Bitcoin fiyatındaki yükselişe Elon Musk etkisi

  Lider kripto para birimi gece saatlerinden itibaren yükselişini sürdürdü. BTC fiyatı 56 bin doların üzerine çıkıp yeni bir rekor kırarken, ünlü milyarder Elon Musk’ın paylaşımları yine gündem oldu…

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği ünlü isimlerden, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya paylaşımlarına devam ediyor. Kripto para topluluğunu heyecanlandıran paylaşımlar ve hareketler yapan ünlü milyarder, son olarak Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişi vurguladı. 

  Gün içinde 56 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor kıran Bitcoin fiyatı hızla yükselmeye devam ediyor. Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin isimlerinden olan Musk, sadece 1 günlüğüne Twitter’daki profil fotoğrafını Bitcoin görseliyle değiştirdi. Bu değişim kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmadı ve yatırımcılar arasında büyük bir heyecan yarattı.

  Sosyal Medyada Akım Başlattı

  Twitter platformunu aktif bir şekilde kullanan milyarder, Bitcoin akımına dahil oldu ve Bitcoin akımının geniş kitlelere ulaşmasını sağladı. Hali hazırda devam eden Bitcoin savunucularının lazer göz akımına dahil olan Elon Musk, profil resmini değiştirdi. Kripto para dünyasının dikkatini çeken bu akıma şu ana kadar sektörün önde gelen isimleri katılmıştı.

  Elon Musk’ın da aralarına katıldığı ünlü isimler, kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Bu akıma şu zamana kadar Michael Saylor, Meltem Demirors, Caitlin Long, Max Keiser ve Cynthia Lummis gibi ünlü isimler katıldı.

  Bitcoin Fiyatı Uçuşa Geçti 

  Özellikle Bitcoin ve Dogecoin yatırımcılarının yakından takip ettiği popüler isimlerden olan Elon Musk, zaman zaman Twitter paylaşımlarıyla öne çıkmayı başarıyor. Hem DOGE hem de BTC fiyatında yükseliş trendi başlattığı görülen Elon Musk, kripto para topluluğunun lideri olmuş durumda. Tesla CEO’sunun son hareketi de Bitcoin fiyatına olumlu yansıdı.

  Resmi Twitter profilini Bitcoin logoso ile değiştiren Elon Musk’ın bu hareketi, kripto para topluluğunda heyecan yarattı. Yeni Bitcoin (BTC) yatırımcılarının da gelmesi ile birlikte kısa bir süre sonra BTC fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesi görüldü. Gece saatlerinden bu yana yükselişini sürdüren lider kripto para birimi 56 bin dolara kadar tırmandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle