Kriptopara

Son Zamanlarda Hızla Yükselen ve Geleceği Parlak Olan 5 Coin

  Son zamanlarda en çok fiyat artışı yapan 5 Coin, Defi sektörüyle ve spor kulüpleri ile bağlantılı varlıklar. Uzmanların hızla yükselen coinler listesinde yer verdikleri ilk 5 coin hakkında bilgileri alt başlıklarımızdan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. 

  Avalanche (AVAX) Coin

  Analistler, Avalanche Coin’in 2021 Ağustos ayında en iyi performanslarından birini sergilediğini açıkladılar. Temmuz 2021’de başlayan hareketi ile Ağustos bazında %475 oranında değerlendiği belirtildi. Uzmanlar ek olarak Temmuz’da birçok altcoinde düşüş varken AVAX Coin’in işlem hacmini genişletmeye devam ettiğine dikkat çektiler. 

  Uzmanlar, AVAX Coin projesinin kısa süre önce Defi endüstrisindeki işlevselliğini artırmak için 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programını devreye aldığını ifade ettiler. AVAX Coin’in aylık bazdaki fiyat artışında bunun büyük rol oynadığını savundular. Çünkü teşvik programına ilk katılanlardan biri SushiSwap oldu. AVAX Coin projesinde DeFi ölçeklendirme çalışmalarının ilerleyen dönemde daha da önce olacağını tahmin eden analistler, Ethereum’un mevcut DeFi etkinliğine bir paydaşın daha gelebileceğini düşünüyorlar. Yapılan analist yorumlarına göre Avax coin geleceği oldukça parlak gözüküyor.

  Cardano (ADA) Coin

  Cardano (ADA) Coin uzmanların radarına takılan diğer bir kripto para oldu. Analistler ADA Coin’in 2021’de etkili şekilde değerlendiğini ifade ettiler. Hatta Ethereum ile rakip olmalarının yanında bir ortak payda da birleştiklerini açıkladılar. Uzmanlar Ethereum ve Cardano protokol değerlerinin yakında JPMorgan Chase değerini aşabileceğini belirttiler. CoinGencko’dan gelen açıklamalara göre, geçtiğimiz yıl Ethereum ortama %720 oranında değerlenmeyi başardı. 

  Cardano ise paralel şekilde pek çok kez haftalık grafiklerinde %45 üzerinden değer kazanımlarını kayda alabildi. Her iki projenin DeFi protokolde kilitlenen değerlerinin toplamının JPMorgan Chase değerlerini aşmaya doğru yol aldığı, Cardano (ADA) Coin'in gelecekte önemli bir proje olmaya devam edebileceği savunuluyor. 

  Binance (BNB) Coin

  Binance Smart Chain’in yakıtı olarak bilinen BNB Coin, son 1 sene içinde yaptığı değerlenme ile dikkatleri üzerine çekti. Uzmanlar, Ethereum ağı ücretlerinden kaçınmak isteyenlerin Binance üzerinden BNB Coin ile işlem yapma yolunu tercih ettiklerini açıkladılar. Bu kapsamda yükselen taleplerin, BNB Coin fiyat artışlarının temel sebeplerinden olduğunu düşünüyorlar. 

  BSC ağının ETH ağına göre çok daha hızlı olduğunu dile getiren analistler, gelecekte de BNB Coin artışlarının gündemde olabileceğini vurguladılar. Tüm bunlara ek olarak, 200 milyonluk BNB Coin arzının her 3 ayda bir düzenli olarak azaltıldığını, Coin Burning ile istikrarın yükseltildiği belirtildi.

  Analistler, Mart 2020’de oluşan BNB Coin düşüşünün yatırımcıları etkilediğini ancak ardından 81 kat artışın 2021’de yüzleri güldürdüğünü dile getirdiler. 691.77 dolarlık fiyatı görebilen BNB Coin’in son bir senede en çok yükselen kripto paralardan olduğu biliniyor. Analistler BNB coin geleceğini iyi gördüklerini her fırsatta dile getiriyor. 

  HOT Coin

  Uzmanlar HOT Coin geleceğinin parlak olabileceğini belirterek, Türk kripto para yatırımcılarında en çok tercih edilen altcoinler arasında yer aldığını ve bir senede 160 kat artışı yaptığını ifade ettiler. Oldukça başarılı bir değerlenmeyi 2021’de yapan HOT Coin’in henüz kritik zirveye ulaşmadığını savunuyorlar. 2022 ve 2023’te izlenmesi gereken kripto paralar arasında HOT Coin’in yer aldığını ve benze artışların ilerleyen senelerde devam edebileceğini işaret ettiler. 

  CHZ Coin

  Socias şirketinin ortaya çıkardığı CHZ Coin, büyük spor kulüpleri ile olan anlaşmaları üzerinden başarı elde edebilecek kripto para olarak görülüyor. Özellikle Mart ayındaki Paris Saint Germain ile olan anlaşması ardından 0.9 USD’ye kadar çıkarak dikkatleri çekti. Mart 2020’den tam 1 sene sonra 240 kat artış yapan CHZ Coin’in geleceği parlak görülüyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 CHZ fiyatı %chiliz+try% TL. Döviz cinsinden ise %chiliz+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chiliz 24 saatte %chiliz+yuzde%.

  Sonuç Olarak

  Analistlerin son dönemde en iyi değer kazanımları yapan coinler listesinde, AVAX, ADA, BNB, HOT VE CHZ Coin yer aldı. Bu kripto paralar özellikle 2021 hareketleri ile 2020 performanslarını geride bıraktılar. Yüksek oranda artıp, rekorları gören kripto paraların, nitelikleri ve ortaklık anlaşmaları da dikkat çekici oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle