Kriptopara

BTC’den Daha Fazla Kazandırabilecek En İyi 10 Altcoin

  BTC’den daha fazla kazandırabilecek en iyi 10 altcoin aynı zamanda Çin hükümetinin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi’nin başarılı kripto paraları sıralandırdığı rapordaki altcoin’lerden oluşuyor. Temel teknoloji, erişilebilirlik, fiyat artışı, yaratıcılık, uygulanabilirlik gibi pek çok başlık altında incelenerek puanlanan ve başarılı puan alan altcoinler, BTC’den daha fazla kazandırma potansiyeline sahip altcoin’ler olarak bilinir. Ünlü analistlerin gelecekte değer kazanımı yaşayacaklarını belirttikleri bu altcoinler hakkında detaylı bilgileri yazımızda sunacağız.

  Ethereum

  Lider altcoin ETH, kripto para camiasının gözdesidir. Analistler tarafından ETH 2021 senesini 1,5 kat fiyat artışı ile kapatacağı ifade edilen altcoin oldu. Ünlü analistler onun akıllı sözleşmeler ile kazandığı ünü devam ettirdiğini ve 2021 senesinin ikinci yarısında %ethereum-usd% dolarlık fiyatın üzerine çıkacağını belirtiyorlar.

  Uzun vadedeki değer kazanımını ölçmek açısından yapılan analizler ardından, ETH için 2022 rekor bir fiyat düzeyi olan 3.000 dolar rakamına ulaşması bekleniyor. ETH’nin 3.000 dolarlık değere gideceği yolda BTC’den çok daha etkili bir değer kazanım oranını gündeme getireceği ifade ediliyor. Uygulanabilirlik, teknoloji, hız açısından BTC’nin önünde yer alan ETH’nin 2021 sonunda daha fazla alım talebini karşılayacağı öngörüldü. 

  EOS

  EOS, BTC’den daha fazla kazandırabilecek altcoinler arasında Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan rapora giriş yaparak dahil oldu. Bu raporda ise BTC’den daha teknolojik ve gelecekte daha fazla kar getirecek altcoinlere yer verildi. Şu anda güncel EOS fiyatı %eos-usd% dolar.

  EOS için 2021 yılının ikinci yarısı için 6,55 dolarlık bir fiyat tahmini yapıldı. Analistler onun hızlı bir yükseliş ivmesi içinde olacağını ve uzun vadeli yatırımda kazanca geçmek isteyenler için 2021 senesi Mart ve Nisan aylarının alım dönemi olacağını belirttiler. Diğer yandan stake etme yönteminin EOS için izlenebileceği ve 3.78 dolarlık alım ardından, sene sonunda 6 dolar üzeri değer ile kara geçilebileceği ifade ediliyor.

  NEO

  NEO, Blockchain’deki en düşük komisyon ile ön plana çıkan ve enflasyondan en iyi şekilde korunmasına bağlı olarak tercih edilen altcoin birimidir. Analistler onun 2021 yılında dikkatleri üzerine çekmeye başladığını belirtiyorlar. Senin ikinci yarısında alım talepleri ise 40 dolarlık fiyat düzeyini aşacağı belirtiliyor.

  Güncel olarak 1 NEO için gündeme gelen fiyat değeri%-usd% dolar. Bu fiyatın 2021 sonuna doğru 40 dolar üzerinde olacağı belirtildi. Analistler orta vadeli kazanç için uygun fiyattan alımı işaret ediyorlar. 2024 senesinde ise NEO için 300 dolarlık rekor bir fiyatın çarpıcı şekilde geleceği belirtiliyor.

  Qtum

  Qutum %qtum-usd% dolar fiyatı ile altcoinler arasında tutunmayı başaran bir kripto para birimidir. Aralarda gizli kalan bu altcoin’in 2021 ikinci yarısında çarpıcı şekilde kendini öne çıkarması bekleniyor. Çünkü hız, teknoloji, erişilebilirlik ve uygulanabilirlik açısından başarılı bir modele sahiptir.

  Analistler 2021 senesi ikinci yarısında ilk olarak 18 dolarlık fiyat değerinin kırılacağını ve Qtum fiyatının sene sonunda 40 dolar seviyesinde şekillenebileceğini belirttiler. Uzana vadeli analiz ardından bur kripto para birimi gelecek vadeden altcoinler arasına giriş yaptı. 

  Qtum’un popüler Forbes benzeri ana akım medya kanallarında ve Cointelegraph gibi popüler platformlarca övülmesi ile yatırımcı ağı bu alana yönlendi. Altcoin gelecekte BTC’nin kar getiri oranından daha yüksek bir oran sunması beklenen altcoinler arasındadır.

  Binance Coin

  Binance Coin, 2021 yılı içinde altcoin listelerini alt üst etmesi beklenen ve ciddi değer kazanımları ile gündeme gelmesi yönünde tahmin yapılan bir kripto para birimi. Analistler onun sene sonuna kadar Binance borsasının başarısından güç alacağını ve devam eden alım talepleri ise 270 dolarlık düzeye ilerleyeceğini belirttiler.

  Güncel olarak %binancecoin-usd% dolar fiyat seviyesine sahip olan BNB’nin 2021 sonunda 270 dolar üzerine çıkması bekleniyor. Bu kapsamda analistler alım için uygun bir dönemde olunduğunu aktarıyorlar. BNB’nin orta vadede BTC’nin sunduğu kar ile yarışan bir kar oranına ise 2022 senesinde ulaşacağı öngörüldü.

  Cosmos

  Cosmos teknoloji, erişilebilirlik, avantaj açısından yüksek puan değerlerini analistlerden alan altcoin birimi oldu. 2021’de yatırıma değer bulunan altcoin’in gelecekte BTC’nin yatırımcılara sunduğu kar oranının daha üstünde bir oranı yatırımcılarına sunması bekleniyor.

  2021 yılına hareketli bir giriş yapamayan Cosmos’un ikinci yarıda ise 30 dolarlık fiyat düzeyine ilerlemesi bekleniyor. Orta vadeli analizler ardından uzmanlar tarafından yıl sonunda 40 dolarlık fiyatın aşılacağını açıkladılar. Analistler şuan Cosmos cephesinde olan durgunluğun ikinci yarıdaki yükseliş ivmesine girişin habercisi olduğunu belirttiler.

  Polkadot (DOT)

  DOT, gelecekte sunduğu BTC’nin kar oranını kendi yatırımcılarına sunduğu kar oranı ile geçmesi beklenen diğer bir kripto para birimi oldu. 2021 senesinde DOT ve ETH rekabetinin gündeme geleceğini aktaran analistler, DOT’un 40 dolarlık fiyat düzeyini aşacağını ifade ediyorlar. DOT alımları için uygun zamanın ise 2021 yılı ikinci yarısı öncesi olduğu vurgulanmıştı. Güncel DOT fiyatı %poladot-usd% dolar.

  Chainlink (LINK)

  ETH ve DOT ile gelecekte BTC’ye rakip olma yolunda yürüyen diğer bir altcoin ise LINK olarak listelere girdi. 2021 yılı için LINK alım taleplerinin artacağını çünkü başarılı analistlerinin LINK’in değer kazanımında ortak paydada birleştikleri görülüyor. Analistler Haziran 2021’de LINK’in 32 dolarlık fiyat düzeyini aşacağını ve 2022 başında ise 40 dolarlık fiyatın üzerinde şekilleneceğini belirtiyorlar. Güncel LINK fiyatı %chainlink-usd% dolar.

  Bitcoin Cash (BHC)

  BHC, değer kazanımlarında BTC karşısında duracak olan en güçlü rakip olarak görülüyor. Roger Ver onun 2030 senesine kadar 229 katlık bir değer kazanımı yaşayacağını ifa etti. Analistler ise 2021 yılının sonuna gelinmeden BHC için 582 dolarlık fiyat değerinin üzerinde bir rakamın gündemde olacağını açıkladılar. 

  Dash

  Dash analistlerin ilk adımda değer kaydı ardından ise yüksek bir ivme ile fiyat artışı bekledikleri altcoin birimi oldu. %dash-usd% dolar seviyesindeki Dash’in Nisan ayında 104 dolar seviyesine düşebileceği aktarıldı. Analistler bu düşüşün, 2023 ortasında gelecek olan 209 dolar üzeri fiyat ile değişeceğini belirttiler. 

  Dash bu kapsamda kısa vadede değil, uygun fiyattan alım ardından cüzdanda bekleteme tercihleri ile kar getirisi sunuyor. Analistler, uzun vadede 209 dolar fiyat hedefinin gündeme gelmesi halinde BTC ile yarışan bir karı elde etmek için Dash alımının tercih edilebileceğini belirtiyorlar.

  Sonuç

  Genel anlamda Bitcoin’den çok daha fazla volatiliteye yani fiyat oynaklığına sahip olan bu altcoin’ler, aynı zamanda yatırımcılarına daha fazla kazanç vaad ederler. Teknolojik ve proje kabiliyetleri açısından sıralanan bu listedeki altcoinlerinde siz değerli kripto para kullanıcılarına yararlı olabileceğini düşünüyoruz. Her türlü durumda iyi bir yatırımcının elindeki yatırımı farklı kripto paralarla çeşitlendirmesinde yarar vardır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle