Kriptopara

3 Analistten LINK Coin Geleceği, Chainlink Fiyat Tahmini

  Kripto sektörünün önde gelen projelerinden Chanlink (LINK), merkeziyetsiz projeler arasında son dönemde sıralamasını artırmıştır. Gelecek dönem performansına yönelik analistlerinde radarına giren LINK, bir süredir sakin ilerleyen seyrini yeni harekete bırakmıştı. Uzmanların Chanlink (LINK) hakkında 2022 yılı ve sonrası için gelecek beklentileri ve proje detayları hakkında görüşlerini ise proje hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için bir araya getirdik. 

  Chainlink (LINK) Coin Geleceği

  Chanlink, akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verileri ile buluşturulmasını hedefleyen merkeziyetsiz bir ağ olarak gelecek vaat eden projeler arasında gösterilmeye devam ediyor. Merkeziyetsiz oracle ağının son dönemde sektör için de önem kazanması yükseliş trendinin başlayabileceği yönünde tahminlerin de ön plana çıkmasını sağlamıştır. Projenin yol haritasına bakıldığında ise uzun vadede bir hayli umut vaat ettiği görülmektedir. Genel hatlarıyla uzmanların ve anonim yatırımcıların Chanlink projesinin geleceği hakkında beklentileri ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Blok zincirlerin ağ dışında verilere erişim sağlayamayacağı için akıllı sözleşmelerde veri sağlayıcı olarak oracle ihtiyacı artmıştır. Gelecekte de Chanlink için bu özelliği büyümeye katkı sağlaması beklenmektedir. 
  • Ethereum üzerine kurulu olmasıyla da bu alanda güvenilirliği ve beklentileri artmıştır. 
  • 2022 yılı itibariyle gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyon için piyasa beklentileri de platformun yerel belirteci olan LINK için pozitif bir eğilim göstermektedir. 

  Chainlink (LINK) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kripto para birimlerinin bir çoğu son dönemde piyasa belirsizliklerinden etkilenmiştir. Bunlardan biri olan LINK ise grafik analizlerinde kısa, orta ve uzun vade için yeni riskleri ile değerlendirilmektedir. Bazı uzmanların stoplu alınarak 13 kırılımdan sonra takibe devam edilmesi gerektiği yönünde görüşleri öne çıkmaktadır. 

  Ortaya çıkan son simetrik üçgen kırılımı ihtimali olması ve üçgen içinde tobo formasyonu tamamlanmak üzere görülmesi ise yatırımcıların yeni pozisyon almasına neden olmuştur. Formasyon hedefinin belirlenmesinin ardından yeni yatırımcısının mevcut direnç ve destek noktasında göre işlem yapması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Risk faktörünün yüksek olması nedeniyle bir süre daha hareketin izlenmesi önerilmiştir. 

  Chainlink (LINK) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri gerçek dünyanın verileri ile buluşturmayı hedefleyen bir oracle ağıdır. LINK ise merkeziyetsiz Chanlink oracle ağının kendi kripto para birimidir. Çalışma prensibine bakıldığında ise itibar sistemini benimseyen Chanlink, doğru bilgi sağlamayı başaramayan düğüm sağlayıcılarının tokenlarını azaltırken, yüksek miktarda LINK sahibi olan düğüm sağlayıcılarını sözleşmelerle ödüllendirmektedir. ERC 223 transfer ve arama fonksiyonuna sahip ERC – 20 tokeni olarak tanımlanabilmektedir. 

  Chainlink (LINK) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Chainlink (LINK) kullanım alanı son derece geniştir. Başta düğüm operatörlerine ödeme yapmak için kullanılan LINK, ağ üzerinde işlemleri kolaylaştırmak ve korumak için kullanılabilmektedir. Daha geniş bir perspektifte ise LINK, listelenen birçok piyasada yatırım amaçlı satın alınarak da kullanılabilmektedir. Blok zincir dışı işlemlerin blok zincir platformları ile güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayarak, LINK ile kullanıcıların birçok işlevsel özellik kazanması mümkündür.  

  LINK Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 LINK fiyatı %link+try% TL. Döviz cinsinden ise %link+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chainlink Coin fiyatı 24 saatte %link+yuzde%.

  LINK simgesi ile piyasalarda harekete başlamasının ardından, Mayıs 2021’de ulaştığı 52,88 USD seviyesiyle tüm zamanların en yüksek fiyatını görmüştür. 2022 yılının ilk 3 – 4 aylık sürecinde ise 10 USD seviyelerinde inişli çıkışlı bir hareket izleyen LINK, yıl sonuna kadar belirsizlik etkisiyle benzer bir grafiği takip etmesi beklenmektedir. LINK fiyatı takip edilerek belirlenecek yeni direnç ve destek noktasına göre yatırımcısının temkinli bir şekilde işlem yapması önerilmektedir. Fiyat dalgalanmalarına karşı hazırlıklı olmak olası kayıpların önüne geçecektir.  

  Chainlink (LINK) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  LINK fiyatı son dönemde sert hareketiyle yatırımcısını endişelendirmiştir. Projenin gelecek vizyonunda yer verilen birçok detay ve yakalanması muhtemel hedefler ise LINK’in gelecekte daha iyi konumda olacağı görüşünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Uzun vadede kârlı bir yatırım için tüm bu risklerin de göze alınması ve buna göre doğru stratejilerin belirlenmesi son derece önemlidir. Fiyat beklentileri ve hedefleri ise gelecekte LINK ne olur sorusunun Chainlink hedeflerinin gerçekleştirilmesine bağlı olarak verilmesini zorunlu kılmaktadır. 

  Chainlink (LINK) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Sektörde tanınan isimlerden biri olan Steve Ellis’in kurucu ortağı olduğu Chanlink projesi, Sergey Nazarov tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekim 2017’de ICO süreci ile toplamda 1 milyar LINK token arzında 32 milyon dolar toplanması başarılmıştır. Bu durum projeye olan güvenin artmasında en önemli unsur olarak değerlendirilmektedir. Öte yandan Chanlink ağındaki katılımcıların, akıllı sözleşmelere API bilgisi gibi harici veri akışlarına ulaşmak için ödüllerle teşvik verilmesi güvenin tazelenmesini sağlamıştır. Gelecek beklentilerinin pozitif perspektifte değerlendirilmesi ise LINK alınır mı sorusunun yanıtını vermektedir. 

  Chainlink (LINK) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Chainlink (LINK) birçok yönden benzersiz özellikleri öne çıkmaktadır. Chainlink özellikle merkeziyetsiz oracle ağı ile benzersiz birçok özelliği ile ilgi uyandırmakta ve gelecekte daha fazla ihtiyaç duyulacak bir proje olmasını destekleyecektir. Genel hatları ile projeyi benzersiz yapan detaylar ise şunlardır:

  • Ethereum ile yaygınlaşan blok zincir tabanlı akıllı sözleşmelerin gerçek dünya uygulamaları arasında köprü vazifesi görmektedir. 
  • Derleme sözleşmesi, seçilen oracle verilerini toplayarak en isabetli sonuçları bulmaktadır. 
  • Harici veriler (sıcaklık, hava durumu vb.) önceden belirlenmiş koşullar gerçekleştiğinde akıllı sözleşmeleri tetikliyor. 

  Chainlink (LINK) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Chainlink (LINK) Coin avantajları:

  • Akıllı sözleşmeler ve zincir dışı veriler arasında güvenli bir aktarıma olanak verir. 
  • SWIFT ve Google Cloud gibi ortaklarıyla güvenlidir. 
  • Fiyat beklentisi uzun vadede pozitiftir. 

  Chainlink (LINK) dezavantajları:

  • Piyasa riskleri devam etmektedir. 
  • Rakip projelerin hedeflere erken ulaşması olumsuz etkileyebilir. 

  LINK Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Chainlink (LINK) popüler pek çok borsada yer almasıyla da önemli bir kripto projesi olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde popüler pek çok kripto para borsası üzerinden güvenle LINK ticaretine imkan verilmektedir. Listelenen borsalarda yatırımcıların çiftler ile işlem yapması mümkündür. LINK listelenen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • OKX
  • KuCoin
  • Huobi Global 

  Chainlink (LINK) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  İsabetli tahminleriyle dikkat çeken kripto analistlerinden Chainlink (LINK) hakkında yeni fiyat tahminleri ve hedefleri duyuruldu. Uzmanların bu tahminleri proje hakkında fikir sahibi olmak için önemlidir. Ancak bu tahminler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. 3 uzmanın Chainlink (LINK) tahminleri ise şöyle:

  • Wallet Investor uzmanlarından 1 yıllık tahmin 6,75 USD seviyesi ile negatif yönde gelmiştir. Uzun vadede ise risk faktörü yüksek görülmektedir. 
  • Digital Coin analistleri ise benzer bir tahminle 2022 – 2023 beklentisini maksimum 20 USD olarak değerlendirilmektedir. 
  • Price Prediction uzmanlarından ise 2022 yılı sonu için maksimum 22 USD tahmini gelirken, 5 yıllık hedefi 137 USD olarak değerlendirilmiştir. 

  Sonuç

  Chainlink (LINK) projesi genel hatlarıyla uzun vade için getiri potansiyeli iyi olabilecek bir projedir. Uzmanların kısa ve orta vade için riskli görünüm bildirmesi ise yatırımcıları temkinli olmaya davet etmektedir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce proje hedeflerinin değerlendirilmesi ve uygun pozisyon alınması kayıp riskine karşı koruyacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle