto para satın alım“ sekmesine tıklanır. Son bölümde TROY kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alma emri verilen TROY miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Avantajları Neler?

  TROY Coin çok yönlü kullanım avantajları sunar. Kripto para cüzdanın TROY olan kişi bu bakiye ile kredi vermeyi, birikim yapmayı veya alım-satıma dahil olmayı seçebilir. Sadece volatilitesi yüksek kripto borsasında al-sat işlemlerini değil faiz getirisi sunan daha risksiz merkezsiz finansal işlemleri de destekler.

  Diğer bir avantajı ağdan gelecek saldırılardan uzak bir alanda saklanabilmesidir. Bunun için bakiyeyi çevrimiçi tutan masaüstü kripto para cüzdanlarına, kripto para borsası hesaplarının sanal cüzdanlarından TROY Coin aktarılabilir. Yatırım emirlerinin onayında yüksek işlem hızı ve transferde sınır ötesine düşük masrafla gönderim avantajlarını sunar.

  Diğer kripto para birimlerinden ayrılarak öne çıkan avantajı ise oldukça sıra dışı işlem çiftleri ile değişiminin kendi platformu içinde yapılabilmesidir. 

  Dezavantajları Ne?

  TROY Coin’in dezavantajlarından biri seri al-sat işlemi ile yüksek kazanç elde etmek isteyen kripto para birimi yatırımcılarına hitap etmemesidir. Bu aynı zamanda orta ve uzun vadede kazanç sağlamak isteyenler için ise bir dezavantaj teşkil etmiyor.

  TROY Coin için yapılan fiyat tahmini 2022 yılı başında 0,025 dolar olacağı yönündedir. BTC’nin 2022 fiyat tahminlerine bakıldığında bu rakam oldukça geride kalır. BTC, ETH, LINK, Bianace Coin gibi kripto para birimleri ile kısa vadede yüksek kazanç elde etme amacı olanlar için TROY Coin daha düşük oranlı kar sunan bir varlıktır.

  TROY’un diğer dezavantajları, her kripto para biriminde olan fiyat oynaklığı ve sanal cüzdanda ağda yaşanabilecek saldırıların riski altında olmadır. Bu iki dezavantajı minimize etmek için masaüstü cüzdanda saklama ve anlık fiyat takibi ile alım-satım işlemi yapma gibi yollar izlenir.

  TROY Coin'in Geleceği Parlak Gözüküyor!

  TROY Coin geleceği parlak görülen altcoinler arasında yer alıyor. Onun için 2025 yılında en parlak dönemin yaşanacağı açıklandı. Kredi vermek için kullanılabilen TROY Coin’e olan ilginin yükselmesi beklenirken, onun bu beklentiyi ne kadar karşılayacağını ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle