Ünlü CEO: BTC 21. yüzyılın en güçlü teknolojisi

  Dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i (BTC) 21. yüzyılın en güçlü teknolojisi olarak tanımladı. Saylor’un CEO’su olduğu şirket geçtiğimiz yıl başlayan Bitcoin alımları ile kripto para piyasalarına yön vermişti.

  Ağustos 2020 döneminde dev yazılım şirketi MicroStrategy, rezervlerine Bitcoin (BTC) ekleyen ilk kurumsal şirket oldu. Şirketin Bitcoin yatırımı yapması diğer kurumsal şirketlerin de bu alanda önünü açtı. Kurumsal şirketler adına bir akım başlatan MicroStrategy şirketi, 2021 yılında da Bitcoin alımlarına devam etti. Şirketin rezervlerindeki Bitcoin sayısı 91 bin 579’u geçti.

  MicroStrategy şirketinin BTC yatırımları yapmaya başlaması ile Bitcoin’e olan talep de artış gösterdi. Bu talep artışı, Bitcoin’e fiyat artışlarının kapısını açtı. Şirketin yapmış olduğu BTC yatırımları sonrasında MicroStrategy’nin hisse değerleri de muazzam ölçüde artış gösterdi.

  MicroStrategy şirketi, BTC’ye olan güveninin yatırımlarıyla kanıtlamanın da ötesine geçti. Şirket, geçtiğimiz günlerde yönetim kurulunda yer alan üyelerine Bitcoin ile ödeme yapmanın yollarını açtı. Şirket bu ödemelerini, maaşların ABD Doları karşılığına denk gelen miktarlarında BTC satın alarak gerçekleştirecek.

  Michael Saylor’un Açıklamaları

  Aralık 2020 döneminde başlayan büyük rallide büyük payı olan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i “Milenyum Çağı’nın en güçlü teknolojisi” olarak tanımladı. Saylor’un açıklamalarının yanı sıra Documenting Bitcoin, BTC’nin yükselişine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

  Michael Saylor, daha önce de açıklamalarında birçok kez Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahsetmişti. Saylor bu kez Bitcoin adına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin 21. yüzyıl ekonomisinde doğruluk, bütünlük ve güven kaynağı oluşturan bir değer deposu görevini üstleniyor.”

  Bitcoin, Dev Şirketlerden Daha Hızlı Büyüdü

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un açıklamalarının yanı sıra Documenting Bitcoin, BTC ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Paylaşımda, 12 yılda 1 trilyon dolarlık piyasa değerine en hızlı şekilde ulaşan varlığın Bitcoin olduğu belirtildi. Bitcoin’in piyasa değerindeki bu büyümesi; Amazon, Google, Microsoft ve Apple gibi dev şirketlerin büyümesinden daha hızlı gerçekleşti.

  Son değer artışları ile birlikte Bitcoin, 1,2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Piyasada Bitcoin’in birim fiyatının 100 bin doları geçeceği tahminleri de artış göstermeye başladı. JPMorgan, Bitcoin’in 130 bin dolara kadar yükseleceğini öngörüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle