Dash Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda anonim kimliklerin kullandığı Dash Coin hakkında bilgileri sunacağız. Yazımızda, en çok merak edilen Dash Coin nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, analistler onun gelecekte nasıl performans sergileyeceğini düşünüyorlar sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Dash Coin Nedir?

  Dash Coin, düşük maliyetle finansal işlem yapabilmek için oluşturulan DASH ekosisteminde çalışan kripto paradır. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alan Dash Coin, anonimliği ve gizliliği sağlayan gizlilik coin’idir. Dash Coin ayrıca, takip edilemez merkeziyetsiz finansal işlemlerinden yapılmasına imkan sunar. Masternode olarak bilinen nod’ların doğrulamaları ile işleme dahil olan Dash Coin, ticari kripto para işlemlerinde de kullanılan bir araçtır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Dash Coin projesinin amacı, karıştırıcılık servislerini kullanarak, yatırımcılar için yüksek güvenlikli kripto yatırım işlemlerini sunmaktır. Projede amaç kendi kimliklerini açığa vurmadan kripto para işlemi yapmak isteyen yatırımcılara bu imkanı sunmaktır. Amaca uygun şekilde var edilen DASH ekosisteminde kredi alırken, verirken, pasif gelir elde ederken anonim kimlikler kullanılabilir. Projenin diğer özelliklerini öğrenmek için şu adreste yer alan Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Dash Coin Yorum

  Dash Coin hakkında yorumlara bakıldığında onun Bitcoin’in temelinde var olan bir çok problemi yansıtmayan bir kripto para olduğundan söz edildiği görülüyor. Yatırımcılar Dash Coin’in hızlı veri aktarımını sağladığını, oldukça rahat bir şekilde muhafaza edilebildiğini açıklıyorlar. Gizlilik niteliğini ise diğer tüm kripto paralara göre daha başarılı olduğunu yorumlarına eklemişler.

  Dash Coin Geleceği

  Analistler Dash Coin’in geleceğinde fiyat artış olasılığını gördüklerini açıkladılar. Analistlere göre Dash Coin 2021 senesi Ağustos ayı içinde 220 dolar ile 230 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Dash Coin fiyatının 2021 sene sonunda ise 250 dolar ile 255 dolar bandı arasında yer alabileceğini tahmin ediyorlar. 

  Dash Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 DASH fiyatı %dash+try% TL. Döviz cinsinden ise %dash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dash Coin 24 saatte %dash+yuzde%.

  Dash Coin fiyatı piyasa volatilitesine, arz ve talep durumuna, bu altcoin hakkında basına yansıyan olumlu veya olumsuz haberlere göre değişebilir. Anlık fiyat takibi yapılmalı ve ardından yatırım pozisyonu belirlenmelidir. 

  Dash Coin Nasıl Alınır?

  Dash Coin almak için yapılacaklar şöyledir:

  • 1. Adım: Dash Coin şuanda Huobi Global, Binanace, Coinbase Exchange gibi önemli kripto borsalarında işlemdedir. İlgili borsalardan seçilene erişim gerçekleştirilir.
  • 2. Adım: Borsada hesap oluşturmak ve işlem sırasında karşılaşılacak KYC adımlarını tamamlamak gerekir.
  • 3. Adım: Açılan hesaba satın alma işlemi amaçlı belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Paranın hesapta görülmesi ardından borsadan Dash Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir. 
  • 5. Adım: İşlem sayfasında yer alan anlık fiyat verisi üzerinden yada daha uygun fiyat tanımlamasından Dash Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Emir onayı geldiğinde ise Dash Coin miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır, bu alanda saklanabilir. Daha güvenli bir alanda muhafaza için donanım cüzdana da transfer tercih edilebilir.

  Tüm bu adımlar doğru şekilde gerçekleştirildiğinde satın alma başarılı şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Dash Coin avantajları:

  • Düşük Masraf: Dash ağı dışarıdan herhangi bir yardım almadan kendi kendini idare edebilen bir ağdır. Dash ağı dışarıdan yardım almadığı için Dash Coin ile işlem yapanlara mümkün olduğunda düşük masrafları sunabilir.
  • Hız: Dash Coin cüzdanlar arası sınır ötesine transfer edilebilir veya alım-satımda kullanılır. Her iki koşulda da dakikalık bekleme süreleri ardından işlem onaylarını almaya imkan sunar.
  • Gizlilik: Dash Coin ile işlem yaparken yatırımcılar anonim kimlikleri kullanarak, şahsi bilgilerini diğer kişiler ile paylaşmak zorunda kalmazlar.
  • Kredi Alma: Geleneksel finansal hizmetlerden kredi alamayanlar, Dash Coin sahiplerinden ağ üzerinden borç alabilirler.

  Dezavantajları Ne?

  Dash Coin dezavantajları:

  • Madencilik Kesintileri: Dash Coin madenciliği yapan bir kişinin kazandığı toplam ödül miktarının %10’u kesintiye uğrar. Bu kesinti miktarı ise geleceği finanse etek için Dash Coin projesine geri verilir. 
  • Saldırı Riski: Dash Coin, sanal cüzdanlarda çevrimiçi şartlar yer alırlar. Bu kapsamda ağdaki bir saldırı halinde bakiye risk altına girebilir. Donanım cüzdanlarda saklama ile bakiye çevrimdışı konumda tutularak risk ortadan kaldırılır.

  Sonuç

  Dash Coin, izlenemez kripto para işlemlerini yapmaya imkan sağlayan ve düşük masrafları olan bir kripto paradır. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen Dash Coin’in 2021’de değerlenebileceği düşünülüyor. Ayrıca gizlilik odaklı bu coini bir çok suç örgünün de kullandığı ifade ediliyor. Zira takip edilemeyen işlemler kara paranın dolaşımını da kolaylaştırıyor. Dash Coin, analistlerin tahminlerine göre ilerlerse gelecekte daha iyi bir noktada yer alabileceğe benziyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle