BTC son 1 haftanın zirvesinde! Ralliler devam edecek mi?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 5’in üzerinde yükselerek 37 bin 978 dolar seviyesiyle haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Uzmanlar, BTC ve kripto paralardaki son durumu değerlendirdi.

  Kripto para yatırımcıları, BTC ve altcoinlerde uzun süredir bekledikleri rallileri peş peşe görmeye başladı. Lider kripto para birimi BTC’nin yükselişe geçmesi, piyasa genelinde olumlu sinyaller verdi. Son 24 saatte yüzde 5’ten fazla artarak 38 bin seviyesine kadar yükselen BTC’de pozitif görünüm sürüyor.

  Son 1 haftanın en yüksek seviyesine ulaşan BTC önemli bir kazanç elde etti. Uzmanlara göre bu kazanç, BTC’nin 2023 yılındaki güçlü performansının devamına işaret ediyor. Nitekim BTC sene başından bu yana yaklaşık yüzde 125 oranında değer kazanarak yatırımcısını memnun etti. Yatırımcılar, kripto paralardaki bu yükselişlerin devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

  Küresel Sermaye Kripto Paralara Akıyor

  Kripto para sektörü, 2021 yılının sonlarında büyük bir coşku ile zirveyi görmüştü. Piyasadaki mevcut görünüm henüz bu seviyeye ulaşmasa da son birkaç haftadır devam eden ralliler yatırımcıları sevindiriyor. Analistler bu durumu, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım döngüsünde sona gelmesine bağlıyor.

  FED’in faiz artırımlarını tamamlamasına yönelik beklentiler, sermayenin BTC gibi yüksek riskli varlıklara geri dönmesine neden oluyor. Bilindiği üzere BTC piyasası fiyatların hızla dalgalandığı yüksek volatilitesi ile yatırımcı ve trader’ların gözdesi haline geliyor. Ancak son ralliler, lider kripto para birimi için göreceli bir istikrar döneminden sonra gerçekleşti.

  Spot BTC ETF Fiyatlaması Sürüyor

  Uzmanlar BTC ve altcoinlerdeki son rallinin, yüksek riskli varlıkların giderek daha cazip hale gelmesiyle doğrudan bağlantılı olduğunu düşünüyor. FED’in faiz artırım döngülerinin sonucunda geleneksel olarak yatırımcılar riskli varlıklara yeniden ilgi duymaya başlıyor.

  BTC’nin son 1 haftanın en yüksek seviyesini görmesi, sermayenin kripto paralara yöneldiğini gösteriyor. Kripto paralardaki artış, ABD, Avrupa ve Asya hisse senetleri piyasasında gözlemlenen pozitif ivme ile paralel gerçekleşti. Öte yandan spot BTC ETF başvurularının onaylanacağına ilişkin beklentiler de kripto para piyasasını destekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle