Chromia (CHR) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto piyasalarında takip listelerinin ilk sıralarına yükselen CHR, proje hedefleri ve gelecek beklentileri ile yeni yatırımcıların da ilgi odağında yer almaya devam ediyor. Son dönemde yakaladığı trend ile yeni beklentilerin de oluşmasını sağlayan Chromia (CHR), kısa ve orta vadede görünümüyle de şaşırtıcı bir pozisyon yakaladı. Chromia (CHR) projesinin detayları, avantajları ve projenin merak ettiğiniz diğer tüm unsurlarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.  

  Chromia (CHR) Coin Nedir?

  Chromia, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum için bağımsız bir katman – 1 blok zinciri ve EVM uyumlu katman – 2 geliştirmesidir. Kendi tanımına göre ilişkisel blok zinciri platformudur. CHR Coin ise Chromia platformunu güçlendirmek ve geliştirici, kullanıcı ve yatırımcılar arasında karşılıklı olarak yararlı ilişki geliştirmek için tasarlanmış bir yerel belirteçtir. Mevcut dApp’lerin oluşturulmasına izin vermek için tasarlanmıştır. 

  Chromia (CHR) Projesi ve Whitepaper

  Chromia, ilişkisel blok zinciri platformu olarak yola çıkmış ve bu kapsamında proje teknik makalesinde birçok detaya yer verilmiştir. Alt metin olarak insanların daha iyi bir dünya için gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir blok zincir platformu olarak tanımlanmaktadır. Genel işlevsel özelliklerine baktığımızda ise ana hedefin Mevcut dApp’leri geliştirmek, ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücretler yapıları sunularak dApp’lerin oluşturulmasını sağlamak olarak açıklanmıştır. 

  Whitepaper ve roadmap kapsamında hem teknik açıdan beklentileri karşılayan hem gelecek hedefleri ile yeniliklere açık çözümler sunan bir platform yaratmayı başarmıştır. Chromia üzerinde çalışan her dApp, ana blok zincirinde kök salmış kendi yan zincirinde çalışmaktadır. Bu sayede her uygulamanın çok daha verimli bir şekilde ölçeklenmesini sağlamaktadır. Ayrıca her ücret yapıları arasında geliştiricilerin seçim yapma özgürlüğü elde etmesi de hedeflenmektedir. 

  Chromia (CHR) projesinin merak ettiğini whitepaper ve diğer detaylarına: https://chromia.com/ güncel bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  Chromia (CHR) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Chromia, İsveçli Chromaway AB şirketi tarafından tasarlanan açık kaynaklı bir kamu blok zinciridir. Chromia projesinin ortaya çıkmasında ve geliştirilmesinde çekirdek ekip Or Perelman, Henrik Hjelte ve Alex Mizrahi’den oluşmaktadır. Kripto alanında derin köklere sahip bu ekip, Bitcoin ve Ethereum’un ortaya çıktığı ilk günlere kadar birçok projede yer almıştır. Merkezi olmayan uygulamalara (dApp) gelişmiş özellikler ve veri işleme, depolama gibi beceriler kazandırma hedefi ile aktif olarak geliştirilen bir katman – 1 ve katman – 2 blok zinciri çözümü sunmak için projeyi başlatmış ve geliştirmeye devam etmektedirler. 

  Chromia (CHR) Kullanım Alanları Neler?

  CHR, Chromia platformunu güçlendirmek için ve geliştiriciler, kullanıcılar, yatırımcılar arasında karşılıklı yararlı ilişki sunmak için tasarlanmış bir yerel belirteç konumundadır. Bu özellik CHR’yi oldukça işlevsel hale getirmiştir. CHR belirteci yardımcı programının kullanım alanlarını kısaca şu başlıklar altında sıralamak mümkündür:

  • Platform ve ekosistem için para birimi olarak,
  • Barındırma ücretlerinin ödenmesinde,
  • Ekosistem esnetme işlemlerinde,
  • ERC – 20 belirteç sabitleme, sistem düğümü telafi havuzu gibi sistem çapında amaçlar için kullanılır. 

  Chromia (CHR) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Chromia birçok yönden benzerlerinden ayrılmaktadır. Katman – 1 ve katman – 2 olarak görev yapan sistem, ilişkisel blok zinciri adı verilen benzersiz bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra teknik açıdan daha pek çok ayrılan özelliği bulunmaktadır. Proje için aynı zaman avantaj da sağlayan bu temel teknik özellikleri, beklentilerin karşılanması açısından da önemli bir faktördür. 

  Chromia (CHR) projesinin benzersiz yapıda olmasını sağlayan temel başlıca özellikler ise şunlardır:

  • İlişkisel blok zinciri adı verilen benzersiz bir mimariye sahiptir. 
  • Rell adı verilen özel bir programlama dili kullanmaktadır. 
  • Chromia üzerinde çalışan her uygulama, ana blok zincirinde kök salmış kendi yan zincirinde çalışmaktadır. 
  • Zincirlerini merkezi olmayan bir depolama katmanı olarak kullanan ve katman – 2 geliştirmelerini kullanarak blok zincirlerini temel alan çeşitli uygulamalara sahiptir. 

  Güncel CHR Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 CHR fiyatı %chromaway+try% TL. Döviz cinsinden ise %chromaway+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chromia Coin 24 saatte %chromaway+yuzde%.

  2022 yılında kripto para piyasalarında risklerin artış göstermesi ve belirsizliğin öne çıkması nedeniyle yatırımcıların da beklentileri farklı yöne çevrilmiştir. Bir süre daha takip listelerinde yakından izlemesi gerektiği ifade edilmektedir. Yeni direnç ve destek noktalarına göre yatırım stratejisinin belirlenmesi mümkündür. 

  Chromia (CHR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Chromia (CHR) avantajları kısaca şunlardır:

  • Daha hızlı teslim sunar,
  • Eşsiz mimarisi ile Chromia hem bir blok zinciri hem de ilişkisel bir veritabanıdır. 
  • Hızlı işleri daha hızlı göndermek için bağımsız katman 1 veya katman 2 olarak kullanılabilir. 
  • Kripto piyasaları için özel yeni çözümler geliştirmektedir.

  Chromia (CHR) dezavantajları:

  • CHR fiyatı istenen seviyeleri yakalayamamıştır. 
  • Piyasa görünümünde ciddi riskler taşır. 

  Chromia (CHR) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Chromia (CHR), işlem hacmi ve piyasa değeriyle öne çıkan lider kripto para borsalarının birçoğunda listelenmektedir. Al – sat işlemleri için bu borsalardan birini tercih etmeden önce borsa güvenilirliğinden emin olmanız tavsiye edilir. CHR listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • Bithumb
  • Gate.io 
  • KuCoin

  Chromia (CHR) Coin Piyasa Bilgileri

  Chromia belirteci olan CHR, Mayıs 2019’da piyasa sürülmüştür. 1 milyar maksimum arza sahip olan CHR, toplam 471 milyonun üzerinde arz ile piyasalarda işlem görmektedir. Piyasa değeri açısından iyi bir sıralama elde etmeye başlamasıyla işlem hacminde de yakın zamanda hareketlilik görülmüştür. Proje hedeflerinin tutturulması ile gelecek dönemde daha iyi bir piyasa performansı beklenmektedir.  

  Chromia (CHR) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Chromia (CHR) satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: CHR listeleyen platformlardan birine girin.
  • 2. Adım: Hesap oluşturma adımlarını takip edin.
  • 3. Adım: Doğrulama işlemleri sonrasında aktivasyonu gerçekleştirin.
  • 4. Adım: Banka hesabı, kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleri ile hesaba para aktarın. 
  • 5. Adım: KRW, USDT, BTC, BUSD gibi çiftler ile CHR alım emri verin. 
  • 6. Adım: İlgili uyumlu ve güvenli cüzdanlarda CHR’yi saklayın.  

  Özet Olarak

  Chromia (CHR), katman – 1 ve EVM uyumlu katman – 2 çözümleri ile bilhassa dApp’ler için önemli çözümler sunmaktadır. Çok daha geniş bir vizyona sahip Chromia, teknoloji altyapısıyla da beklentileri karşılamaktadır. Chromaway AB tarafından kurumsal müşteriler için sağlanan çözüm olan Postchain adlı önceki bir teknolojiden uyarlanmasıyla etki yenilikçi bir yapı haline gelmiştir. Genel hatları ile Chromia (CHR) projesinin gelecek beklentileri pozitif olsa da piyasa riskleri devam etmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle