Charlie Lee NFT’lerin değer kaybedeceğini söyledi

  Kripto para sektörünün gündeminde birkaç haftadır yer edinen NFT’ler hakkında çarpıcı açıklamalar öne çıktı. Son olarak Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee de bu tartışmaya dahil oldu…

  Tecrübeli yatırımcılar, NFT konusunda hala ikna olmamış görünüyor. Bir süredir kripto para topluluğunda tartışmaların ana gündem maddesi haline gelen NFT’lerin geleceği konuşuluyor. Eşsiz tokenlar (NFT) konusunda hala bilinemeyen pek çok nokta olması da bu tartışmaların fitilini ateşliyor. Çoğu kişi ya aşırı değerli olduğunu savunuyor, ya da yeni bir cephe açacağı konusunda tartışıyor.

  Elindeki NFT’leri satmadığını açıklayan kripto para sektörünün ünlü isimleri arasında Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee de yer alıyor. NFT’ler oyunlar, sanat ya da gayrimenkuller için tamamen eşsiz değerler olarak biliniyor. Kripto para sektöründe NFT sorununa dikakt çeken Lee, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  NFT’lerin Temel Sorunu

  Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, elindeki NFT’leri satmadığını söyleyerek bu konudaki temel sorunlara değindi: “NFT’ler hakkındaki sorun, arzının sınırlı olmaması. Sınırsız token yaratılabilir ve bir maliyeti yoktur. ayrıca, sanat ürünlerine göre oluşturulması daha kolay. Tabi, Justin Roiland’ın NFT’leri eşsiz ve çok güzel. Ama binlerce sanatçıyı kendi NFT’lerini oluşturmasını ne engelliyor?”

  Kripto para sektörünün önde gelen para birimlerinden Litecoin kurucusu, gerçek sanatın maliyetinin bulunduğuna dikkat çekti. Lee bu konuda harcadıkları paranın, zamanın ve emeğin iş kanıtı olduğunu, ve anca sınırlı sayıda yaratılabildiklerini anlattı: “Kıstaslar kıtlık yaratır ve değerinin yüksek olmasını sağlar.”

  NFT Fiyatında Düşüş Olacak

  NFT oluşturmada sıfıra yakın maliyetin, sanatçıların bu piyasaya taşmasındaki temel sebep olacağını söyleyen Lee, arz talebi geçince fiyatların düşeceğini vurguladı. Litecoin kurucusuna göre NFT alanı dijital sanat olarak görülmüyor. NFT oluşturmanın maliyetinin çok ucuz olduğunu vurgulayan Lee, bu yüzden sanat değeri taşımadıklarını hatırlattı.

  Kripto para sektöründe piyasa spekülatörleri, birkaç haftadır dijital sanat sektörüne giriyor. Verilere göre, geçen ay 20 milyon dolarlık işlem gerçekleşti. Görüşlerinin aksinin kanıtlanmasını isteyen Litecoin kurucusu, satışa sunduğu profil resmine kullanıcılar, Lee’nin resmi için 1 ETH değer biçti.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle