Kriptopara

5 Analistten bZx Protocol (BZRX) Token Geleceği, 5 Güncel Uzman Tahmini

  Yüksek volatilitesi nedeniyle fiyat değişimlerinden kar etmek isteyen yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran BZRX, uzmanlar ve kripto para analistlerince değerlendirildi. Projeye ilişkin teknik detayların da hatırlatıldığı içeriğimizden BZRX geleceğine yönelik uzman yorumları ve fiyat tahminlerine ulaşabilirsiniz.

  bZx Protocol (BZRX) Token Geleceği

  bZx Protocol klasik bir merkezsiz finans (DeFi) protokolünde sunulan borç verme – alma hizmeti yanında kaldıraçlı marj ticareti ve staking gibi ek hizmetler ile ayrıştı. İlk piyasaya çıktığı süreçte uzmanların da dikkatini çeken protokol, sürecin devamında yeni katılan güçlü projeler nedeniyle arka planda kaldı. Bu anlamda uzmanlar bZx Protocol’un yüksek rekabette geri kalacağını düşünerek, geleceği hakkında olumsuz görüş paylaşmaktadırlar. Uzmanların projede eksik gördüğü yönler aşağıda sıralanmaktadır:

  • DeFi alanında güçlü projeler bulunmaktadır ve pastanın büyük dilimi bu projelerin elinde tutulmaktadır.
  • bZx tarafından benimsenen çoklu token desteği, BZRX’in temsil ettiği projeden yeterli desteği alamadığı yönündeki düşünceleri beslemektedir.
  • BZRX sadece iki kripto para borsasında listelenmekte ve bu nedenle yatırımcılar nezdinde “güvenilmez” bir proje olarak değerlendirilebilmektedir.
  • BZRX fiyatlarındaki aşırı volatilite, staking tercih edecek daha muhafazakar yatırımcılar için yüksek risk teşkil etmektedir.

  BZRX Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Volatilitesi yüksek bir kripto para birimi olan BZRX’e artan ilgi nedeniyle incelemede bulunan anonim teknik analistler, fiyatların sürekli canlı olmasını olumlu değerlendiriyorlar. Sınırlı sayıda borsada listelenmesi nedeniyle düşük bir yatırımcı kitlesi tarafından ulaşılabilen BZRX için 0,20 dolar seviyesi ilk önemli direnci oluşturmakta. Bu direnç üzerinde olası fiyatlamaların sürmesi, anonim teknik analistlere göre 0,26 dolara kadar bir yükselişi tetikleyebilir. Olası bir geri çekilmede ise 0,15 dolar ilk destek noktasını oluşturursa da 0,12 dolara kadar bir geri çekilme mevcut trendin görünümünde anonim teknik analistlere göre bir bozulmaya yol açmayacaktır.

  bZx Protocol (BZRX) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  bZx Protokol 2017 yılında Tom Bean ve Kyle Kistner tarafından geliştirilen ve güvenlik için üçüncü taraflara olan bağımlılığı ortadan kaldırmayı hedefleyen borç verme, alma ve marj ticareti için geliştirilmiş merkezi olmayan bir protokoldür. Merkezi olmayan borsaların güvenlik açıklarını kapatmak adına geliştirilen bZx Protocol’un yerel ve yönetişim token’i BZRX Token’dir.

  bZx Protocol, borç verenler ve alanlar ile birlikte tüccarlar için geliştirilmiştir. Tamamen merkezi olmayan ve topluluk tarafından yönetilen bir proje olarak geliştirilen bZx Protocol kullanıcılarına; ticaret, stake, çoklu zincir desteği, sigorta fonu ve staking gibi hizmetler sağlar. iTokens, pTokens ve BZRX Token olmak üzere üç token’den oluşan çoklu token desteği ile benzerlerinden ayrılan bZx Protocol, güncel olarak Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain tarafından desteklenir.

  bZx Protocol kullanıcıları, marj ticareti yapabilirken uygun faiz oranlarında borç almak için platforma başvurabilir. Cazip faiz oranları ile borçlanmak için protokole başvurulabildiği gibi farklı projelerin güvenliklerine katkı sağlamak isteyen kullanıcılar, farklı staking tekliflerinde protokol üzerinde başvurabilirler. Yönetişim belirteci BZRX kullanıcılarının bZx DAO aracılığı ile yönetişime katıldığı ve tamamen merkezsiz bir yönetim anlayışının benimsendiği protokole ilişkin daha fazla bilgi almak için bZx Protocol (BZRX) Token nedir isimli rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  BZRX Token’i aşağıda belirtilen alanlarda kullanabilirsiniz:

  • BZRX kullanıcıları, protokolün yönetişimine katılabilirler.
  • BZRX stake edilerek pasif gelir elde edilebilir.
  • Protokol işlevlerinden yararlanılması sırasındaki işlem maliyetleri BZRX ile ödenebilir.
  • Listeleme yapan iki kripto para borsası üzerinden BZRX alım ve satım işlemleri yapılabilir.
  • Sınır ötesi para transferlerini BZRX aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

  BZRX Token Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 BZRX fiyatı %bzx-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %bzx-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, bZx Protocol 24 saatte %bzx-protocol+yuzde%.

  bZx Protocol Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto para endüstrisince paylaşılan bZx Protocol değerlendirmelerinde öne çıkan görüşleri aşağıda sizler için derledik:

  • Uzmanlar, bZx Protocol’un DeFi’deki rekabette geri kalacağını düşünmektedirler.
  • Anonim teknik analistlere göre BZRX Token’de bir yükselişten bahsedilebilmesi için 0,20 doların üzerine fiyatların yükselmesi gereklidir.
  • Kripto para analistleri, farklı vadeler için paylaştıkları BZRX fiyat hedeflerinde “yükseliş” potansiyeline dikkat çekmektedirler.

  bZx Protocol Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  bZx Protocol, DAO aracılığı ile yönetilir. DAO’ya BZRX kullanıcıları katılmaktadır. DAO’nun kritik geliştirmeyi finanse etme, devam eden katkıda bulunanları ödüllendirme ve değerleri ifade etme gibi önemli avantajları bulunur. Bunun yanında 1 milyon dolarlık sigorta fonu, olası saldırılara karşı güvence anlamına gelmektedir.

  Sınırlı borsa listelenmesi ise BZRX güvenilirliği hakkında soru işaretleri oluşmasına yol açmaktadır. 2018 yılından bu yana sadece iki borsa tarafından listelenmesi, token’in likiditesi için de önemli bir dezavantajdır. Fakat bir kripto para yatırımcısı, para bağlamadan önce bir projeyi enine boyuna araştırmalı ve teknik analiz ile kendisine bir yol haritası oluşturmalıdır. Eğer BZRX yatırımı planlıyorsanız bu nedenle teknik analize muhakkak başvurmanız, üstlendiğiniz riski azaltmak için önemlidir.

  BZRX Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Birden fazla işlevle tüccarlara, borç vermek isteyenlere ve pasif gelir yatırımını benimseyenlere hizmet veren bZx Protocol; çoklu zincir desteği, çoklu token ve merkezsiz yönetişim gibi pek çok benzersiz özelliğe sahiptir. Geliştirildiği günden bu yana farklı özellikleri ile dikkat çekmeyi başaran protokol ile ilgili bahsedilebilecek özel yönler aşağıdaki gibi paylaşılabilir:

  • Tüccarlar, sabit faiz ile borçlanarak uzun veya kısa vadeli kaldıraçlı pozisyonlar açabilirler.
  • Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain ağlarınca desteklenir.
  • Hacker’lar tarafından yapılacak saldırılar sonucu oluşacak fon kayıplarına karşı 1 milyon dolarlık bir sigorta fonuna sahiptir.
  • Teminat ile protokolden borç alınabilirken, faiz karşılığı borç verilebilir.
  • Staking desteklenir.
  • Üç yerel token’e sahiptir.

  BZRX Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Sermaye verimliliği ve pasif gelir alternatifleri ile öne çıkan bZx Protocol hakkında aşağıdaki avantajlardan ve dezavantajlardan bahsetmek mümkündür:

  Avantajları

  • Pasif gelir elde etmek adına borç verme ve staking gibi alternatif çözümler mevcuttur.
  • Düşük faizle borçlanılabilir.
  • Kaldıraçlı marj ticareti pozisyonları ile sermaye verimliliği sağlanabilir.
  • Üç farklı blok zinciri tarafından desteklenir.
  • BZRX, protokolün yönetişim token’idir.
  • Sigorta fonu ile olası saldırılar sonucu oluşan istismarların önemli bir bölümü sigortalanmaktadır.

  Dezavantajları

  • DeFi alanında geliştirilen çok sayıda proje olması nedeniyle BZRX fiyatları baskı altında kalabilir.
  • Protokolde üç token kullanımı, BZRX için nispeten sınırlı kullanım alanı anlamına gelebilir.
  • Maksimum BZRX arzı yüksektir.
  • Büyük kripto para borsalarında listelenmez.

  BZRX Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BZRX Token listeleme yapan iki kripto para borsası aşağıda sıralanmaktadır:

  • Gate.io
  • BitGlobal

  BZRX Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  BZRX Token’e ilişkin kripto para analistlerinin fiyat hedefleri şu şekilde paylaşılmaktadır:

  • Price Prediction, 2023 yıl sonu BZRX Token fiyat hedefini 0,26 dolar olarak paylaştı.
  • Tech News Leader analistleri, orta ve uzun vadede BZRX Token fiyatının 1,75 dolara ulaşabileceğini söylemektedirler.
  • Wallet Investor, 1 yıl içinde BZRX fiyatının 0,00956 dolara gerilemesini bekliyor.
  • DigitalCoin, yıl sonu BZRX Token fiyat tahminini 0,38 dolar olarak açıkladı.
  • Coin Codex verileri, 1 yıl içinde BZRX belirtecinin 0,30 dolardan fiyatlanabileceğini söylüyor.

  Sonuç

  bZx Protocol (BZRX) Token; marj ticareti, borç verme ve borç alma adına kullanılabilen merkezsiz platformun yerel ve yönetişim token’idir. BZRX, protokolün merkezsiz yönetişimini sağlamak adına kullanılan bir kripto para birimidir. Sadece iki borsada listelenen BZRX, uzmanların arka plana bıraktıkları bir jetondur. Uzmanlardan farklı olarak analistler ise BZRX Token’de yükseliş beklediklerini ifade ediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle