Chromia (CHR) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Umut vaad eden kripto para birimleri arasında gösterilen ve Chromia platformunun yerel token’ı olan Chromia Coin hakkında bilgileri bu yazımızda detaylı şekilde ele alacağız. İşlem hacmi geniş kripto para borsalarında yer alan Chromia Coin’in avantajlarının, dezavantajlarının neler olduğunu, nasıl alındığını, geleceği hakkında detayları yazımızda ayrıntılı şekilde sunacağız.

  Chromia (CHR) Coin Nedir?

  Chromia (CHR) Coin, Chromia platformunun yerel kripto para birimidir. CHR sahibi olan ve Chromia platformunda yer alan kişiler birden fazla avantaja sahip olurlar. "Utility Token" olarak hizmet veren CHR, aynı zamanda işlem ücretlerine yönelik ödemelerde rol alır. Oyun temasına odaklanmış olan Chromia ağında dijital varlıkların edinilmesi için de CHR ile işlem gerçekleştirilir.

  Chromia ağı, kendine ait yaratıcı fikirleri olan kullanıcıların uygulama yapabilmesi ve kullanıcının kendi hedefine en uygun şekilde merkeziyetsiz dapp uygulaması oluşturması için vardır. CHR aynı zamanda kripto para borsalarında alım-satım işlemlerine dahil olur. Ethereum ağı içinde kullanılabilir. Ethereum tabanlı kripto para cüzdanlarında saklanabilir ve cüzdanlar arası transferi sınır ötesi şekilde yapılabilir.

  CHR Coin Yorum

  Chromia (CHR) Coin, işlem ücretinin Ethereum’a göre oldukça düşük olması açısından adından söz ettiren bir tokendır. Yatırımcının ve analistlerin dikkatini çeken ve kripto para dünyasında konu olan diğer bir nokta ise CHR’nin tamamen merkeziyetsiz olma iddiasının bulunmamasıdır.

  Chromia Coin, işlem hacmi geniş olan kripto para borsalarının listelerinde yer alıyor. Bu durum ise onun erişilebilirlik açısından avantaj kazanmasını sağlar. İşlemlerde sunduğu onay hızı ve kişisel Blockchain adı verilen modele sahip ağda kullanılabilmesi kendisine kemik bir kitle oluşturabilmesini sağlamıştır.

  Chromia Coin (CHR) Geleceği 

  Chromia Coin (CHR) geleceği hakkında kripto para gündemine yansıyan detaylar pozitif yöndedir. CHR’nin yerel token olarak kullanıldığı Chromia platformunun yazılımcılar için kendi dillerinde uygulamalar yapma ve çalışma imkanı sunması, CHR’nin geleceği açısından parlak bir senaryoyu ortaya çıkarıyor. Bunu deneyimlemek ve koşulları kişiselleştirmek isteyen yazılımcılar ve yatırımcılar ağda kullanım için CHR alımını tercih ediyorlar. 

  Daha önce kripto para yatırımcıları tarafından benimsenmiş olan Chromaway’in projelerinden biri olarak bilinmesi ise yatırımcının onu daha fazla benimsemesine ortam yaratarak, geleceğini sağlamlaştırdı. 

  Analistlerin son teknik analizleri sonunda Chromia Coin’in önümüzdeki 2 yıl içinde 2,24 dolarlık fiyat değerini aşacağını belirtmeleri ve çıkışı ardından Binance borsasının onun listelerine eklemiş olması ile güçlenen güven unsuru geleceğe bakışını güçlendiren diğer faktörlerdir.

  Chromia Coin (CHR) Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 CHR fiyatı %chromaway+try% TL. Döviz cinsinden ise %chromaway+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chromia fiyatı 24 saatte %chromaway+yuzde%.

  Bu fiyat ve diğer tüm kripto para birilerinin fiyatları kripto para piyasası volatilitesine bağlı olarak anlık değişebilir. Bu yüzden alım-satımda anlık fiyat takibi yapılmalıdır. 

  Chromia Coin Nasıl Alınır?

  Chromia Coin (CHR) almak için internet üzerinden Binance gibi Chromia Coin’e listesinde yer veren kripto para borsası platformlarından seçilene erişim gerçekleştirilip, Platformun ana sayfa bölümünden "kayıt ol" sekmesine tıklanır. Bu işlem adımı sonrasında açılan tablo boşluklarına kimlik ve e-posta bilgileri girilip, onay verilir.

  Hesabın onaylanması ile görüntülenen yeni sayfadan "para yatır" sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya kişisel banka hesabından para transferi yapılır. Para yatırma aşaması ardından yeni açılan pencereden "kripto para satın alım" sekmesine giriş sağlanır. Görüntülenen son sayfada CHR kripto para birimi ve miktarı seçilip, alım emri verilir. Satın alınan CHR miktarı hesabın sanal cüzdanında görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  Chromia Coin avantajlarının başında Blockchain ile ilgili olan ve yatırımcıların yorumlarında konu olan hantallık problemini ortadan kaldırmasıdır. Chromia Coin ile yapılan işlemlerde daha hızlı onay ve daha düşük işlem ücreti ödeme avantajlarından yararlanılır.

  Diğer bir avantaj Chromia Coin’in hem yerel token olduğu ve oyun sektörüne, yazılımcılara daha fazla hitap eden Chromia ağında kullanılabilmesi, hem kripto para borsalarında işlemlerde kullanılabilmesi, son olarak da Ethereum ağında kullanılabilmesidir. Diğer bir ifade ile CHR sahibi olanlar yatırım işlemlerine dahil olmanın yanında pek çok ağda daha avantajlı koşullarda işlem yapabilirler. 

  Ethereum tabanlı donanım kripto para cüzdanlarda tutulabilen CHR, çevrimiçi ortamdan daha korunaklı çevrimdışı alanda kripto para saklama avantajını sunar. Cüzdanlar arası transfer ise düşük masraf, sınır ötesi transfer ve 7/24 işlem yapabilme avantajları ile gerçekleştirilir. 

  Dezavantajları Neler?

  Chromia Coin dezavantajlarına bakıldığında her kripto para biriminde olduğu gibi fiyat oynaklı olduğu görülür. Sanal cüzdanda saklanırken ağdan gelebilecek saldırın riski ile karşı karşıya kalabilmesi diğer bir dezavantajıdır. Bu dezavantajları minimize etmek için alım-satım’da anlık fiyat takibi yapmak ve saklamada soğuk depolamanın seçmek gerekir. 

  Sonuç

  Chromia Coin, Chromia ağında kişiselleştirilmiş koşulları öne almak, belirli avantajları kazanmak için kullanılan yerel tokendır. Aynı zamanda işlem hacmi bakımından yüksek kripto para borsalarından alınabilir, bu alanlarda satılabilir ve diğer kripto paralara çevrilir. Geleceği parlak olan CHR, 2 sene içinde 2,24 dolar fiyat değerinin üstüne çıkması analistlerce beklenen bir token olarak gündemde yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle