Dogecoin kurucusu Billy Markus: Korkmuyoruz!

  Dogecoin (DOGE) kısa süre önce fiyat düzeltmesi yaşamış olsa da hala güçlü konumunu koruyor. DOGE şu anki konumuna gelene kadar çok ciddi rallileri geride bıraktı. Wall Street’in ünlü boğa heykelinin önüne DOGE heykeli konulmasını değerlendiren Dogecoin kurucusu Billy Markus, gelinen nokta sonrasında “Korkmuyoruz” açıklamasında bulundu.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılındaki muazzam değer artışları ile 0,71 dolar seviyesine kadar ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu yolculukta piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna ulaşan DOGE, hafta arasında bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Bu geri çekilme sonrası DOGE en büyük 5. kripto para konumuna geriledi. Ancak buna rağmen Dogecoin’in güçlü konumunu koruduğu ve 4. sıradaki XRP’nin hemen ensesinde olduğu görülüyor. Dogecoin’in geldiği bu noktalardan sonra, Dogecoin kurucusu Billy Markus “Korkmuyoruz” açıklamasında bulundu.

  Dogecoin’in Performansı ve Arkasındaki Bireysel Yatırımcı Gücü

  Dogecoin şu ana kadar bu konuma sadece bireysel yatırımcıların desteğiyle ulaştı. Sosyal medyadan büyük bir destek alan DOGE, daha sonra arkasına Elon Musk ve Mark Cuban gibi milyarder isimleri de aldı. Dogecoin bu rüzgarla birlikte muazzam seviyelere yükseldi. Ancak birçok kişi, DOGE’un bu yükselişinin sadece sosyal medya destekli bir pump olabileceğini düşünüyor. Bu sebeple yaşanabilecek herhangi bir dump durumunda, DOGE’un çakılabileceğini düşünen birçok isim de bulunuyor.

  Ancak DOGE’un elde ettiği başarı, çakılma ihtimali göz ardı edildiğinde asla küçümsenecek gibi değil. Zira ABD’deki Robinhood gibi uygulamaların DOGE sebebi ile sorunlar yaşaması, hacim rekorlarının kırılması bunu kanıtlıyor. Dogecoin 64,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 5. sırada, 66,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4. sıradaki XRP’nin hemen arkasında yer alıyor.

  Wall Street’in Boğasına Karşı Dogecoin!

  Billy Markus, Wall Street’in ünlü boğa heykeli önüne koyulan ikonik DOGE heykelini değerlendirdi. Wall Street önündeki boğa heykeli oraya 1987’de koyuldu. O boğa heykeli orada Wall Street’i temsil ediyor. Karşısına koyulan DOGE heykeli ise bireysel yatırımcıların gücünü temsil ediyor. Markus, açıklamasında Shiba’nın (DOGE sembolindeki köpeğin cinsi) Wall Street’ten korkmadığını ifade etti. Bu sembolik ifade, Markus’un son dönemlerdeki yatırım devriminin farkında olduğunu gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle