Kripto Para

BTC madenciliğinde temiz enerji kullanımı artıyor!

  En büyük madencilik havuzlarından birisi olan BTC.Top'un CEO'su Jiang Zhuoer, piyasada tartışma konusu olan konulara açıklık getirdi. Zhuoer, madencilerin temiz enerji kullanım oranının yüzde 50’yi aştığını söylemesiyle yatırımcıları heyecanlandırdı…

  Kripto para piyasasında bir dönem büyük tartışma konusu haline gelen Bitcoin madenciliğinde temiz enerji kullanımı, yeniden gündeme geldi. En büyük madencilik havuzlarından birisi olan BTC.Top'un CEO'su Jiang Zhuoer, bu alandaki son gelişmelerle ilgili detayları paylaştı. Buna göre BTC madencilerinin temiz enerji kullanım oranı sektörde yüzde 50’nin üzerine çıktı. 

  Temiz Enerji Kullanan Madenciler Yüzde 50’yi Aştı

  Kripto para madencilerinin yakından tanıdığı Zhuoer ayrıca Çin'de sadece hidroelektrik ile enerji üreten madenlerin çalışmaya devam ettiğini belirtti. Özellikle Çin’in kripto para madenciliği alanında aldığı sert tedbirler konusunda ılımlı açıklamalarda bulunan Zhuoer, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı: “Durum sandığınız kadar ciddi değil. Bitcoin ağında gözle görülür değişiklikler olmayacaktır.”

  Çin merkezli kripto para madenciliğinde fosil yakıt ile enerji elde eden madencilerin şu anda kapatıldığını söyleyen Zhuoer, müjdeli haberi şu şekilde açıkladı: “Şu anda Sincan, İç Moğolistan ve Çingay bölgelerindeki madencilik tesisleri kapatılmış durumda. Sadece hidroelektrik gücüyle enerji üreten Sichuan’daki tesisler kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin madencileri arasındaki temiz enerji kullanım oranı yüzde 50’nin üzerinde…”

  Gözler Elon Musk’a Çevrildi

  Bu gelişmeler özellikle Bitcoin yatırımcıları tarafından da olumlu karşılandı. Hatırlanacağı üzere TESLA CEO’su Elon Musk, madencilikte çevreye zarar verilmesinden dolayı ağır eleştirilerde bulunmuştu. Ünlü milyarder son paylaşımlarından birinde madencilerin yüzde 50’sinin temiz enerji kullanmaya başlaması halinde şirketinin yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini açıklamıştı. 

  Musk Tesla’nın daha önce Bitcoin ödemelerini kabul etme kararını Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakın kaynaklı enerji sebebiyle askıya aldığını açıklamıştı. Bu açıklamayla birlikte Bitcoin fiyatı 30 bin dolara kadar gerilemiş ve BTC destekçiler ile Elon Musk’ın arası açılmıştı. Madencilikte yeşil enerji kullanımının artmasından sonra gözler yeniden ünlü milyardere çevrildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle