Kriptopara

2022 DASH Coin Geleceği Ne Olur? 3 Tahmin

  Kripto para piyasalarının yeni gözdelerinden DASH, yükseliş trendi beklentisi ile beklenti oluşturmayı başarmıştır. Piyasalar için önemli birçok soruna el atan ve çözüm üreten proje, geleceğin ödeme sistemlerinin inşa edilmesinde önemli bir role de sahiptir. Uzmanların ise DASH hakkında beklentileri ve gelecek tahminleri dikkat çekmektedir. 2022 yılı belirsizlikleri ve gelecek yıllardaki fiyat performansına göre DASH fiyatı hakkında uzmanların analizlerini sizler için bir araya getirdik.

  Dash (DASH) Coin Geleceği

  Dash, gelecekte çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlaması beklenen merkeziyetsiz teknolojiler ile günlük ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için önemli bir projedir. Geleceğine dair beklentileri de bu yönde gelişmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi, Digital Cash (Dijital Nakit) sistemi olarak merkeziyetsiz teknolojiler ile ödeme altyapısını birleştiren proje, uzun vadede de bu yönüyle öne çıkmaktadır. 

  2022 yılında piyasaları etkisi altına alan belirsizlik ve risk faktörüne karşın takip edecek 5 yıllık projeksiyonda da yol haritasında önemli gelişmelere yer verilmiştir. DASH projesinin geleceğine dair yol haritasında ve teknik makalesinde yer verilen detaylardan bazıları şunlardır:

  • DASH ile gelecekte daha çok ihtiyaç duyulması beklenen günlük kripto ile ödeme çözümleri sunulacaktır. 
  • 2025 yılı ve sonrasında ödeme endüstrisine güçlü bir şekilde odaklanan açık kaynaklı bir eşler arası kripto para birimi olarak çözüm geliştirmeye devam edecektir. 
  • Ekosistemine ekleyeceği yeni ürün ve hizmetler ile herkes için kripto paraları kolaylaştırarak, takip eden 5 – 10 yıllık süreçte daha etkin rol oynaması beklenmektedir.  

  Dash (DASH) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  DASH, piyasa görünümü ile son dönemde riskli yapısını sürdürmeye devam etmektedir. Gelecek dönem için proje beklentileri olumlu yönde seyretse de kısa vadede riskleri bulunmaktadır. 2022 yılının ilk yarısında görülen hareket sonrasında DASH/USDT görünümünde ayı bayrağını aşağı yönde kırdığı görülmektedir. Piyasalardaki bu düşüş eğilimi sonrasında yeni direnç ve destek seviyelerine göre işlem yapılması zorunluluğu ortaya çıkıyor. Aralık 2017’De ulaştığı 1,642,22 dolarlık zirve sonrasında fiyatında riskli hareketler takip edilmiştir. 2023, 2024 ve 2025 sezonlarında ise daha ılımlı bir hava estirmesi beklenmektedir. 

  Dash (DASH) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Dash (DASH), merkeziyetsiz, hızlı ve ucuz bir küresel ödeme ağıdır. Daha geniş ifadeyle, küresel düzeyde merkeziyetsiz teknolojiler ile ödeme ağı sunmaya odaklanan açık kaynaklı bir blok zincir ve kripto para birimidir. Kendi teknik makalesinde göre Dash, mevcut yapıları güçlendirmeye çalışan, daha hızlı ve gizli işlemler sunarak BTC ağının da bir adım ötesinde ulaşmayı hedefleyen bir projedir. 

  Digital Cas’in kısaltması olan DASH, Ocak 2015’te kullanıma açılmış ve Litecoin (LTC) çatallanması sonucu oluşmuştur. İşlemlerin blok zincire kaydedildiği, yeni nesil, P2P ödeme ağı ve kripto para birimi olarak çalışmaktadır.

  Dash (DASH) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Günlük ödeme işlemlerinin DASH ile kolaylaştırılmasının hedeflenmesi sayesinde DASH kullanım alanları bir hayli geniştir. Düşük işlem ücretleri ve hızlı gönderme özellikleri sayesinde işlevselliği öne çıkmaktadır. Genel olarak kullanım alanları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Başka hesaplara aracısız olarak ödeme yapmak,
  • Uçak bileti, hizmet faturaları ve abonelikleri ödemek için,
  • Market ve dışarda yemek yemek gibi günlük harcamalarda,
  • İş hizmetlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Otel ve konaklama,
  • Elektronik ve BT ekipmanları satın alımlarında kullanılabilir.  

  Dash (DASH) Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 DASH fiyatı %dash+try% TL. Döviz cinsinden ise %dash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dash fiyatı 24 saatte %dash+yuzde%.

  Dash (DASH) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Dash projesine karşı beklentileri birçok yönden pozitif eğilim göstermektedir. Özellikle son dönemde kripto paralar ve merkeziyetsiz ödeme sistemleri ile DeFi gibi hizmetlerin yaygınlaşmasının ardından bu alanda geliştirilen projeler öne çıkmayı başarmıştır. Uzun vadede pozitif bir beklenti oluşmasında özellikle günlük ödemelerin çok daha hızlı ve güvenli şekilde küresel düzeyde gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

  Uzmanların da bir süredir radarında yer alan DASH, kısa ve orta vadede fiyat performansı açısından beklentileri karşılayamayabilir. Ancak uzun dönem pozisyonlarında daha olumlu yapısı ile dikkat çekmektedir. Gelecekte ise fiyatında görülecek inişlerin ve çıkışların azalarak daha istikrarlı bir hale gelmesi beklenmektedir.  

  Dash (DASH) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  Güvenlik altyapısına bakıldığında Dash, işlemleri güvence altına almak için iki katmanlı ağ yapısını tercih etmektedir. İlk katmanda, iş ispatı olan Proof of Work (PoW) konsensüsü altında madencilik işlemleri gerçekleştiren düğümler yer almaktadır. Bu sayede karmaşık kriptografi sorunlarının çözülmesi için katılımların rekabet etmeleri ve blok zincir üzerine yeni veri girişi yapılması için düğümlerin en az yüzde 51’nin onay vermesi gerekmektedir. Bu sayede güvenlik daha da artırılabilmektedir. 

  İkinci katmanda ise ana düğümlerin ağa sağladıkları verimli hizmet geçmişlerine göre derecelendirildikleri hizmet ispatı olan Proof of Service konsensüs algoritmasıyla çalışan katılımcılardan oluşmaktadır. Teknik açıdan güven sağlayan DASH, güvenilir altyapısı ile yatırımcısının da ilgisini çekmektedir. 

  Dash (DASH) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Dash (DASH) projesini rakiplerinden ayıran temel birçok unsur bulunmaktadır. Proje hem teknik açıdan hem de piyasa beklentileri açısından benzersiz bir yapı sunmaktadır. Buna göre Dash (DASH) projesinin öne çıkan benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Dünyadaki şu an için en kullanıcı dostu ve ölçeklenebilir ödeme odaklı kripto para birimi haline gelmeyi hedeflemektedir. 
  • Blok ödüllerinin bir kısmı ile ana düğümler ağ için ikinci hizmet katmanı oluşturulmasını da sağlamaktadır. 
  • DASH tarafından kullanılan PoW algoritmasına X11 adı verilmektedir. Kurucusu Duffield tarafından geliştirilen 11 farklı algoritma dizisine sahiptir.  

  Dash (DASH) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Dash (DASH) avantajları:

  • Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar tarafından; finansal hizmetler sağlayıcıları, ve sınır ötesi para transferleri gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılabilir. 
  • Ödeme işlemlerinin daha kolay ve merkeziyetsiz hale getirilmesini sağlamayı hedefler. 
  • Kullanıcı dostu ve herkes için basit bir yapıdadır. 

  Dash (DASH) dezavantajları:

  • Fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar risk teşkil etmektedir. 
  • Rakip projeler arasında gücünü kaybedebilir. 

  Dash (DASH) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Dash (DASH) listelenen borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Binance 
  • Coinbase Exchange 
  • Huobi Global 
  • io

  Dash (DASH) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Dash (DASH) fiyatında hedefler güncellenmiştir. Uzmanları Dash (DASH) hakkında beklentileri genel fikir sahibi olmak isteyenler için önemlidir. Ancak tavsiye niteliği taşımadığı için güncel verilere göre işlem yapılması önerilmektedir. 3 uzmanın Dash (DASH) hakkında tahminleri ise şöyledir:

  • Long Forecast uzmanlarında göre 2022 yılı sonu fiyat beklentisi 34 – 44 USD bandında kalma eğilimindedir. 2025 hedeflerinde ise 18 USD’ye kadar yıl sonunda düşüş beklentisi görülmektedir.
  • Price Prediction uzmanları ise ortalama 2022 fiyat beklentisini 71 USD seviyesinde açıklamıştır. 2025 yılı beklentisi ise 205 USD seviyesi ile dikkat çekmektedir. 
  • Wallet Investor uzmanları ise DASH beklentilerini 5 yıl sonunda +211% seviyesinde bir kazanç potansiyeli beklemektedir. 

  Sonuç

  Günlük ödeme işlemlerinin kripto ve merkeziyetsiz teknolojiler ile kolaylaştırılması için DASH etkili bir sistem sunmaktadır. Bu yönden gelecek hedefleri de olumludur. Dash (DASH) projesinin yakın plan hedeflerini gerçekleştirmesi fiyatını da olumlu etkileyecektir. Genel hatları ile gelecek vaat eden bir projedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle