Fantom (FTM) fiyatı bir yıldaki performansı göz kamaştırdı

  Kripto para piyasasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler arasında Fantom (FTM) da yer aldı. Son 1 sene içinde yüzde bin 677 oranında değer kazanan FTM, altcoin yatırımcılarının gözdesi haline geldi…

  Bir yıllık süre içinde tam 120 kat değerlenen Fantom (FTM), kripto para piyasasında altcoin yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Yatırımcısının yüzünü güldüren kripto para birimleri arasında gösterilen Fantom (FTM), aylık bazda ise yüzde bin 410 oranında değerlendi. Haftalık bazda Fantom (FTM) fiyatının yükselişi yüzde 378 oranında kaldı.

  Güncel verilere göre Türk Lirası cinsinden FTM fiyatı 1 Fantom %fantom+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel FTM fiyatı 1 Fantom %fantom+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte FTM fiyatı %fantom+yuzde%.

  Kripto para piyasasındaki genel düzeltme hareketine rağmen fiyatını yukarıya taşımayı bilen Fantom (FTM), yatırımcıların da gözdesi haline geldi. Fantom (FTM) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 2 milyar dolarlık piyasa değeri elde etti. Bu ivmeyle en değerli kripto para birimleri arasında 48. basamağın sahibi olan Fantom (FTM) son 24 saatte %fantom+yuzde%.

  Fantom (FTM) Yatırımcısının Yüzünü Güldürdü

  Kripto para piyasasında günlük işlem hacmi 1.4 milyar dolar olan Fantom (FTM), kripto para topluluğu tarafından da merak konusu oldu. Fantom protokolü, yüksek performans, ölçeklenebilirlik ve güvenlik vadeden bir akıllı sözleşme olarak ortaya çıktı. Tüm kullanıcıların node çalıştırabileceği Fantom ağı, merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu olmasıyla biliniyor.

  Fantom ağının misyonu, eski nesil blockchain eksikliklerini gidermek olduğu için Lachesis olarak da bilinen aBFT konsensüs algoritmasını kullanıyor. Fantom ağında blok onayları 1-2 saniyede gerçekleşir ve katılımcıların hepsi ağ üzerinde eşit rol alıyor. Fantom ağı, merkeziyetsiz uygulamalar için Opera adlı bir ana katmanıyla işlem onaylarını hızlı, merkeziyetsizdir ve açık kaynak kodlu olarak gerçekleştirebiliyor.

  Fantom (FTM) İnceleme

  FTM token, Fantom ağının yerel kripto para birimi olarak kullanılıyor. Bu tokenin kullanım alanları arasında ağ güvenliğini sağlamak, staking, transfer işlem maliyetini düşürmek, ağ ücretini ödemek yer alıyor. Toplam arzı 3 milyar dolar olan FTM tokenın dolaşımdaki arzı 2.5 milyar seviyesindedir. FTM tokenı listeleyen borsalar arasında; Bitexen, Binance, Digifinex, BKEX, HitBTC, OKEx, SushiSwap, KuCoin, FTX, UniSwap, Gate.io bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle