BTC 10 kat artabilir: Dev şirketten önemli hamle

  Geçtiğimiz günlerde kripto para basınına röportaj veren ARK Invest CEO’su Cathie Wood, önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin geleceği hakkında konuşan Wood, Bitcoin fiyatında tahminiyle dikkat çekti…

  Bitcoin’in zamanla daha fazla kurumsal firmanın bilançosunda yer alabileceğini düşünen Cathie Wood, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lider kripto para biriminin fiyatında 10 kata kadar yükseliş beklentisi olduğunu yineleyen Wood, aynı zamanda şirketin gelişimine de değindi. Kripto para topluluğu ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un açıklamalarını büyük bir heyecanla karşıladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Kurumsal Devler Bitcoin Alımını Sürdürüyor

  Tesla gibi yenilikçi firmaların büyümeye devam edeceğini kaydeden ARK Invest CEO’su Cathie Wood, bunu BTC için de geçerli olacağını kaydetti. Tesla hisseleri, ARK Invest şirketinin yatırım sepetinde yaklaşık yüzde 10 oranında paya sahip olması ile biliniyor. 2014 yılında faaliyetlerine başlayan ARK Invest şirketi, pandemi olmasına rağmen bu dönemdeki yatırımları ile yüzde 136 oranında kazanç elde etti.

  Aralarında Tesla, Square ve MicroStrategy gibi dev kurumsal şirketlerin bulunduğu bir grup sermaye firması, bilançolarına Bitcoin dahil ederek tüm dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin yatırımlarına devam etmesi beklenen dünyaca ünlü şirketler sayesinde kripto para piyasalarının da değer kazanacağı düşünülüyor. Bu konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin yatırımı yapan şirketlerin sayısının artacağını belirtti. 

  Bitcoin Fiyatında Çarpıcı Tahmin 

  Lider kripto para biriminin zaman içinde daha fazla şirket tarafından kullanılacağını kaydeden Wood, bu konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. ARK Invest şirketinin yapmış olduğu bir araştırmaya göre ABD merkezli şirketler bilançolarına yüzde 1 oranında Bitcoin ekleyebilirler. Bu durumda Bitcoin fiyatı 400 bin dolara kadar yükselebiliyor. 

  ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin fiyatının ilerleyen zamanda 10 katına çıkabileceğini söylemesiyle kripto para topluluğunun dikkatini çekmeyi başardı. Bu açıklamalara paralel olarak JPMorgan Chase analistlerinden de açıklamalar geldi. Finans uzmanları daha önce yayınladıkları rapora atıfta bulunarak kurumsal devlerin yatırım portföylerinin yüzde 1 oranında BTC olacağını paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle