Kriptopara

2022 Chromia (CHR) Geleceği, 2 Uzmandan Fiyat Tahmini 

  Blok zincir teknolojilerinin hayatın her alanında kullanılmaya başlaması ile bu alanda ürün ve hizmet geliştirenlerin de sorunları artmıştır. Chromia gibi projeler ise ürettikleri çözümler ile bu çözümleri geliştirmeyi başarıyor. Altcoin piyasalarında ise CHR yeni hareketi ile iyi bir çıkış yakaladı. Kripto para takipçilerinin ilgi odağı olan CHR hakkında gelecek tahminleri ve uzman görüşlerini sizler için bir araya getirdik. 

  Chromia (CHR) Coin Geleceği

  Vizyonu ve 2022 yılına kadar gerçekleştirdiği hedefleri ile Chromia (CHR) projesi umut vaat etmektedir. uzmanların 2022 yılı için revize ettikleri yeni görüşleri, piyasa riskleri olmasına rağmen yatırımcıların ilgisinin yeniden CHR Coin’e kaydığını gösteriyor. Projenin roadmap’inde de yer verilen birçok önemli nokta, gelecek yıllarda daha etkin bir rol üstlenmesi konusunda teşvik edici görülmüştür. 

  Projenin yol haritasında yer verilen ve uzmanların da olumlu görüş bildirdikleri bazı genel hedefler ve Chromia (CHR) geleceği hakkında temel beklentiler şöyle özetlenebilir:

  • Konsensüs Sistemi, FT3 ve TOA, Postchain 3, Özel işlemle, Chromia Explorer ve Blok Kancaları gibi hedefler 2022’ye kadar geçen süreçte başarılı şekilde tamamlanmıştır. 
  • Ethereum L2 temel alt sistemi işlevselliği seti gelecekte birçok olanak sunmak için hazırlanmaya devam etmektedir. 
  • 2022 yılı ve gelecek 10 yıllar boyunca popülerliği artması beklenen dApp’ler için kapsayıcı kaynak yönetimi ve zincirler arası iletişim alt sistemi üzerinde çalışarak hedeflerine güçlü bir şekilde ilerlemektedir.  

  Chromia (CHR) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  2022’nin ilk yarısında büyük bir beklenti yaratan CHR, satış formasyonu ve satış hedefi ile birçok yatırımcının listelerinde yakından izlenmektedir. Yakın zamanlı grafikte görülen sıkışma ile harekete başlayabileceği aktarılmıştır. CHR/USDT görünümüne ilişkin beklenti yoğun bir düşüş eğilimi göstermesinin arından gelen büyük dirence karşı iyi bir ana destek seviyesine evrilmiştir. Bu seviyelerin de altına inmesiyle riskli yapıda olduğu görülmektedir. İşlem öncesi mevcut formasyonda işlem yapılacak çift görünümüne göre destek ve direnç noktaları da göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılması önemlidir. 

  Chromia (CHR) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Chromia, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum için bağımsız bir katman – 1 blok zinciri ve EVM uyumlu Katman – 2 geliştirmesidir. İlişkisel blok zinciri olarak da tanımlanmaktadır. Ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücret yapıları sağlayarak çalışmaktadır. Mevcut dApp’leri geliştirmek ve yeni nesil dApp’lerin oluşturulmasına izin vermek için tasarlanmıştır. 

  Kendi tanımlamasına göre Chromia, insanların daha iyi bir dünya için gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir blok zinciri platformudur. İlişkisel blok zinciri platformu olarak da tanımlanmıştır. CHR ise Chromia platformunun yerel belirtecidir. 

  Chromia (CHR) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Chromia (CHR), Chromia ilişkisel blok zinciri platformunu güçlendirmek ve hem geliştiriciler hem kullanıcılar hem de yatırımcılar arasında karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmek için kullanılmaktadır. CHR, Chromia ekonomisinde standart bir para birimi olarak kullanılmaktadır. dApp’ler tarafından ücret olarak tahsil edilebilir ya da kendi jetonlarını sabitlemek için yedek olarak kullanabilmektedir. Bunun dışında şu amaçlarla kullanılabilir:

  • Barındırma ücretlerinin ödenmesi,
  • Ekosistem esnetme, 
  • Sisten çapında amaçlar için vb.  

  CHR Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 CHR fiyatı %chromaway+try% TL. Döviz cinsinden ise %chromaway+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chromia Coin 24 saatte %chromaway+yuzde%.

  CHR, Kasım 2021’de 1,50 USD değerine ulaşmasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür. Bu tarihten sonra ise düşüş eğilimi yatırımcısını endişelendirmektedir. Piyasa sıralaması ile kötü bir konumda olmamasına rağmen fiyatının 1 dolar altında işlem gördüğü 2022 yılı için risk faktörü öne çıkarılmaktadır. Kısa ve orta vadeli risklerden korunarak yatırımcısının tedbirli olarak işlem yapması gerekmektedir. Fiyatında yaşanan oynaklıklara karşı kayıp yaşamamak için risk faktörünün iti analiz edilmesi ve buna göre tek bir üründe tüm yatırımın yapılmaması gerekmektedir. 

  Chromia (CHR) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Piyasalarında CHR beklentisi son dönem hareketine bakılarak nispeten daha olumlu bir yapıya kavuşmuştur. Kripto para piyasalarının genelinde 2022 yılı itibariyle artan belirsizlik faktörü de göz önünde tutulduğunda, işlem hacmi ve piyasa değeri ile öne çıkması ise güven yaratmaktadır. Gelecek hedefleri ve beklentileri, yol haritasında belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesine paralel olarak değişmektedir. Kripto toplulukları ve analistlere göre uzun vadede pozitif beklenti hasıl olmuştur. 

  Chromia (CHR) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Muhtelif benzer projelere göre güvenliğini çok daha farklı bir sistem altında sağlayan Chromia, kurucu ekip ve teknik altyapısı ile güven vermektedir. İsveçli Chromaway AB şirketi tarafından tasarlanan açık kaynaklı bir kamu blok zinciridir. Projenin arkasındaki teknoloji ise Chromaway AB tarafından kurumsal müşteriler için sağlanan postchain teknolojisinden uyarlanmıştır. Katma – 1 ve Katman – 2 blok zinciri çözümü olarak teknik açıdan işlevsellik kazandırmaktadır.  

  Chromia (CHR) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Chromia (CHR) projesinin rakiplerinden ayrılmasını ve benzersiz olmasını sağlayan başlıca unsurlar şöyle sıralanabilir:

  • İlişkisel blok zinciri adı verilen benzersiz bir mimarinin dışında Rell adlı özel bir programlama diline sahiptir. 
  • Platform üzerinde çalışan her bir dApp, ana blok zincirinde kök salmış ancak kendi yan zincirinde çalışmaktadır. 
  • Zincirlerini merkezi olmayan bir depolama katmanı olarak kullanan katman – 2 geliştirmelerini kullanarak blok zincir temelli birçok uygulamaya sahiptir. 

  Chromia (CHR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Chromia (CHR) avantajları:

  • Her uygulamanın daha verimli ölçeklenmesini sağlar.
  • Her uygulama geliştiricisine çeşitli ücret yapıları arasında seçim yapma özgürlüğü verir.
  • Merkezi olmayan uygulamalara gelişmiş özellikler ve veri işleme, depolama yetenekleri kazandırır. 

  Chromia (CHR) dezavantajları:

  • CHR piyasalarda sert fiyat dalgalanmaları yaşamaktadır. 
  • Yeni teknolojilerin gelecekte çıkaracağı sorunlardan olumsuz etkilenebilir. 

  Chromia (CHR) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Chromia (CHR) günümüzde faaliyet gösteren birçok büyük küresel kripto borsasında mevcuttur. Al – sat işlemlerinin güvenle gerçekleştirilmesi için bu borsalar kullanılabilir. CHR listeleyen borsalardan bazıları şöyledir:

  • Binance
  • Bithumb
  • KuCoin
  • Gateçio 
  • BTCEX
  • Bitget
  • Bybit

  Chromia (CHR) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Chromia (CHR) fiyatını tahmin eden 2 uzmana göre 2022 ve sonrasında fiyat hareketleri çelişkili bir projeksiyona sahiptir. Piyasalara yön veren ve isabetli tahminleri ile öne çıkan bu uzmanların yorumları ise yatırım tavsiyesi yerine değil, genel fikir sahibi olmak isteyenlere yol gösterecektir. Uzmanların fiyat tahminleri ise kısaca şöyle: 

  • Wallet Investor uzmanları 5 yıllık görünümde +693% seviyesinde kazanç potansiyeli beklemektedir. 1 yıllık görünümde ise 0,58 USD seviyesinde riskli bir görünüm beklenmektedir. 
  • Price Prediction uzmanlarına göre 2022 yılı için fiyat tahmini 0,27 USD olurken, 5 yıl sonunda 2027 yılı için ortalama 1,51 USD hedefi görülmektedir. 

  Sonuç 

  Chromia (CHR), katman – 1 ve katman – 2 blok zinciri çözümü olarak etkin bir rol oynamaktadır. Gelecek vaat eden projenin piyasa görünümü de beklentiler ile büyük oranda örtüşmektedir. Merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesinde çözümler sunan Chromia, 2022 yılı ve sonrasında ise çok daha pozitif bir eğilim gösterme potansiyeline sahiptir. Piyasa riskleri ise fiyatının beklentinin altında kalmasına ve risk taşımasına neden olmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle