Kripto Para

Satoshi Nakamoto’nun bronz heykeli dikilecek!

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in kurucusu olan Satoshi Nakamoto bu sefer farklı bir şekilde gündeme geldi. Macaristan’da Bitcoin destekçileri, Steve Jobs heykelinin olduğu yerin yakınına Satoshi Nakamoto’nun bronz heykelini dikecek…

  Kripto para piyasasında çalkantılı bir dönemden geçilirken, yatırımcıların dikkatini çeken farklı gelişmeler de yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) mucidi olarak bilinen ancak kim olduğu hakkında yeterli bilginin bulunmadığı Satoshi Nakamoto, Macaristan’da anıt haline getirilecek

  Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bronz heykel ile hayat bulacağı açıklanan Satoshi Nakamoto için işlemlere başlandığı öğrenildi. Ulusal haber kaynağı Hungary Today tarafından yapılan habere göre ülkedeki Bitcoin destekçisi heykeltıraşlar Réka Gergely ve Tamás Gilly tasarım üzerinde çalışıyor. 

  Bitcoin’in Anonim Kurucusuna Adanacak

  Réka Gergely ve Tamás Gilly isimli heykeltıraşlar, tasarım çalışmalarını internet üzerinden yayınladı. Buna göre üzerinde Bitcoin logosu bulunan kapüşonlu sweatshirt giyen ve yüzü belirgin olmayan betimleme ile heykele son halinin verilmesi bekleniyor. Kapüşonunu başına geçirmiş vaziyette tasvir edilen heykel, yüz yansıtıcı bir yüzeye sahip olacağı için bu sebeple heykele bakan kişi aslında kendi yansımasını görecek. 

  Ünlü heykeltıraşlar bu tasarımla Bitcoin topluluğunda öne çıkan “Hepimiz Satoshi Nakamoto’yuz.” mottosunu uygulamış olacak. Proje destekçilerinin ulusal basına yaptığı açıklamasında Bitcoin ve blockchain teknolojisinin dünyaya sunduğu faydalara da yer verildi. 

  Projeye Fon Desteği Sağlandı

  Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Hungary Association ve Blockchain Budapest olmak üzere dört kuruluş tarafından fonlanan proje şimdiden heyecan yarattı. Bitcoin faydaları hakkında konuşan kripto para destekçisi András Györfi ise şunları söyledi: “İnsanlar arasındaki güvensizliği ortadan kaldırıyor. Ayrıca gıda tedarikinden yardım dağıtımlarına kadar birçok alanda dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilecek verimli, adil ve şeffaf bir veri yapısı.”

  Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın kendine özgü kot pantolon, balıkçı yaka üst ve spor ayakkabılarıyla betimleyen heykel bir heykel de Budapeşte’de bulunuyor. Tasarım aşamasında olan Satoshi Nakamoto heykelinin de bu bölgede bulunan Graphisoft Park'a dikileceği öğrenildi. Öte yandan 2018 yılında Slovenya'nın Kraj şehrinde, adliye binasının yakınına Bitcoin anıtı açılmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle