Analist Merten BNB yatırımcılarını son kez uyardı

  2022 yılı Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm kripto para birimleri için kötü bir performansla geride kalmak üzere. Yeni yıl öncesi analistlerin görüşleri merak edilirken uzmanların kripto beklentileri de farklılık gösteriyor. Bazı analistler BTC ve kriptolarda bu seviyelerin dip olduğunu ve yükseliş yaşanacağını iddia ederken bazıları ise daha fazla düşüş olabileceğini söylüyor. 

  Tecrübeli kripto para analistlerinden Nicholas Merten, kripto paralarla ilgili yeni analiz videosu yayınladı. Youtube kanalından takipçilerine önemli açıklamalar yapan analist, Binance Coin (BNB) performansına değindi. Bu altcoinin diğerlerine göre iyi bir durumda olmasına rağmen çöküş eşiğine geldiğini dile getiren analistin yorumları altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  BNB Coinde Çöküş Beklentisi 

  Son dönemde Binance borsası hakkında çıkan FUD haberlerinin de etkili olduğunu dile getiren Merten, BNB coin yorumu yaptı: “2021 ve 2022 boyunca kripto para piyasasının en güçlü oyunculardan biri olan BNB’nin aylık ve haftalık grafiklerine bir göz atın ve sadece berbat göründüğünü anlayın. BNB bu grafiklerde bir uçurumdan düşmeye hazır gibi görünüyor. Daha yüksek diplerin ve daha yüksek tepelerin olma potansiyeli yok.”

  Merten, yatırımcıların FED’in BNB coini potansiyel olarak menkul kıymet ilan edebileceğinden endişe ettiğini söyledi. Bu durumun Binance borsasının ABD borsalarında listelenmesine engel oluşturduğunu hatırlatan usta analist şunları söyledi: “Binance FUD’larının çoğunun gerçek olup olmadığını veya herhangi bir şekilde haklı olup olmadığını bilmiyorum. Paranızı borsalardan çekmekle ilgili bir sorun görmüyorum.”

  Kripto Geleceğinden Şüpheli 

  Youtube kanalından önemli açıklamalar yapan Nicholas Merten, BTC ile sıkı korelasyonu olan S&P 500 borsasının potansiyel olarak 2008’deki gibi bir düşüş yaşayabileceğini öne sürdü: “S&P 500’ün grafiği sadece Mart 2020’deki bir çöküşü değil, potansiyel olarak 2008 tarzı bir çöküşü beraberinde getiriyor gibi görünüyor.”

  2023 yılında kripto endüstrisini bekleyen riskleri değerlendiren usta analist kripto dünyasındaki sorunların devam ettiğini vurguladı: “Belki 2008 kadar acımasız olmayacak. Belki de dot.com balonu kadar acımasız olmayacak. ancak grafikler en azından bize daha fazla acı çekeceğimizi söylüyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle