Stacks (STX) yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor

  Kripto para piyasasında sert düzeltmenin etkileri devam ederken Stacks (STX) fiyatını ikiye katlamayı başardı. Son 24 saatte yatırımcısına 2 kat getiri sağlayan STX token altcoin yatırımcılarının radarına girdi…

  Kripto para piyasasında görülen genel düşüş hareketine rağmen son 24 saatte Stacks (STX) fiyatında iki kat değerleme görüldü. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran kripto para birimi bu performansı ile altcoin yatırımcılarının da dikkatini çekmeyi bildi. Kripto para piyasasında 950 milyon dolarlık piyasa değeri ile öne çıkan Stacks (STX) mercek altına alınıyor.

  Stacks (STX) Altcoin Yatırımcılarına Göz Kırptı

  Aylık grafikte Stacks (STX) fiyatında yüzde 123, haftalık grafikte ise yüzde 61 oranında artış olması, altcoin yatırımcılarının kazanç iştahını kabarttı. Değer kazanarak fiyatını iki katına çıkaran Stacks (STX) yeni bir ATH gördü. STX, piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri arasında 72. sıradan kendine yer buluyor. Öte yandan STX tokenın günlük hacmi 45 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

  Akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz uygulamaları Bitcoin ağına getiren bir Layer 1 blockchain ağı olarak tanımlanan Stacks, kripto para sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor. Stacks üzerinde geliştirilen uygulama ve akıllı sözleşmelerin Bitcoin ağını geliştirmesi, daha güvenli hale getirmesi ve finansal açıdan desteklemesi hedefleniyor. Stacks, daha güvenli akıllı sözleşme oluşturulmasını sağlamak için Clarity programlama dilini kullanmasıyla rakiplerinden farklılaşıyor

  Stacks (STX) İnceleme

  Stacks, Bitcoin ağını temel alarak kendi blockchainindeki işlemleri onaylayan ve güvenliği sağlayan bir madencilik mekanizmasına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar, Proof-of-Transaction (PoX) adı verilen mekanizma sayesinde iki blockchain ağı arasında uyumlu doğrulama işlemleri gerçekleştirebilme imkanından yararlanabiliyor. 

  Stacks ağındaki madencilik ve staking ödülleri, ağın kendi tokenı olan STX kripto para birimi üzerinden dağıtılıyor. Kullanıcıların elde ettiği STX’ler, akıllı sözleşme oluşturmak, Bitcoin kazanmak veya Stacks ağına yeni bir varlık eklemek için kullanılabiliyor. Sınırsız arza sahip olan STX’i listeleyen borsalar arasında; Binance, KuCoin, Upbit, OKCoin, VCC Exchange ve Gate.io yer alıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle