Kıdemli analistten BTC-altın yorumu! Bildiklerinizi unutun

  Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ile altın kıyaslaması yaptı. Ünlü analist spot BTC ETF başvurularının onaylanmasından sonra “dijital altın” olarak görülen BTC’nin ön plana çıkmaya başlayacağını öne sürdü.

  Kripto para piyasasında pozitif görünüm sürüyor. En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki yükseliş devam ederken yatırımcıları ilgilendiren açıklamalar peş peşe geldi. Son dönemde spot BTC ETF başvurularının onaylanacağına dair iyimser hava kripto para yatırımlarını ön plana çıkarmaya başladı.

  Uzun süredir ayı piyasasında olan BTC ve kripto paralar nihayet yükseliş yönünde kararlı adımlar atmaya başladı. Yatırımcılar piyasayı etkileyen son gelişmeleri yakından takip ederken bir yandan uzmanların açıklamalarına odaklandı. BTC ile altın kıyaslaması yapan Bloomberg analisti Mike McGlone dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  BTC Gelecekte Külçe Altını Geçebilir

  Kıdemli emtia analisti, hızla gelişen BTC ağı ve spot BTC ETF’lerin muhtemel onayı ile birlikte BTC’nin gelecekte külçe altının yerini alma yolunda gittiğini öne sürdü. McGlone, ABD’de henüz masadan kalkmayan resesyon riskini de bu yatırımlarla birlikte değerlendirdi.

  Ünlü analist, resesyon riskiyle birlikte altının yükseliş eğiliminde olduğunu, ancak BTC’nin hisse senedine göre farklı bir güç sergilediğini belirtti. McGlone’a göre bu durumun nedeni, BTC’nin olgunlaşması olabilir. Nitekim Ocak ayından beri dolara karşı en iyi performans gösteren yatırım aracı BTC oldu.

  BTC Resesyona Karşı Hassas

  Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone, BTC-altın katsayısında 2020 yılına kadar yaklaşık 10x’lik bir direnç olduğunu hatırlattı. Analist bu seviyenin artık kalıcı bir şekilde desteğe dönüşmüş olabileceğini iddia etti. Deneyimli analist, ABD spot BTC ETF başvurularının onaylanmasını kaçınılmaz görüyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF başvurularını onaylaması ile birlikte ana akım piyasalara nüfuz eden BTC konumunu güçlendirecek. Mike McGlone, altının yıllık volatilitesinin yaklaşık 3.5 katına sahip olan BTC’nin hala riskli bir varlık olmaya devam ettiğine dikkat çekti. Bu yüzden BTC’nin resesyon riskine karşı altına göre daha hassas olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle